Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most komolyan. Hova tűntek a...

Most komolyan. Hova tűntek a halaim?

Figyelt kérdés

Van 2 dániónk, 5 guppink, 2 fekete guppink és 1 sziámi harcoshalunk, de lány.

vagyis volt..

az egyik fekete guppi kiugrott a vízből, sajnos későn találtam rá. Lefedtük szinte teljesen az akváriumot.

Pár napja eltűnt a sziámi harcoshalunk, nincs a 14 literes akváriumban, a földön sem, se a csigaházakban...sehol:O

anno előfordult, h egy halunk eltűnt 2 napra és előkerült. De azért egy sziámi hal nem olyan kicsi. Békés volt, nem ugrált soha, általában hozzátapadt a vízszűrőhöz. De hova tűnhetett?

Ráadásul ma az egyik lány guppink is eltűnt, dettó problem: nincs leesve, nincs sehol.

Én ezt komolyan nem értem.

egyszerűen nem tudom felfogni. Még ha egy 60 literes akváriumunk lenne..talán megérteném h kicsit felszívódik a sok növény vagy mi közt..de így...:O

ÖTLETEK?:S


2010. jún. 6. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Lehet meghalt, aztán a többi hal megette.

Ezek egymást megeszik gyorsan.

2010. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

igen, általában föleg a guppy-k megeszik a halott halat.

nekem is tünt már igy el halam.

2010. jún. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Oh, Jesus! Ezt nem mondod komolyan, hogy ennyi halat tartottál egy 14 literes akváriumban? Ha lefedted, akkor a sziámi megfulladhatott, mivel labirintkopoltyús hal, és jókedvéből egyik hal sem fekszik a szűrőre, tuti, hogy beteg volt. Nem túl erős a szűrő? Szerintem pucold ki, és megtalálod benne a halakat...

Tényleg megeszik egymás tetemét, de így a haltartási szokásaidból ítélve nem táplálhatod valami jól őket, úgyhogy nem is csodálkozom...

Bocs a lecseszésért, de el vagyok képedve, hogy így tartasz halakat, még akkor is, ha kezdő vagy. Ez nagyon durva!

2010. jún. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Milyen berendezés van az aksiban? A szűrőbe is

belekerülhettek.

2010. jún. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

kicsit változtatni a hangsúlyon..kössz


nos van benne levegőztető, szóval nem halt meg attól h nem kapott levegőt, sőt ma fedtem le teljesen az akváriumot, akkor meg már a harcos halnak nyoma sem volt.

nem volt beteg kérlek szépen, mert ez volt szokása, h hol fejjel lefelé, hol fordítva rátapadt a levegőztetőre és úgy pihent. hónapokig úgy csinálta, így hidd el nem volt beteg.

a másik, h halt már meg halunk az akváriumban , és nem ették meg.

attól h kezdő vagyok, bár már nem annyira, nem kell így kioktatni te nagyokos idióta.

2010. jún. 6. 14:49
 6/10 A kérdező kommentje:

plusz ha akkor fedtem volna le mikor még jelen volt, akkor is úgy volt lefedve vagyis most úgy van, h megy be levegő észlény!!

a szűrőn icipici csíkok vannak, ott nem fér be egy hal sem.

ha eddig nem kerültek bele ezután sem fognak.. nem hülye válaszokat kérek.. persze összepréselte a levegőztető icipicire a halakat, és felfalta..ehh

2010. jún. 6. 14:51
 7/10 A kérdező kommentje:

jah és még vmi... azt olvastam meg mondták h literenként 1 hal legyen. szóval simán tarthatnék akár 12 halat is egyszerre.

szinte éreztem h nem kéne feltennem itt ezt a kérdést mert úgyis csak ilyen szemét emberek válaszolnak, akik azt hiszik ők maguk a JÓ ÚRISTEN!!!

2010. jún. 6. 14:58
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Kicsit felkaptad a vizet pedig valamit rosszul tudsz. Nekem is volt bettám, de soha nem viselkedett úgy mint amit leírtál, úgyhogy a betegség nincs kizárva és 14 literes akváriumban tényleg rengeteg ez a halmennyiség. Nem 1 literre 1 hal, hanem 1 literre 1 cm hal tehát 14 literesbe az optimális ha 14cm-nyi halad van pl 4 guppi.

Ez nem fikázás és szemétség, ezek tények...

2010. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen tények. És nem kell felkapni a vizet, mert te tudod rosszul. 1 CENTIMÉTER halra kell 1 liter víz. Egy guppi 4-5 cm-re megnő, úgyhogy 3-4 guppi tartására lenne alkalmas. És még mi vagyunk az idióták...
2010. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

pedig 100000000% h nem volt beteg..mert a tiéd nem csinálta azt, már csak az lehet az alapviselkedés igaz? szeretett ott lenni, úgy lenni, csigaházakba bújni, a szűrő fekete dobozán pihenni. hónapokon át nem élt volna túl egy betegséget.. és itt nem 3-4 hónapra gondolok. több..

én mindenhol így olvastam, szó sem volt centiről..

a guppim is eltűnt szóval..és ő sem volt beteg. na lényegtelen. majd előkerül..vagy nem.

máskor is volt már rá példa h napokra eltűntek. csak nem értjük hova.


már nem nézem az oldalt, így nem kérek több választ köszi a kedves válaszolóknak.

2010. jún. 7. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!