Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ecsetalga eltávolítása?

Ecsetalga eltávolítása?

Figyelt kérdés

54 literes az akvárium guppikkal, 2 gömbmohával, 15w-os fénycsővel, két belsőszűrővel, levegőztetővel, esőztető csak az egyik szűrőhöz van, ami folyamatosan fodrozza a vizet 90 fokban, fény egész nap van, csak estére kapcsolom le (a levegőztetővel együtt a hang miatt, két szűrő ugyanúgy megy egész nap), rendszeres vízcsere hetente kb 20-30%-os.

Olvastam épp itt, hogy segített az akvárium letakarása egy hétre, ami elvileg más alga ellen jó, de megölte az ecsetet is, és olyat is, hogy a CO2 ingadozás miatt jöhet létre. Kapcsoljam le a levegőztetőt pár napig, mert elég a vízfodrozás ami legalább állandó?


2018. jan. 18. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ecsetalgára ez szerintem nem jó, ez elég makacs. A folyékony carbo közvetlen adagolása megölheti, nekem viszont az segített hogy beletelepítettem néhány sziámi algaevőt, ők leették az összeset. Igaz ekkora akváriumba mint a tiéd nem lehet, nekem 200 literesem van és még elfértek benne anélkül hogy túltelepíteném.
2018. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az akvakertész oldalon az alábbiakat írták:

A magas ammóniaszint,a gyenge áramlás és a kiegyensúlyozatlan tápanyagellátás kedvez ennek az algának. Takarítsuk ki az aljzatot és a szűrőt is, ha eltömődött és gyengült az áramlás. A fertőzött leveleket vágjuk le. Vegyszeres irtás hatására vörösre színeződik. A folyékony CO2 adagolása általában megoldja a bajt.


CO2 adagolást nem írtad, de gondolom akkor nincs és ilyen kevés fénynél csak gond is lenne.

Nálam van, itt ennek pontos beállítása, és ezáltal a pH szint minimális ingadozása, és a rendszeres talajporszívózás után kezdett el visszaszorulni ez az alga.

Légpumpát én végleg kilőném, mert elég szok lenni a felszín mozgatása a kellő oxigénszinthez.

2018. jan. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt 180 l-ben. A növényeket tápozni kell, CO2-t adagolni, szűrőt tisztítani, ezt írták előttem. A benti tárgyakat (fűtő, szűrő bevezetője és esőtetője, hőmérő) hipós vízben mostam a vízcserekor, utána jól el kell öblíteni. Én nem vágtam le a fertőzött leveleket, mert akkor nem maradt volna semmi a növényekből. Mindig néhány legcsúnyábbat metszettem, aztán ahogy megindultak a növények, egyre többet, kb. két hónap múlva számoltam fel teljesen az ecsetalgát. Szerintem a legfontosabb a jó szűrés és hogy az élő növények beinduljanak és elhasználják az alga elől a tápanyagokat.
2018. jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Skid05 ***** válasza:

Az ecset egy egyedi jószág. Olyannyira, hogy még a GAqua oldalán sem írják a konkrét feltételeket, ami exaktan a megjelenéséhez kell. Erős fényen említik a tré gázcserét mint szükséges hozzátevőt, de nálad ugye ez nem játszik 0,28w/l-nél.

Gyengébb fényen foszfát/vas-szint borulása és egy erősebb áramlás együttese kedvez a pamacsoknak, ha ehhez még kemény víz is párosul, akkor a szálakba épülő kalcium miatt a már említett sziámi sem szokta legelni. A pihentetett víz így nem rossz ötlet.

Extra vas nálad szintén nem játszik, így marad a foszfát+áramlás kérdése, utóbbin lehet állítani, előbbi meg a rosszabb minőségű tápok velejárója szokott lenni, és/vagy szimpla túletetés/túltelepítés. Utóbbi erősen függ a növénytömegtől és vízcseréktől, a foszfátot a gömbök nem fogják eltüntetni kellő mértékben. Amíg a forrást nem találod meg hiába az irtás úgyis visszajön a spóráknak hála.

Ha van türelmed a carboval pepecselni és kezelhető mennyiségű az alga, akkor közvetlenül fecskendezve naponta max a napi adagot.

Ha sok, akkor megoldás lehet a 3%-os gyógyszertári hidrogén-peroxid, de mielőtt nekifognál olvass utána vagy kérdezz itt. A carbohoz hasonlóan órák alatt tűnik el a vízből, de erősebb és hatékonyabb, néhány szabályt viszont be kell tartani.

2018. jan. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!