Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Magyarországon hol lenne...

Symmer kérdése:

Magyarországon hol lenne érdemes akvárium-biztos köveket keresni?

Figyelt kérdés
Tudom melyik kőzetfajták azok , és tudom hogy melyik hegység az, de mégis érdekelne mások tapasztalata hogy ki hol talált szépeket
2018. jan. 10. 08:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Az akvárium biztoson azt értem hogy semmilyen módon nem befolyásolja a víz minőséget
2018. jan. 10. 08:41
 2/8 anonim ***** válasza:
elmész egy tüzépre és veszel.
2018. jan. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sírkövestől kérj márványtörmeléket (pontosabban azért kicsit nagyobb, de általa már nem használható darabokat).
2018. jan. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elmentem sétálni, és a hegyekből hoztam megfelelő köveket. Megízzadtam vele hazafelé, az tény. :)


Ha nem értesz a kőzetekhez, előtte nézd át, hogy néznek ki az akváriumba tehető kövek és utána célirányosan tudsz elmenni a megfelelő vidékre. Arra vigyázz, hogy természetvédelmi körzetből köveket sem szabad elhozni.

2018. jan. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Márvány? A márvány keményíti a vizet, csak korlátozottan használható akváriumba! Mindjárt keresek egy összefoglalót az akváriumi kőzetekről nektek...
2018. jan. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy rövid összefoglaló a használható kövekről, hatásaikról:

[link]


A márványra visszatérve: attól, hogy valamit árulnak akváriumi talajként boltban, még nem lesz jó a halnak.

2018. jan. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
árulnak színes talajokat is... meg mindent:)
2018. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudni, hol laksz, mert azért egy-egy kőért nem érdemes 100 kilométereket megtenni. Ráadásul az akváriumot nem kell hatalmas kövekkel telerakni, amelyek csökkentik a kiúszótér és a rendelkezésre álló víztér nagyságát. Elégedj meg a kisebb kövekkel, kavicsokkal. Esetleg vegyél szaküzletben palát, ami lapos és kis teret vesz el. A márványt, mészkövet, dolomitot felejtsd el. Maradnak a vulkanikus ill magmás kőzetek (É-Középhegység,Velencei hegység, Badacsony/Villány és környéke). Ha bármely kavicsbányához elmégy, találsz nagyobb méretű kvarckavicsot is. Ha elmégy útjavításokhoz használt anyagot tartalmazó depóniákhoz, ott biztosan van bazalt- vagy andezitsplitter (kis szemcséjűre összetört kőzet), ami ugyan sötét, de bizonyos halakhoz és biotopokhoz kiváló (csak arra ügyelt, hogy ne használt, felszedett anyag legyen, tehát ne tartalmazzon bitumen-, kátrány- és olajmaradványt, amit egyébként a szagáról megérezni). Bármit is viszel haza, sokszori vízzel alaposan át kell mosni és utána legjobb sütőben 200°C körül sterilizálni.
2018. jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!