Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eretnek akvarisztika? Akv....

Eretnek akvarisztika? Akv. guruk szerint a növénynek sok fény, CO2, makro és kevés mikroelem kell. De a természetben fordítva áll a rendelkezésükre. Harcolniuk kell mindenért de mindenből van egy kevés. Ilyen célú vízkezeléssel nem működne jobban?

Figyelt kérdés

Ha egy akváriumban sok a nitrogén meg a fény a növények gyorsan nőnek és egyre silányabb szöveteket hoznak létre.

Tápozzunk serényen szóla parancs meg írtsuk az algákat, sokan itt adják fel.



2018. febr. 9. 15:07
1 2
 11/13 symmer ***** válasza:
53%
Ha csak nem rontasz el valamit egy növényes akvárium is örök. Egyszer beáll az egyensúly es onnantól soha nem fog elpusztulni egy növény sem. Azt hogy te es sokan nem igy tapasztaljatok az azert van mert ez egy nagyon nehéz es bonyolult Hobby. Keress ra Takashi Amanora ha szeretnél évtizedekig sikeresen működő növényes akvariumot. Erről olvasni kell nem csak belefrocskolni a tápot amire ra írjak hogy ilyen meg olyan lesz tole a növényed ! Bonyolult biológiai es kémiai háttere van es semmi sem történik ok nélkül. Takashi Amanoval mellé nem nyulhatsz , ő nagymestere (volt) ennek a gyönyörű akvakertész hobbynak. Ezt egyszer kell megtanulni es akkor képes leszel tartós (akár örök) viz alatti erdők létrehozására. Noha neked nyilván nem ez kell mert mint mondtad nem akarsz sokat metszeni es ültetni , csak kicsit bokte a szemem hogy azt írtad hogy ezek a viz alatti erdők csak egy fénykép erejéig ilyenek, ha értesz hozzá akkor nem. Neked egy low tech akvariumot ajánlok Anubias félékkel. Sok sikert :)
2018. febr. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
26%
Sok ève minden speciális eszköz nèlkül voltak gyönyörű növènyek az akváriumomban, sosem kellett hozzájuk nyúlni, kb 3 èvig volt meg minden gond nèlkül, költözès miatt ajándèkoztam el. Amúgy ha az ember több oldalt is megnèz sok helyen olyasmiket írnak, mint amiket te is. Nem vagyom szakèrtő, de som dolog van most a piacon ami nèlk korábban is jól üzemeltek az akváriumok.
2018. febr. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Sokat hallottam működő akv.-ról csak még egyet se láttam.

Köszönöm a tanácsokat de! A legfontosabb kérdésemre nem kaptam választ: mi a következménye a fokozott vízcserének ha azt klórmantesítve hajtom végre. Törekedve a kevés makro sok mikroelem arányra, mert kb. 1hónap kisérletei alapján nekem nagyon működik.

Most nem leszek túl népszerű de nem is azért vagyok itt tehát leírom. Nekem az akvakertészet kicsit groteszk. Építsünk ragasztópisztollyal szárazföldi tájat aztán süllyesszük el, sosem értem minek bele a hal szememmel inkább egy legelésző tehéncsordát keresek. A vasútmodellek is gyönyörűek mégsem akarják őket elsüllyeszteni. Azért utána nézek a Japán szamurájnak biztosan sok jót leírt.

Most anyám hirtelen nagyon elkezdett csuklani viszek neki vizet aztán folytatom.

Az akvarisztika 3.módjának megvalósításán dolgozom.

Van az akvakertészet perverzeknek, aztán van a hightech aksi botanikusoknak, és lenne a gondozásmentes autómata aksi olyanoknak akiknek heti 10 percük van pancsolni mert hulla fáradtan érnek haza, arra kell az akvárium hogy feletöltődjenek, ahoz viszont üdezöld látvány kell nem egy műanyag erdő műanyag hajóroncsal. Esetleg még internetük sincs, a boltban kapott tanácsokból gazdálkodhatnak. Akit feldúltam attól bocs de én mindig az igazat írom sosem a népszerűt!

2018. febr. 10. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!