Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tartsak ebihalakat?

Hogy tartsak ebihalakat?

Figyelt kérdés

Itt mellettünk van egy nagyobb pocsolya, van benne néhány ebihal. De a pocsolya kezd kiszáradni, aztán gondoltam párat összeszedek, ne fulladjanak már meg.

Mikor kicsi voltam is hoztam, akkor csak unalomból. Akkor is felnőtt a fele, elengedtem mikor már béka volt.

Szóval szerintetek milyen környezet kell nekik?

Napra persze nem teszem, de megfázni nem fognak, ugye? Mármint az árnyékban. Aztán enni szúnyoglárva kell nekik?

Vízből pocsolyavíz kell vagy lehet fele felében sima vízzel?



2018. ápr. 19. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Jobban járnál ha elvinnéd őket egy tóba, azonban ha akváriumba szeretnéd őket nevelni akkor elég nagy hely kell, szűrve legyen a víz hogy ne poshadjon be és kell részleges cserét csinálni. Sok vízinövény, nem baj ha nő az alga mert kezdetekben azt eszik és kell hogy legyen amire kimászhatnak majd ahogy elkezdenek békává fejlődni.
2018. ápr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Ez nagyon helyes gondolat. Minden békafaj védett.


A legegyszerűbb és legcélszerűbb az lenne, ha egyszerűen áttelepítenéd őket. Biztos van valahol valami élővíz a környéken, ahol elférnek. Kis tó, akármi.


Ami a vizet illeti, sima csapvíz is jó nekik, csak hagyd állni egy-két napig, hogy a klór kimenjen belőle. Már ha klórozzák a vizet nálatok, mert az sem általános ma már (szerencsére). Esetleg vehetsz akvarisztikai boltokban klórmentesítő anyagot, pár száz forint.


Van több szervezet is Magyarországon, akik békamentéssel foglalkoznak. Keresd fel őket, biztosan tudnak adni tanácsot. De ha nem találsz, az akvarisztikai boltban valószínűleg tudnak valamit.


Például itt vannak ők:

[link]


A Duna-Dráva Nemzeti Parknak van hivatalos békamentő programja is, némi telefonálgatással biztosan el tudod érni az illetékest. Nézd meg a weboldalukat.

2018. ápr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Ez az áttelepítés nem lenne rossz. Van mellettünk egy árok, arrább meg egy tó. A tó sokszor kiszárad, az árok is szokott, de mostanában elég sok víz van benne. Viszont nem tudom, hogy ott nem veszélyezteti nagyobb hal vagy akár egy-egy kósza teknős őket?

2018. ápr. 19. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!