Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 napja beüzemelt akvárium...

10 napja beüzemelt akvárium mitől habzik?

Figyelt kérdés
Csak növények vannak benne, volt az elején ködösödés, de szépen elmúlt. A külső szűrőből visszafolyó ágnál tegnap elkezdett habosodni. Mitől? Köszi.
2018. ápr. 13. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Habzás a vízben oldott fehérje jelenlétére utal. Valami szerves anyag bomlik, esetleg a szűrőben megtelepedett mikroorganizmusok pusztulnak, nemkívánatos, szabadon mozgó mikroorganizmusok elszaporodtak stb.
2018. ápr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
majd ha teljesen beállt a szűrés eltűnik, ami még vagy 2 hét legalább
2018. ápr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet e probléma a következő? Amikor a növényeket rendeltem, egyikből nem akart adni csak egy hét múlva, mert algás lett. Kértem mást helyette, és miután beraktam őket az akváriumba, bekapcsoltam a szűrőt. Gondoltam várok, lesz e algásodás, nem tettem még a vízbe semmi halkaját, ami kéne a bacik szaporodásához. Lehet hogy a meglévők éhenhaltak? Mert a növények szépek. A fodros vizikehely már 2 virágot hozott, a cabombán 4 sárga virág van a víz tetején. Úgy terveztem, két hét karantén, utána bacikultúra és etetés, kezdődne a bejáratás.
2018. ápr. 13. 14:00
 4/8 Skid05 ***** válasza:

A nitrogén, mint makroelem a növényeid legalapvetőbb tápanyaga, leginkább nitrát formájában fogyasztják, ami ugye a hasznos baktériumtörzseknek hála a nitrifikáció utolsó lépcsője. Ebben a folyamatban meg az elsők azon szerves vegyületek, melyek bomlásából az ammónia származik. Szóval kell a halkaja, mert nem lesz nitrogénjük.

A növények táptartalékai hetekig kitarthatnak (így mire elfogynak, már nitrátéhségük lesz), viszont a virágzás általában véve is, de különösen a betelepítés után ritka. A cabomba meg az egyik leghisztisebb növény az akvarisztikában, ergo – ha tényleg tündérhínár – valamit nagyon jól csinálsz. A habzás amúgy felszíni hártyához szokott párosulni, az nincs?

2018. ápr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nincs, letisztult a víz, kristálytiszta még a felszíne is. Csak ahol a víz befolyik, ott van egy kis hab.
2018. ápr. 14. 07:16
 6/8 A kérdező kommentje:
kipucoltam a szűrőt, majdnem 0 habzás van. ?????
2018. ápr. 14. 17:45
 7/8 A kérdező kommentje:

itt egy kép a növényről

[link]

2018. ápr. 14. 17:53
 8/8 A kérdező kommentje:

és a virágok

[link]

2018. ápr. 14. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!