Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van köztetek valaki aki el...

Van köztetek valaki aki el tudná magyarázni egy kezdőnek hogy mennyi co2 bubi kell percenként?

Figyelt kérdés
2018. jan. 9. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Kinek kell a bubi és miért ?
2018. jan. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezek szerint Te sem értesz hozzá még annyit sem mint én:)

Tudod a növényeknek jó a co2:)

2018. jan. 9. 18:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez azért nem ilyen egyszerű, hogy mondunk egy számot! Ugyanis ez függ attól is pl, hogy RO vagy csapvizes az akváriumod, mert az előbbiben kevesebb CO2 is elég, hogy a tartós teszted (Drop Checker)zöld legyen. Ezen felül még számít az akvárium mérete, meg ahány buborékszámláló annyi méretű buborék, illetve a beoldás hatásfoka sem mindegy, szóval ez ki kell tapasztalni. Kezdésnek mindenképpen valami alacsonyabb bubiszám kell. Mondjuk percenként 20-30, majd 1-2 óra múlva megnézed, hogy változott a teszt színe, majd ha kell akkor nyitsz a tűszelepen, de csak nagyon picit és vársz. Ez sajnos csak így működik. Ugyanilyen kitapasztalós dolog, hogy mikor és mennyi ideig adagold a szén-dioxiot, ugyanis az 1 órás elcsúsztatás nem mindig reális. Nálam 3 órával világítás felkapcsolása előtt nyit a mágnesszelep , és 1 órával világítás lekapcsolása előtt áll le. Lényeg, hogy mikor felkapcsol a világításod, akkor már elegendő CO2 szintednek kell lenni, de ez mellett se legyen annyira nagy a buborékszám, hogy a nap végén sárgára váltson a teszt.

Ezen felül, itt már komolyan tápoznod kell, mert az alap heti tápozás kevés, valamint erős világítás, és szűrés kell, különben csak azt éred el, hogy bealgásodsz.

2018. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ha jól értem nálad egész nap mebgy a co2? Lámpa kapcsolás elöttől? De éjszaka a növények is okszigént fogyasztanak nem? És ha még rátolom a co2 t azt bírni fogják a halak meg a garnik?

2018. jan. 10. 17:10
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja amúgy 45 literes nettó és csapvizes.
2018. jan. 10. 17:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Megnéztem pontosan. Világításom 11-19 óráig megy, a CO2 pedig 9.30-17 óráig.

Igen, jól tudod, hogy a növények éjjel oxigént fogyasztanak, de ebből soha nem volt gondom, mivel a növények nappal eléggé feldúsítják a vizet oxigénnel szerintem. Nálam legalábbis soha nem volt olyan gond, hogy pipáltak volna a halak. Van aki különben éjjelre szokott levegőztetni, és állítólag az olyan akváriumban is jobban nőnek a növények. De én abban az a veszélyt látom, hogy túlzottan inoghat a pH, ami meg megint algaveszélyt hordozhat magában. Ezzel a beállítással nekem elég stabil, és az ecsetalga terjedés is megállt. pH-m most villanyoltás előtt is 6,7 ami tökéletes, pedig nem is aktív a talajom

2018. jan. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem (javíts ki kérlek ha tévedek) az a lényeg hogy viszonylag kevés bubiszámmal fokozatosan lassan érjem el a megfelelő szint a DC ben? És ne mondjuk 1 óra alatt? Ugye?
2018. jan. 10. 19:25
 8/10 A kérdező kommentje:

Húúú. ... ez nem is olyan egyszerű!

Eddig nem volt semmi algám és a halaim meg a garnéláim is jól megvoltak, úgyhogy nem is tudom akarom e egyáltalán mert nem szeretném őket kinyírni!

Csak kaptam egy co2 rendszert gondoltam miért ne használjam:)

2018. jan. 10. 19:34
 9/10 anonim ***** válasza:

A DC elég lassan reagál az állított CO2 adagolásra, meg persze a plusz gáznak is el kell oszlania a vízben, ezért kell 1-2 óra múlva megnézni.

CO2 rendszer beüzemelésével az akváriumodat már átsorolod a High-tech kategóriába, viszont ha egyéb feltételeid nincsenek meg, akkor csak gondot veszel a nyakadba, mivel egy ilyen akvárium felfokozott ütemben pörög a CO2 miatt. Itt már nem elég a gyári műanyag tetőben lévő világítás, hanem megközelítőleg 1 watt/literes fényerő kell, vagy LED esetén 50-60 lumen/liter. Ez mellett kell egy megfelelő szűrő, 45 literesnél is mindenképpen ajánlott már egy külső. Valamint a felpörgetett növényeknek több növénytáp is kell, vagyis a mostani Low-Tech kategóriához használt növénytápod is lehet már kevés lesz. Ide már egy töményebb tápozás kell , pl a greenaqua-asokból a micro és macro, és azt is naponta kell adagolni

2018. jan. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Naagyon szépen köszönöm a sok jó infót:)
2018. jan. 11. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!