Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélát lehet tartani kishala...

Garnélát lehet tartani kishalak mellett?

Figyelt kérdés

50 literes akváriumban 4 guppi és 4 platti van. szabad tenni melléjük garnélát vagy az már túl sok lenne?

ha nem, akkor milyen halat ajánlotok, ami tisztítja kicsit az akváriumot? illetve olvastam, hogy a plattinak 50 liter a minimum, több oldalt néztem és volt ahol 60-at írtak. az 50 belefér?


2018. márc. 26. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezek ha nem ennék meg, de folyamatosan stresszelnék a garnélákat, nem lehet velük egyet tartani. Plattinak inkább 60 a minimum, de ha így hagyod az akváriumot akkor nincs nagy gáz.
2018. márc. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Skid05 ***** válasza:

Fontosnak tartom, hogy egyrészt közvetlenül a talajszint felett is mozgassák az élőlények a szemcsék közti mulmot, másrészt, hogy minden szintnek meg legyen a maga fogyasztója, elkerülhetetlen, hogy kaja kerüljön a talajra. Úgyhogy a házmestereknek is hívott corydoras fajok törpe egyedeit merném javasolni a feladatra, kivétel ha éles szemű aljzatot használsz. Bandázni szeretnek 6 a minimum, nálad meg a maximum is egyben.

[link]

A törpe szívóharcsát szokták még kisebb akik karbantartásával megbízni, de jóval kényesebbek a vízparaméterekre a házmestereknél. Garnélák nagyobb, erősen növényesített akiban megvannak a halakkal együtt, elveszve a növényzetben, 50-ben nem erőltetném. A szükséges egyedszám miatt egyik elevenszülőt kéne továbbvinni, a másikból is csak hímeket tartva.

2018. márc. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Én is törpe páncélosharcsákat tennék ide inkább. A guppik és plattik szaporulatát viszont nem tarthatod meg.
2018. márc. 27. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Leírtam a másik kérdésednél, ide több állatot nem tudsz betenni.


És direkt fogalmaztam így általánosságban, hogy állat, mert ebbe minden beletartozik!


Mivel nincs olyan állat, se gerinctelen, (puhatestű, ízeltlábú...) se gerinces, ami kicsit is tisztítaná a vizet.

Ha bárki ennek az ellenkezőjét állítja, vagy tudatlanságból, vagy ge-ségből, hazudik.


Nem egy bonyolult dolog ez, mivel az állatok nem fotoszintetizálnak, nem napenergiával, vagy kemoszintézissel jutnak energiához, hanem hétköznapi módon esznek és ürítenek, így nem létezik olyan akváriumban tartható állat, ami ne terhelné a vizet.


Egy akvárium egy komplex rendszer, és ebben a rendszerben az állatok azok, akik "mérgezik" ezt a rendszert.

Bármit is esznek, legyen az alga, vagy kajamaradék, tökmindegy, teljesen mindegy, előbb utóbb úgyis az állatok számára mérgező nitrogénvegyületek formájában fogják terhelni a vizet, amitől megfelelő kapacitású biológiai szűréssel, és rendszeres részleges vízcserékkel lehet megszabadulni.


Semmilyen más állat nem fér bele, az elevenszülőket se lehet tovább bővíteni.

4 platti vígan elvan 6 guppival, nem igényelnek olyan szoros értelemben vett nagy rajt, a viselkedésük is hasonló, méretben se stresszelik egymást, nem hiszem, hogy ilyen felállásban jelentős stresszforrás lenne a 4 fős létszám.


Azt sokkal inkább feltételezem, hogy ez egy akvárium szett, amihez kivétel nélkül hulladék szűrőket szoktak adni, szóval nem kéne tovább feszíteni a húrt, mert jó eséllyel -ha szettes cucc- még ezt a létszámot is alig fogja elbírni.


Ami az aljzat mozgatását illeti, inkább corydorasok jöhetnének szóba, de azok általában nagyobbak is a plattiknál, meg több is kell belőlük, úgyhogy azokat csak úgy lehet betenni, ha kiderül, pontosan milyen a szűrés, elbírja e őket, és ha igen, akkor a 6 hím guppi mellé, a plattik helyett(!!!) be lehet tenni 6 coryt.


De egyébként ha a rendszeres részleges vízcserék minden alkalommal egy gyors aljzatporszívózással vannak összekötve, az többet ér minden talajlakó aljzat mozgatásánál.


Pont azért, amit mondtam, hogy hiába mozgatják az aljzatot, az aljzatban megült halszart azok se fogják megenni, max némi kajamaradékot, de ebben az esetben se vész el az anyag, csak átalakul, és végül ugyanúgy ürülékként végzi nagy része.

A porszívózással meg az aljzat is átmozog egy kicsit, és a mulmot is közvetlenül el lehet távolítani a vízből.

2018. márc. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja, és egyébként ezek nem olyan kis halak , amikkel ilyen pl rc. méretű törpegarnélákat szokás tartani.


Viselkedésüket nézve aránylag nyugisak, nagy bajt elvileg nem okoznának, de ezt a garnélák nem tudják! Jó eséllyel folyamatos stresszben lennének, ami az egyik legrosszabb dolog, ami egy akváriumban történhet.


Törpegarnélákat nanohalakkal lehet együtt tartani, amik kb fele akkorák, mint a fent említett elevenszülők.

Ekkora elevenszülőkkel legalább amano méretű, vagy sepregető garnéla jöhet szóba. Viszont őket is kisebb csapatokban kell tartani, és azért 5-6 db 6-8 cm-es garnéla már azért eszeget jócskán, nem lebecsülendő a víz terhelésük, szóval ha garnélákat akarsz, akkor a corydorasokhoz hasonlóan, szintén a plattik helyett ajánlom, és nem azok mellé.


De amúgy nem ártana, ha kiderülne hogy pontosan milyen szűrőd is van, hogy tudjuk már, hogy egyáltalán miről beszélünk.

2018. márc. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Aquarel asap filter 300


köszönöm a válaszokat!

2018. márc. 27. 18:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Aquael lesz az...

Így jönne a tippmixem, már 1000 literes tengeri akváriumom lenne. :D


Ne nagyon akarjál te abba több halat, meg semmit se.

A másik kérdésednél pont ezt a szűrőt blöfföltem be, mint negatív példát. (már ha te írtad)

Ez ugyanaz a lengyel márka, csak ennél alulra tették, a motort, hogy kis vízben is tudjon működni. A fan sorozatnál meg felül van. Ez a 8 hal pont elég ennek a szűrőnek.

2018. márc. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem tudom milyen másik kérdésről van szó, de azért köszi, így hagyom akkor :)
2018. márc. 27. 19:06
 9/10 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


Akkor én tévedtem, bocs, de a lényeget jó, hogy elfogadtad, ez egy pimaszul alulméretezett szűrő, elég neki ez a pár hal, ne menj szembe a természettel, jobb a békesség.

2018. márc. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
A szűrést elég gyengének tartom, fontos a heti 30% vízcsere és a "talajporszívózás". Javasolnám még a növényzet dúsítását is lehetőleg úszó ill lebegő növényzet is legyen. Ha van rá lehetőség, egy akasztós szűrő beiktatása jó biológiai szűrőanyaggal feltöltve sokat dobna az ügyön. Teljesen egyet értek a kollégával, a takarítás a te dolgod és nem a halaké, garnéláké.:D Minden esetre én 5-6 törpe páncélost még belemernék tenni, pláne ha megoldható a szűrés és növényzet kiegészítése,( 2-3cm nagyságú halakról van szó).
2018. márc. 28. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!