Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium áthelyezése és újra...

TNI87 kérdése:

Akvárium áthelyezése és újra berendezése? Hogyan?

Figyelt kérdés
Túl sok természetes fényt kap az akváriumom, algásodik. Át szeretném helyezni, valamint ha már áthelyezem, szeretném átrendezni is. Többek között az aljzatot cserélni. Arra gondoltam hogy: egy 15 literes aksiba az 54-esből víz, a halak, meg a szűrő hogy a bacik is megmaradjanak. Plusz 10 litert még megtartanék a vízből (mint egy 50%-os vízcsere). Majd ha végeztem vissza a 25 liter régi víz meg a halak. Aztán az "új" víz. Jó ez így? Nem akarom hogy a halaknak valami baja legyen a művelettől. (aksi: 54liter, halak: 9 neonhal, 4 törpe szívóharcsa)
2018. márc. 19. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó így, diszkoszoknak pár naponta cserélnek 50% ot vagy többet.
2018. márc. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3 helyen csoportosulnak a hasznos bacik az ökoszisztémádban: érett szűrőanyag, élő víz, talaj. Megfelelő porozitású talajban vannak a legnagyobb bacitelepek, így a legnagyobb szerepet vállalják a nitrifikációban, javaslom az égetett agyagot a szerepre.

A kérdésre reflektálva, mivel a fenti háromból a talaj kilőve, így a maradék kettőből kéne minél többet megmenteni, ekkora víztömegnél ez vállalható, én minél több vizet mentenék, az se gond, ha az alja szutykos egy kicsit, majd leülepszik az ideiglenes tárolóedényben és leöntöd róla. Kivételt képez vízmentés esetén az agancs/staghorn vagy ecsetalga, ezek spórái elég strapabírók, ezeket a művelet előtt kiirtanám, viszont ezeknek nem a fény a forrása. Aquatan/aquasafe hasznos ilyenkor, nyugtatja a halakat, védi a nyálkahártyát mikrosérülések esetén is, áttelepítésnél azért elő-előfordul. Még annyit, hogy a neonok úszóterének kevés szokott lenni egy szabvány 54l-es 60-as hossza.

2018. márc. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. A fent említettek közül leírásokat, képeket nézve egyik sem az amivel én küszködök. Inkább az aljzat kavicson foltokban szőnyeg szerűen lévő zöld színű alga.
2018. márc. 20. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!