Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betegek lehetnek a garnéláim?...

Betegek lehetnek a garnéláim? (Info lent)

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet állt elő,hogy van egy 30 literes akváriumom.Volt bene 3 db garnéla,ebből kettő elpusztult egy héttel a telepítésük után.Meg aznap vettünk 5-ot. Tüneteik a következők voltak:Nem volt étvágyuk,inaktívak voltak és csak az akvárium tetejében helyezkedtek el.Ammonia mergezesre gondoltam,csereltem 30 szazalek vizet+vettem viztesztet.A mostani 5 is kezd inaktív lenni,de az akvárium tetejét békán hagyják,inkább eltűnnek hatul a bozótban.Ok 3 napja vannak bent.A víz teljesen rendben van teszt alapjan(KH 18 a karszt miatt).Enni egyelőre keveset adtam nekik hozza se nyíltak a kajához.Van mellettük 4 Páncélos törpeharcsa.Mi lehet a bajuk?

Szűrés:Aquael PAT mini

Hőfok:25°C



2018. máj. 17. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Az hogy 1, nem tudom mi az a páncélos törpeharcsa. 2, ebbe semmilyen páncélosharcsát nem lehet tartani, vidd vissza őket. A talajlakók amúgy is stresszelik a garnélákat, nem csoda hogy nem aktívak, félnek a halaktól és a többi is el fog pusztulni valószínűleg mellettük.
2018. máj. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Corydoras.Ha átteszem őket egy 140 literesbe az jó?
2018. máj. 17. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Értem hogy corydoras de van annak is több tucatnyi fajtája. Igen, a 140 literes jó. Ebbe a 30 literbe a garnélák mellé ne rakj más halat.
2018. máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget,áthelyeztem őket.A garnélák túl fogják élni?
2018. máj. 17. 19:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg megnyugszanak és elkezdenek enni. Csinálj azért egy részleges vízcserét ha átraktad a halakat.
2018. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben,habár azzal várni kell amíg kiszáll a vízből a klór.Jelenleg nincs itthon Aquatan-om.
2018. máj. 17. 20:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha holnap megcsinálod az is jó.
2018. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!