Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Halak, akvarisztika

A kérdés

10 napja beüzemelt akvárium mitől habzik?

Csak növények vannak benne, volt az elején ködösödés, de szépen elmúlt. A külső szűrőből visszafolyó ágnál tegnap elkezdett habosodni. Mitől? Köszi.

ápr. 13. 09:29  Privát üzenet  

A válaszok
Habzás a vízben oldott fehérje jelenlétére utal. Valami szerves anyag bomlik, esetleg a szűrőben megtelepedett mikroorganizmusok pusztulnak, nemkívánatos, szabadon mozgó mikroorganizmusok elszaporodtak stb.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont ápr. 13. 10:36 Privát üzenet
majd ha teljesen beállt a szűrés eltűnik, ami még vagy 2 hét legalább

A válaszíró 33%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont ápr. 13. 13:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Lehet e probléma a következő? Amikor a növényeket rendeltem, egyikből nem akart adni csak egy hét múlva, mert algás lett. Kértem mást helyette, és miután beraktam őket az akváriumba, bekapcsoltam a szűrőt. Gondoltam várok, lesz e algásodás, nem tettem még a vízbe semmi halkaját, ami kéne a bacik szaporodásához. Lehet hogy a meglévők éhenhaltak? Mert a növények szépek. A fodros vizikehely már 2 virágot hozott, a cabombán 4 sárga virág van a víz tetején. Úgy terveztem, két hét karantén, utána bacikultúra és etetés, kezdődne a bejáratás.

# 3/8Időpont ápr. 13. 14:00 Privát üzenet

A nitrogén, mint makroelem a növényeid legalapvetőbb tápanyaga, leginkább nitrát formájában fogyasztják, ami ugye a hasznos baktériumtörzseknek hála a nitrifikáció utolsó lépcsője. Ebben a folyamatban meg az elsők azon szerves vegyületek, melyek bomlásából az ammónia származik. Szóval kell a halkaja, mert nem lesz nitrogénjük.

A növények táptartalékai hetekig kitarthatnak (így mire elfogynak, már nitrátéhségük lesz), viszont a virágzás általában véve is, de különösen a betelepítés után ritka. A cabomba meg az egyik leghisztisebb növény az akvarisztikában, ergo – ha tényleg tündérhínár – valamit nagyon jól csinálsz. A habzás amúgy felszíni hártyához szokott párosulni, az nincs?

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont ápr. 13. 22:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nincs, letisztult a víz, kristálytiszta még a felszíne is. Csak ahol a víz befolyik, ott van egy kis hab.

# 5/8Időpont ápr. 14. 07:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

kipucoltam a szűrőt, majdnem 0 habzás van. ?????

# 6/8Időpont ápr. 14. 17:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

itt egy kép a növényről

[link]

# 7/8Időpont ápr. 14. 17:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

és a virágok

[link]

# 8/8Időpont ápr. 14. 17:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van egy 150 l Akvárium elég sok halam van a többség guppi 2s algaevő de az újak azok harcoshalak és pár kék neon a guppik sorban pusztulnak mi lehet a baj?
Ez milyen fajta hal, és mikkel lehet összerakni?
10 az összkeménységem és 8 a változó keménységem. Az jó vagy rossz? Mit mutat ez meg pontosan és mire figyeljek a továbbiakban?
Szerintetek kukoricacsuhét tehetek akváriumba alapos tisztítás majd forralás után? Találtam néhányat, amik nagyon megtetszettek, és betta biotop-ba gondoltam őket. Beletehetem?
Növénytápsó vagy folyékony CO2 Káliummal?
Miért ködösödött be az akvárium vize? (újonnan "beüzemelt")

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Halak, akvarisztika rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!