Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nullás nitráthoz igazítva...

Skid05 kérdése:

Nullás nitráthoz igazítva lehet-e valamelyest ritkítani a vízcseréket?

Figyelt kérdés
A nitrát javarészt növénytápból kerül be.

2018. máj. 2. 20:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ilyen szinten beállt akvárium kellene, hogy a célja legyen minden akvaristának.


De a kérdésre térve, lehet a nitráton kívül veszélyforrás. Ammóniád és nitrited valószínűleg nem lesz, ha a szűrőd jól működik.

Foszfát szinted a halkajától, elhalt növénydarabkáktól kicsit megemelkedhet, de esélyes, hogy az sem fog nagy gondot okozni, csak hosszútávon.

Ezenkívül vannak különféle mérgek, amiket csak laboratóriumi körülmények között lehet kimutatni, és talán 1-1,5 év után okoznának problémát.

A nyomelemekre( kalcium, magnézium, stb.) szükségük van a halaknak de csak korlátozott mértékben. Ezt tudod pótolni az elpárolgott víz pótlásával, de erre is figyelni kell, nehogy pont az ellenkezőjét érd el vele, és felhalmozódjanak.

Ezeken felül ott vannak még az elektrolitok(sók) is, illetve a hormonok amit a halak kibocsátanak.


Én azt javaslom, először csökkentsd le két hetente egyre a vízcseréket. Utána nézheted tovább, hogy érdemes-e még ritkábban. Három hét, egy hónap. Ha havi egy vízcserével még jó vagy, akkor utána két, majd három havival nézd meg.

Három havonta egy cserénél ritkábbat én nem ajánlok, bármilyen tökéletesek is az értékeid.

Az elpárolgott vizet pedig az értékeket figyelve felváltva RO-val, vagy csapvízzel pótold, nyomelemektől függően.

2018. máj. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
egy túl telepített afrikai sügéres akváriumba nem tudod kivitelezni esetleg nitrát megkötő gyantával, de akkor is kell vizet cserélni.
2018. máj. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!