Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó napot! Az után érdeklödnék,...

Jó napot! Az után érdeklödnék, hogy egy 100 literes akváriumba ( 80x35x40 ) hány kg vagy liter táptalajt illetve dekortalajt kell vennem, hogy befedje teljesen és a kívánt vastagság is meglegyen?

Figyelt kérdés
Dekortalajra 4-5 centit írnak a táptalaj fölé, viszont táptalajnak nemtudom milyen vastagnak kéne lenni.

2018. jan. 14. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én anno úgy csináltam, hogy vettem táptalajt a hátsó kétharmadra elegendőt, és vettem az fölé kvarchomokot. A táptalaj hátul kb négy centi vastag, én 200 literhez használtam egy zacskót, sajnos hirtelen nem ugrik be hány liter volt, de nem az egész kicsi fél literes kiszerelés volt (talán három liter lehetett). Fölötte van kb 5 centi vastagon kvarchomok. A legegyszerűbb úgy kiszámolni hogy hány liternyi kell az aljzatból, hogyha mondjuk azt tervezed hogy öt centi vastagon fedjen akkor 80x35x5/1000 (gondolom a negyven a magasság az akváriumodnak), tehát ez =14 liter kb. Ennyi fedő aljzat kell, ez alá rakhatsz táptalajt.
2018. jan. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, a 40 a magassága. Tehát akkor a fedőtalaj már megvan hogy 5 centi legyen, a táptalaj is mehet olyan 3-4 centin ?
2018. jan. 14. 14:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, az elég lesz bele.
2018. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm szépen ! Ha a kezdeti növényeket ültetem bele,akkor az csak a dekortalajba menjen és később lenő a győkere a táptalajba,vagy egyből a táptalaj mélységébe kerüljön?
2018. jan. 14. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!