Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megharaphat az Oszkár hal, és...

Megharaphat az Oszkár hal, és milyen a harapása?

Figyelt kérdés
A barátom elutazott és itt hagyta az Oszkár halát, hatalmas nagy mint a tenyerem, és csipesszel kell etetni, ill. a talajtisztítóval tisztítani (azt tudom használni, nekem is volt akváriumom KIS halakkal, de marhára félek hogy megharap, látok tű hegyes fogakat a szájában. A barátom sz. nem harap, de őt ismeri, kézből eszik tőle, de engem máshogy fogad, mondhtatnia távolból figyel. A neten nem találok egyértelmű infot, hogy milyen a harapása. Azt nem lehet hogy ne takarítsam, három hétig, de félek tőle mi tagadás...???
2018. jún. 2. 23:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

De nem kifejlett, gondolom a tenyered ujjakkal együtt sincs 30-40 cm, ezek a halak pedig majdnem húsz évig is élhetnek.

Ha viszont még csak ekkora, akkor lehet kicsi neki az akvárium (nem tudom hány éves a hal), hány literes a medence?

2018. jún. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Salx Narval ***** válasza:
Azért feltételeztem, hogy fiatal mer akkora mint a tenyered, a márványsügéreknél ez még növendék méret, az enyém kb 30cm volt a párja is majdnem. Ott már vannak fogak.:D Ha óvodás kora óta megvan akkor valószínűleg ivadék korban hiányt szenvedett valamiben, esetleg szűk helyen volt, van tartva, a vízcserék hiánya ill elégtelen szűrés szokott negatívan hatni a halak fejlődésére.
2018. jún. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
igen régen megvan neki, tizenöt éves körüli, én nem mértem ée centire, szerintem jó nagy. Állatkertben láttam ekkorákat. A medencéje nagy, sztem méternél szélesebb és magas is. Egyedül él a hal benne. Nagyon szelíd a barátommal, de élő kukaccal is szokta etetni, és hát látszik, hogy ez egy ragadozó hal. próbálok vgyázni rá, sztem nincs rosszul tartva. Cseréli is a vizet nem tudom milyen gyakran, szerintem ritkábban, mint hetetnte, de egy hónapban párszor az biztos, úgyhogy egyszer nekem is ki kell takarítanom míg távol van:(
2018. jún. 3. 13:35
 14/15 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ajánlott lenne hetente 30% vizet cserélni azonos hőfokú állott ill klórtalanított vízzel. Nem tudom mennyire hatékony a szűrés de valószínűleg ez a mennyiség szükségszerű. Ha nem tudsz beszélni a barátoddal, ennyit tanácsolnék cserélni.
2018. jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Salx Narval ***** válasza:
Ha még üzemel a fűtő ne felejtsd el kihúzni vízcsere előtt nehogy víz nélkül legyen bekapcsolt állapotban.
2018. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!