Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumból csinált már...

Akváriumból csinált már valaki külső szűrőt?

Figyelt kérdés

Van egy 16 literes garnélásom, 4-ből 3 lebabázott. Egy része elmegy, de az eddiginél többen lesznek a végén, kapnak egy nagyobb akváriumot. Ami most van hailea bt belső szűrő, ebből és a kicsi akváriumból lehetne e a nagy mellé fabrikálni egy külsőt. Arra gondoltam, mellé teszem úgy hogy kicsit magasabban legyen mint a nagy akvárium, szivacs nélkül tudja e tolni a vizet ez a kis belső szűrő?

Vissza meg a gravitáció segítene. Két lukat kéne fúrni, egy amin visszajön a víz, egyet meg kicsit magasabban biztonsági túlfolyónak. Kivitelezhető szerintetek?


2018. febr. 19. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értem minek kellene lukakat fúrni. A kis belső motor biztos eleget fog emelni, helyezd olyan magasra hogyha eldugul a visszajövőcső akkor huzzon be levegőt.

A visszafolyócső légtelenített U-alakú, átlátszó, legyen vastagabb mint a legnagyobb csiga az aksiban és legyen rács mindkét végén mert amikor kicsi a csiga akkor belemászik aztán beleszorul.

2018. febr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha a kis akvába elkezdem nyomatni a vizet, előbb utóbb megtelik, és folyik orba-szájba mindenhol. Ha a teteje alatt 2-3centivel megfúrom, azon a lukon visszavezethető a víz a nagy akváriumba.
2018. febr. 19. 23:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Hátha nem üveg akkor fúrjad. Gondolom láttál már külső szűrőt, ott is motor nyomja az aksiba a vizet de a visszafolyócső elég vastag ahoz hogy a vízszint ne emelkedjen. Semmire sem akarlak rábeszélni csak leírtam nálam hogy működik.
2018. febr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, több feje módon. Keress rá gugliba.
2018. febr. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Több féle
2018. febr. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!