Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi van a halaimmal? Többi...

Hfghnrxhx kérdése:

Mi van a halaimmal? Többi lent! SOS!

Figyelt kérdés

Mostanában pusztulnak a halak..

Az akvárium : 63L

3-élőnövény

Termosztátok vízmelegítő (a víz állandó 25'c

Resun Magi 200 +nagy szivacsszűrő

Aljzat szinezett gyöngykavics

Lámba "Boyu" lámpa 6500 K

A halak először elkezdenek a víz aljára süjjedni és pipálnak,néha-néha feljön a felszínre és ott is csak pipál.Majd kígyósan és lassan úsznak.

Majd végül elpusztulnak. Mi a baj?

Eleség : szárított vörösszúnyog lárva

2-féle algatabletta ( süllyedős + üvegre tapaszthatós)

Tetra lemezes "általános haltáp"

Színfokozós táp

Szoktam adni főzött kígyóuborkát és sárga répát is.

Halak : 1 neon mert csak az maradt

7 guppi

Amúgy a víz elég tisztának látszik

Vannak újszülött kisgubbbik de azok eggyelőre nem píszkítják a vizet,majd ha megérik tovább rakom őket egy nagyobb aksiba!

Először valami mérgezésre gondoltam,de a kishalak élnek és virulnak pedig ha valami a vízzel lenne akkor a kicsip halnának meg először!

Köszi a válaszokat előre is!



#betegség #guppi #rejtéjes pusztulás
2018. febr. 7. 16:46
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Én vagyok az aki a kérdést kiirta, csak más eszközről!

Nem hinném, hogy valami vegyület elérte a kritikus szintet mert vannak ujszülött kisguppik is azoknak pedig semmi bajuk (gondolom ha valami a vízzel lenne akkor azok mennének legelőször) amióta a kérdést kiirtam 3-hal pusztult el... A halak lefogytak, nem esznek ha esznek is az minimális nem is adok csak nagyon keveset. (ne piszkítsam a vizet) Mára is meghalt egy nőstény guppi.

Nem értem mi a baj.....

2018. febr. 9. 13:38
 12/12 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos nem tudom mi lehet a gond, valamilyen a bélrendszert érintő fertőzésre, esetleg bél és kopoltyúféregre gondolnék első sorban de akár a szárított vörös szúnyoglárva is okozhat gyulladást ha nem beáztatva adtad,ez mondjuk magyarázná ,hogy az ivadékok miért nem betegek hiszen ők nem tudták megenni még, viszont nem jellemző a csoportos elhullás. Tényleg csak találgatni tudok. Azt hiszem ez a betegség elviszi az összes haladat, talán a kicsiket érdemes lenne kimenteni ha úgy látod, hogy őket nem érinti a kór. A mérgezés valóban őket vinné el elsőként és külső paraziták is.
2018. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!