Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül egy 1000literes...

Mennyibe kerül egy 1000literes akvárium fenntartása havonta gyümölcsevő piranhákkal?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 28. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
20-30 ezer
2018. ápr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért van egy kanyar a történetben.


Egyébként szerintem a töredéke, 5-6...-8 ezer ft max, igazából nem olyan eget rengető összeg fenntartani.


Viszont ez az 1000 liter elég szűkre szabott. Tisztában vagyok a szakirodalom hozzáállásával, ami sok esetben érthetetlen, mert minél nagyobb egy állat (hüllőkre is jellemző) arányaiban annál kisebb minimum méretet javasolnak.

Csak ez nem túl életképes.

1 elkezdi, megy utána a többi talán nem merik leírni a valós helyigényeket, nem tudom...


Egy piranha fél méteresre megnő. Vérmérsékletét tekintve, az egyszerűség kedvéért , hasonlítsuk egy neonhalhoz.

Tehát egy baromi robosztus, aktív, gyors úszó.


Még egy 4 cm-es neonnak is 80-100 cm-es kiúszótér javasolt, hogy egyáltalán fel tudjon gyorsulni!!!


Nézzünk egy 1000 literes aksit. Mélysége 60-70 cm-nél nem praktikus ha több, mert ha valamiért kell csinálni valamit az aljzaton, nem érsz bele.

Szélessége szintén kb fix, tekintve, hogy fél méteres halakról beszélünk, minimum 60 cm szélesnek kéne lenni, hogy egyáltalán meg tudjanak fordulni, az akvárium "kirúgása" nélkül.


Legyen mondjuk a 2 méret 65×65. Marad hosszra bő 2 méter.

Egy fél méretes halnak. Egy 5 centis rajhalnak (a piranha is rajhal) 1 méter az ideális.


Nem azt mondom, hogy kényszerzubbony, vagy kaloda, de hogy fényévekre van egy élhető élettértől, az biztos.

Ilyen teszkós medence látvány.


Amiben az az elgondolkoztató, hogy ha 1000 literben gondolkozol, az akkor is millió környéki projekt.

Tehát elköltesz mondjuk 1 milliót, egy olyan medencére, amiben vegetálnak a halak.

Szerintem ablakon kidobott pénz.


Életképesebbnek gondolnám, hogy ha 1000 liter, akkor 10-20-30 cm-es halak legyenek, viselkedésüktől, egyebektől függően, a lényeg, hogy teljes életet tudjanak élni.

Vagy ha a piranha a kiindulási pont, akkor dupla ekkora méretben!

És a kivitelezés összege nem áll egyenes arányban a mérettel, szóval egy 100%-os méret növekedés mondjuk 30%-os ár növekedést jelent, csak úgy mondtam egy számot, nem számoltam utána.

2018. ápr. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Ez így van, minél nagyobb egy hal annál nyomorúságosabb életteret tanácsolnak számukra. Ha arányaiban hasonlítjuk az 1000-literes piranhás akváriumot, a neonhal 3-4 cm-es méretéhez akkor szegénykének egy kb 2 literes akváriumban kellene élnie. Ahogy egy "40-50cm" piranhának nem elég a kb 200cm, úgy a "4cm" neonnak sem kb 20cm úszótér. Minden esetre az 1000-literrel bőven túlteljesíted az 5-600 literes ajánlást ha a kisebb növésűt pl vöröshasút választanál. A költségek nagyon eltérőek lehetnek, nem is igazán érdemes így információk nélkül kalkulálni.
2018. ápr. 30. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszokat, vöröshasút nem akarok tartani, pont azért tetszett meg ez a faj mert nem húsevő. Esetleg kerti tóban lehet őket tartani?
2018. ápr. 30. 08:07
 5/7 anonim ***** válasza:

20 évig élő trópusi halat, magyarországi kerti tóban? Mire tippelsz?

Még ha a nagyobbak ki is bírnák a nyarat, az ősztől tavaszig tartó időszakot fűtött helyen kell tölteniük, megfelelően szűrve... tehát ugyanott vagy,hogy kell egy többezer literes tank.

2018. ápr. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Kerti tó 😆😆😆 téged se az eszedért fognak ellopni.
2018. máj. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha hévízi vagy akkor hajrá.:D
2018. máj. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!