Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranymolly furcsa viselkedés,...

Aranymolly furcsa viselkedés, normálisnak számít?

Figyelt kérdés

Van egy aranymolly párom, a hím utólag került mellé, picit mintha sikerült is volna mellényúlnom, mert mintha más fajta lenne, felső úszója sokkal hosszabb a hátán és közel narancssárga, a nőstény meg citrom. A lényeg, hogy a hím sokszor napközben is eltűnik, és vagy elbújva alszik, vagy most a víz felszínén szűrőnél van kihorgonyozva és nem is nagyon csinál semmit. Nem pipál, csak úgy ott van. Aztán ha elkezd úszkálni működik, nem bukdácsol, hibátlanul úszik és normális a viselkedése. Csak így napközben elvonul hosszabb időkre és akkor ő most nincs. Lány molly az teljesen normálisan viselkedik, nem vonul el. Egy hónapja már bekerült. Ez normális volna?

Az akvárium társas, 70 L Juwel Primo. 24-25 fok.

2 aranymolly, 6 dánió, 7 neon, 1 algázó, 1 vitorlás, 1 cpo rák, és 1 kis potyautas csiga a lakosság.


Egyéb iránt jól vannak, vidámak, aktívak, egészségesek.



#molly #aranymolly
2018. jan. 31. 21:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Sajnos én érdemben segíteni nem tudok neked sajnálom.

Rengeteget olvasgatom az itt feltett kérdéseket , és a rá adott válaszokat .

Tapasztalatom sajnos nekem is az , hogy ide nem segíteni járnak a legtöbben , hanem tapló módon bunkózni a másikkal.

Igen elismerem én is , hogy vannak akik tényleg semmiről semmit nem tudnak , és butaságot csinálnak , de vannak akik nem ezt a kategóriát képviselik.

Ők akik pénzt , akaratott , és utána járást fektetnek egy akvárium kialakításához.

Senki nem születik profinak , tévedni emberi dolog , a saját hibájából tanul az ember.

Nekem is van két akváriumom , sokat olvasok itt is máshol is .Szívemen viselem a halaim sorsát , szeretettel gondozom , pedig két gyermekes családanya vagyok.

De előfordul , hogy bele - bele futok még -olykor én is hibákba.

Akit én itt a legtöbbe nézek a válaszai alapján Salx Narvall , az ő válasza sosem bunkó , segítő szándékú , tapasztalt akvarista.

Pár évvel ezelőtt volt még itt a Murr , és a Platypus , ők voltak még nagyon rendesek.

2018. jan. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nem tagadom, beleestem a kezdők hibájába, de igen is célom egy balanszos rendszer megalkotása. Minimumokat illetően igazad van, hogy még abból adtam lejjebb. Vitorlás hal is még kicsi, úgyhogy nyugi nem kell fejbelőni még egyelőre engem.


Eddig még haláleset se történt velük betegségből, betelepítés se egyszerre történt, darakórt meg üzletből hozhatták, mert itt azóta se volt és a vizet meg külön figyelem, és hetente csinálok részleges vízcserét is.


Hőfokokat megint úgy néztem, hogy egyiknak minimum másiknak maximum, de még egybe esett. Valszeg nem a legjobb ez sem. De talán azért annyira brutálisat nem hoztam össze.


Gyógyszeres fürdő vajon segíthetne rajta? Nem látok rajta külső jeleket betegségre, hasvízkór vagy darakór, stb. Konkrétan mi lehet a baja? Oké h valamelyest túltelepítés, de a szűrő egész biztos bírja és a víz jó! Nitrát szint is rendben van,keménység, pH stb. Hőfok.. 1-2 fokra ilyen reakció túlzás nem? Már csak azért is, mert a másik molly meg semmi ilyesmit nem produkál. Köszönöm a segítségedet!

2018. jan. 31. 22:43
 13/15 anonim ***** válasza:

Pont az gyengíti le az immunrendszerüket ha a peremhőmérsékleten vannak tartva. És gondolom nem tegnaptól van ilyen hőmérsékleten tartva hanem már egy ideje neki a minimumon van, ami miatt a legyengült immunrendszer miatt megfázásra tippelek. Sajnos ilyenkor hajlamosak minden más betegségre is. Az lenne neki egy kis segítség ha megemelnéd a hőmérsékletet, ami viszont ugyanilyen rossz hatással lenne a neonokra, ők betegednének meg tőle. Ezért nem szabad ilyen eltérő hőmérsékletet igénylő halakat tartani. A molly egyébként is kényesebb fajta hal, szerintem a hőmérséklet lesz a gond. Nem egyformák a halak ahogy az emberek se, lehet az egyik ember influenzás lesz az első metrón megfogott fogantyútól, a másik meg heteket tölt el a családjával úgy hogy mindenki influenzás lett, de ő nem.


Az a baj hogy a neonok miatt nem ajánlhatom a hőmérséklet emelést, így viszont vagy jobban lesz vagy elpusztul.


A vitorláshoz meg annyit hogy vele nem is most, hanem amikor nő lesznek gondok mert ahogy nő úgy lesz domináns és csipkedős, akkor fogja igazán zavarni és kárt tenni a halakban.


Nagyjából már tudod mi a helyzet, most már csak rajtad múlik hogy min változtatsz hogy jó legyen. Én sem vagyok profi, én is sok hibába belefutottam anno az elején, csak kicsit már ki vagyok éleződve ezekre a 25 literes aranyhalas semmit nem tudok kérdésekre, mert 90%-ban erről szól az akvarisztika téma ezen az oldalon. Sokszor már ott tartok hogy inkább átlépek rajta mert kezelhetetlen, és így reagálok az ilyen nagyon vegyes nagyon rosszul társított túltelepített akváriumokra is, hiába nem olyan súlyos mint az előbb említett eset.

2018. jan. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Igen, mint mondtam követem egy ideje az itt zajló dolgokat, mert sok kérdésből sok válaszból sok infót lehet összegyűjteni és nekem pont ez kell. Láttam én is az ilyen kérdéseket, még egy 2-3 literes gömbakváriumos aranyhalas meggyőzhetetlen lányra is emlékszem innen.


Köszönöm az inputot, kirpóbálom, hogy kicsit emelek a hőmérsékleten egyelőre. Később meg még variálok, gondoltam nagyobb akváriumra is, kicsi ez a 70 literes annak ellenére, hogy egész nagy, hehe.


(Ja és de, az algázó egy pleco, elhittem mikor aztmondták, hogy olyan mint az anci, csak békésebb. Vele még gondba leszek,de még egyelőre ő is pici! :) )

2018. jan. 31. 23:14
 15/15 Salx Narval ***** válasza:
A kolléga jól összefoglalta a problémákat én sem tudok mást mondani. Az úszó lebegő növényzet sokat segíthet, ha nincs érdemes vásárolni belőlük ( tüskés hínár, májmoha, stb). Sajnos a társítás és az akvárium mérete miatt nem lehet kedvezőbb körülményeket biztosítani a mollynak úgy, hogy az ne más halak kárára történjen. Az a 24-25 fok azért inkább 25-legyen. A mollyd csak egy más szín és formaváltozat ugyan ahhoz a fajhoz tartozik ugyanolyan igényekkel. A pleconak és a vitorlásnak mindenképp mennie kellene. Egyenlőre ennyi tünet alapján várnék a gyógyszeres fürdővel. Jól értem, 1 hónapja már megvan és azóta ezt csinálja?
2018. febr. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!