Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen gyakran kell cserélni...

Milyen gyakran kell cserélni az aktívszenet az Elite Stingray vízszűrőben?

Figyelt kérdés
Használtan vettem a fent említett szűrőt, jó állapotban van és szén is van benne. Úgy üzemeltem be, hogy nem cseréltem ki benne a szenet, lehet belőle probléma?

2018. ápr. 26. 12:18
 1/3 Skid05 ***** válasza:
Mihez kell a kémiai szűrés? Merthogy a szén ilyen szerepet lát el. Attól függően, hogy az előző mennyit használta, telítődhetett. Vissza nem fogja nyomni a káros anyagokat a vízbe, viszont ha telítődött akkor semmilyen szerepet nem lát el, lényegében a helyet foglalja a hasznosabb a bio szűrés helyén. Egy átlag akiba csak indokolt esetben van szükség kémiai szűrésre, gyógyszermaradványok, mérgező gázok (kénhidrogén, metán) etc. esetén. Alapból a bio szűrésre kéne rágyúrni.
2018. ápr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egy kis nitrit problémám van

A régi szűrőm nem vált be, most beraktam ezt a szűrőt 25ml baktériummal, mindennap 1,6ml baktériumot adok egy héten keresztül az új szűrő szivacsába 20% vízcsere mellett. Csak azt akartam tudni nem-e kell a szenet is kicserélni ahhoz, hogy ez működjön

2018. ápr. 26. 14:25
 3/3 Skid05 ***** válasza:

Mit jelent, hogy kicsi, mérted? A nitrit csere előtt is magas volt?

Ezek szerint az újat nem járattad együtt a régivel, mert lehet, hogy nem teljesített jól, de azért némi baci nyilván szorult belé, ha egy mód van rá nem kéne kivenni amíg a másik be nem érik.

Szűrőcseréhez/tisztításhoz igazítható egy nagyobb vízcsere is (vagy heti 2 kisebb), mert a bacik bolygatásával az ammónia/nitrit értékek megugranak.

A 20% az egy hétre értendő? Mennyi vízben? A 25ml baci több száz literes adag, ha túltolod opálosíthat.

Milyen az ammóniád? Mert az ammóniának nitritté történő átalakulása lassúbb, így a nitrit kritikus mennyiségben nehezebben halmozódik fel, ergo az ammónia még kritikusabb értéket is elérhet.

A szén telítettségtől függően lehet hasznos/haszontalan a problémára, mérni kell, abból derül ki, hogy még abszorbeál vagy sem.

2018. ápr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!