Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hülyebiztos akvárium? Mit...

Hülyebiztos akvárium? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Szeretném berendezni életem első akváriumát, egy kicsit tartok tőle, mert nagyon idegen terep és nem szeretnék halat kínozni.

Sokat olvasgattam a témában, de még mindig nem vagyok biztos pl. abban, hogy hogyan kell összeadni a halak vízigényét, tehát ha teszem azt, van egy 200 literes akvám, és beleteszek egy aranyhalat (Isten ments így kezdetnek), akkor ő épphogy elvan benne, hogyan tudom kiszámolni, hogy másfajta hal fér-e még egyáltalán mellé?

Én csapathalat szeretnék, jó sokat, hadd úszkáljanak együtt - neonhalban gondolkoztam -, őket mivel társítanátok úgy 200-250 literben? A férjem bettát és valami csigát szeretne. A bettát én valahogy nem tenném bele, mert csak a bajt csinálná, ezen felül úgy tudom, neki sokkal melegebb vízre is van szüksége, nem?

Bármilyen javaslatot szívesen veszek, lehetőleg strapabíró és teljesen kompatibilis társításokra nagyobbacska akváriumba. Nem szeretném dugig tömni, de azért legyen benne élet :)


2018. márc. 28. 13:43
1 2
 11/12 patterson ***** válasza:
mindenre találsz választ a gúgliban,hasonlíts,számolj,tanulj...okosítani itt nem fognak...ha meg képtelen vagy eldönteni,mit-mivel-hogyan,bele se kezdj,se bett,se vitorlás nem ajánlott,ragadozó.Mit-mivel...diszhal.info..
2018. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 elwera ***** válasza:

Tarthatnál együtt pl 8db vörös karcsú díszmárnát és 6 db fekete tetrát. Ezek nyugis és strapabíró halak.


Növények közül pl anubiast, anubias nana-t, jávai mohát, gömbmohát, ezeknek nem kell sok fény. A víz tetejére pedig tehetsz Limnobium laevigatum-ot, az egy úszónövény, fényigényesebb de fent közel a világításhoz megmarad és csökkenti az algásodást. Algaevésre esetleg még lehet betenni almacsigákat, vagy valami szebbet pl neritina spylki,, rubi, zebracsiga.

2018. ápr. 5. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!