Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy segítségre lenne szüksége...

Nagy segítségre lenne szükségem a választásban! Melyik bírja el jobban?

Figyelt kérdés

Egy 96 literes akvárium belső szűréséről lenne szó. Külsőt szerettem volna már, de nincs hely ahol normálisan el tudnám helyezni (az akvárium egy szekrénysorozat tv tartó részén van így sehova nem tudom rakni a szekrény megfúrása nélkül, azt pedig elvetettük), így belső szűrő marad. Viszont ebből szeretnék egy olyat amibe lehet már biológiai szűréshez szűrőanyagot is rakni, de mégis reális árú.


Tehát kettő között vacilálok, szerintetek melyik lenne jobb?

[link]

[link]


Esetleg akinek hasonló árkategóriában van valami ötlete még azt szívesen fogadom. A gyári sima kerámiagyűrűt siporaxra fogom kicserélni benne. Mindenképpen kicsit túl szeretném méretezni (mármint ezeknek jóval nagyobb a gyári ajánlása az én akváriumomnál, de tudom milyenek ezek az ajánlások, hogy a minimum a maximum igazából...)

A segítséget előre is köszönöm, bármi ajánlást szívesen fogadok még más hasonló belső szűrőkről!



#szűrés #akvárium belső szűrő
2018. ápr. 27. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A magassággal kalkuláltál? Ezek 30 centi felett vannak, aljzat+levegő felül, lesz annyi víz hogy ellepje?
2018. ápr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
45 cm magas az akvárium, az aljat kb 5 centi szóval úgy kalkuláltam hogy lesz elég hely. Ez egy elég magas és nem túl mély akvárium.
2018. ápr. 27. 21:20
 3/13 anonim ***** válasza:
Az Eheim szimpatikusabb, csak olyan ronda szegény:-)))
2018. ápr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Skid05 ***** válasza:
Annyi bizonyos, belső szűrővel annyival nem tudod túlméretezni, hogy túlzás legyen. A kettő közül nálam a német vezet, a fogyasztása, a rekeszek kombinációs lehetőségei, külcsín… Apropó, nem tudom, hogy a dizájn mennyit nyom nálad, de azért van olcsóbb alternatíva is ha hatékonyságról van szó. Az Atman/JK Animals (épp amilyen néven fut) kínai vízpumpa AT202-es verziója 6-szor forgatja meg a vizedet (nem feltétlenül a forgatással kell túlozni), cserébe olyan töltetet ügyeskedsz rá amit akarsz, van böszme gyári szivacs hozzá zöld színben, megfelelő szemcseméretű, ennél nagyobb bioszűrésed nem lesz egy belsővel, és félárnál vagy. Ha jelenleg is működő az aki. Ha nem, akkor egyértelműen hátfalas szűrés a legjobb opció a tartályon belül, de azt be kell építeni.
2018. ápr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ezektől a powerheadektől kicsit félek, mármint hasonló szűrő üzemel most benne csak sera márkájú, és az első szivacs elég hamar megtömörödött, most vettem rá egy újat ami kék, hát nem szép és még csak néhány hónapja aktív, de ismét ott tartok hogy hetente betömörödik és nyomkodhatom ki, pedig csak 10 guppi és egy anci van az akvában. Olyan szűrőt tehetnék aminek van tartálya amibe lehet siporaxot rakni, de mégis van jó nagy szivacs része is.

Egyébként van atman típusú belsőm, igaz az egy nagyobb akváriumba az áramoltatás miatt a külső szűrő mellett, de az kevés lenne önmagában ehhez az akváriumhoz, és csak szivacsos szűrőről van szó.

Most még utánanéztem az általad ajánlott típusnak, ilyet nem is találok rendes oldalakon nagyon csak jófogáson, onnan meg nem szeretnék venni. Valami más ötlet vagy alternatíva esetleg?

2018. ápr. 27. 23:00
 6/13 Skid05 ***** válasza:

Attól függ mi számít „rendesnek”, 1-2 helyről már rendeltem itt alább. Nem kevesen használják eredményesen, a sera szűrői (se) a legjobb hírűek, de ha nagyon fojt akkor a sűrű szivacs is lehet gond.

[link]

[link]

[link]

[link]

Az általad linkeltek bármelyike társítható sipoval, sőt akár az atman is. Viszont amit leírtál az egy az egyben ráhúzható az Aquaelre, szerintem meg is van az a döntés. Nálam az ár/érték arány az atman mellett szól, randának meg mindegyik randa.

2018. ápr. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Skid05 ***** válasza:
Nem kevesen használják eredményesen – mármint az Atmant.
2018. ápr. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg egy nagyobb akasztós szűrő jófajta szűrőanyaggal feltöltve?
2018. ápr. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Ezt elég fél évente nyomkodni. 😆

[link]


A pár guppi neked mit takar?

2018. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Utolsó leírtam hogy tíz guppi és egy anci...

Az akasztós is azért nem jöhet szóba, mert az akvárium szélei között és a szekrény között kb 8 centi van, nem fér oda akasztós szűrő, mögé szintén nem. Ezért kell mindenképpen a belső.

És nekem pont az ilyen powerheaden lévő kék szivacs tömörödik be baromira, és elég hirtelenséggel. Tehát egyik nap látom hogy áramoltat rendesen, másnap már gyanús, harmadnapra meg lefojtja teljesen. És tényleg nincs túltelepítve, heti 30%-os vízcsere van aljzatporszívózással egybekötve.

2018. ápr. 28. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!