Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 160 literbe milyen törpe...

160 literbe milyen törpe sügér tartható a következő halakkal?

Figyelt kérdés

2 Anci

9 leopárd Dánió

8 ékfoltos razbóra

6 vöröskarcsú díszmárna.

közepesen nővényes akvárium sok bujkálóval

1 pár békésebb sügért szeretnék

papagáj törpesügére vagy nannocara anomala-ra gondoltam de minden mást is meghalgatok :)



2018. febr. 16. 21:03
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

annyit olvasok amennyit csak tudok a témában és probálok nem a diszhalinfóra hanem a seriouslyfish.com-ra és a fishbase.org-ra hagyatkozni. A furcsa az hogy pl 20 csigasügérnek tökéletes 60 liter. 10 galaxynak 30. amúgy ez egy átlagszámitás nano akvához és csak 3cm-ig érvényes. ha így számolnák akkor a 30-as akvámat aranyhal lakná az ancinak pl 90 liter az alja illetve 12cm-re nő. Az okos tanácsokat meghalgatom ahogy fentebb is írtam további halakon is túl adnék de normális tanácsot igy sem kaptam.

Ja és plusz egy a bettámat is egyedül 25 literben tartom nem 30-ban szóval lehet szapulni nyugodtan hogy mekkora állatkínzó vagyok. kössz a semmit megintcsak.

2018. febr. 16. 23:15
 12/20 anonim ***** válasza:

Akkor jobban nem látod át a dolgot mint gondoltam. A centiméteres halszámítás a társas akvárium "nem túltelepítéséhez" kell. Tehát minden halnak megvan a minimum helyigénye, mondjuk 90 liter az egyiknek, 60 a másiknak, neked meg van 160 liter akvárium amibe nyilván mindkét faj tartható lenne, no de nem tudod mennyi halat bír el. Ilyenkor jön képben a centiméter számítás, hogy a víz mennyisége mennyi halnak elegendő.


Ne haragudj már meg de elég beképzelt vagy ezzel a kösz a semmit témával, én megmondtam hogy nem raknék bele és úgy gondolom hogy ez nem "semmis" válasz. Innentől kezdve ha te mégis bele fogod rakni akkor neked ugyanannyi felmenni a fent említett oldalakra és megnézni melyik békés kis termetű sügérfaj igényli ugyanezeket a vízparamétereket.

2018. febr. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

megmondtam hogy pl a dánioktól nyugodt szívvel megválok ez nem okoz problémát főleg hogy átcsesztek velük mert "gold ring danio"-ként vettem őket szóval akkor maradnának a márnák 4*8=32l

az ékfoltosok 8*3=24l

2 anci 2*12=24l

ez összesen 80l

az akvában 130 liter víz van ehez jönne 1 pár törpesügér 2*10=20l

ez összesen 100l 30 még így is szabad

ha így számolunk akkor nem értem hogy mi a baj a felosztással.

Amúgy az akva paraméterei:

gh: 7

Kh: 5

ph: 6.5

nitrát: 15ppm

nitrit: nem mérhető

Amónia: nem mérthető

vas: 0,1

világitás napi 8 óra 6500k 8000l.


De feladom keresek olyan embert aki tapasztalt a témában.

2018. febr. 16. 23:37
 14/20 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem kakadu törpesügérre gondolsz? A papagájsügér hatalmasra nő 25-30cm. Én úgy vélem, mivel a talajon csak az ancikkal kell osztozkodni és az egyik rajtól megválnál ha kell, akkor mehet 1 hím kakadu 2-3 nősténnyel, vagy 1 pár színes törpe amire gondoltál. A kollégák jót akarnak, tényleg sok lenne mind együtt.
2018. febr. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden élőlénynek van 'intim' szférája, ahogy nekünk is. Ezért nem tartom jó ötletnek azonos szinten mozgó rajhalból több faj tartását. És nem centizgetek, egy halnak a minimum 5 liter jár, ha nem lesz nagyobb 5cm-nél. Hiába jó a levegő a szobában, nem akarok a szomszéddal meg a 6 purdéval együtt lenni folyamatosa, pláne úgy hogy bejön még 4 csöves, mert ők olyan 'különlegesek'.
2018. febr. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam, hogy az 1cm/liter csak a kistermetű, torpedó alakú halak esetében érvényes. Vagy 5 liter egy hal. Más esetben ez már nem érvényes. Miért mindig azt nézik egyesek hogy 'hát jó a víz, nincs káros anyag. És a komfortérzet? Már a halak szempontjából. Értem én hogy akkor néz ki jól egy akvárium, ha 'sok'benne a hal. De ez megint az emberi önzősség, nekünk legyen jó, ne másnak.
2018. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

igazából egy pár Apistogramma cacatuoides-t azaz Kakadú törpesügéren gondolkoztam csak elírtam ezek a magyar nevek... (hím 8cm csaj 5cm)

vagy egy pár Apistogramma macmasteri díszes törpesügér (hím 7cm csaj 4-5 cm)

vagy Mikrogeophagus altispinosus Bolíviai törpesügér (8cm)

vagy Nannacara anomala színes törpesügér (hím 7cm nőstény 5cm)

ezek valamelyikéből szeretnék egy párt nem 10+os halakat nézegettem főleg nem nagyméretű vagy agresszív sügereket. Ezek mindegyike állítólag békés.

2018. febr. 17. 11:40
 18/20 anonim ***** válasza:

Csinálsz, amit akarsz, de én ebbe az akváriumba nem vennék több halat.


Nem csak literrel kell számolni, hanem ürüléktermeléssel és viselkedéssel is. A 1 cm / liter irányvonal maximum a torpedó alakú (hosszú/vékony) halakra vonatkozik, nagyobb kiterjedésű halakra: magas testű, lapos, duci stb. nem - nekik sokkal nagyobb testet kell ellátniuk, nagyobb a tápanyagigényük, több végtermék marad utánuk. Eddig érthető?

Ezen kívül a cm / liter szabály semmit nem mond a halak viselkedéséről.


Nekem ebben az összeállítással az ancikkal is bajom van, annyit szarnak, mintha fizetnének érte, ráadásul területvédő halról van szó, láttam már "morcos" ancit más halat kergetni a területéről. Érdemes ebből a szempontból is átgondolni a helyzetet.


Törpesügerekre visszatérve, két fajt rögtön ki is húznék a listáról:

- külföldi fórumokon a Mikrogeophagus altispinosus inkább nagyobb csapatokban ajánlják. Kettesben sem döglik meg, de sokkal több és érdekesebb természetes viselkedését lehet látni tőlük, ha nagyobb csapatban vannak.

- a Nannacara anomala-val meg tessék vigyázni. Amit újabban Nannacara néven árulnak és vagy odabiggyesztik hozzá azt, hogy 'Steel blue' vagy nem, az nem más, mint az "Electric Blue Acara", ami vagy hibrid hal vagy Andinoacra pulcher színváltozat. Hogy miért fontos ez? Mert dupla akkorára nő, mint a Nannacara anomala és bár alapvetően nem egy vérengző sügér, megeszi azt, ami befér a szájába (5 cm körüli halak). Az N. anomalakat amúgy is érdemesebb trióban tartani.


Hogy nehezítsem a dolgodat, megjegyezném, hogy az Apistogramma borellii-t is szokták ajánlani kezdő sügértartóknak ;)

2018. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Hát tényleg nehezíti a dolgot de probálkozom jól csinálni az ancik még kicsik 6-8cm körül vannak. Kb 8 hósak. Apistogramma macmasterivel kapcsolatban vélemény? 8 espei razbórával és 8 vörös karcsú diszmarnával? Illetve az ancikkal :)
2018. febr. 19. 16:26
 20/20 A kérdező kommentje:
2 belső+1 külső szűri egyenként a vizet :)
2018. febr. 19. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!