Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvosi rendelő várójában:...

Állatorvosi rendelő várójában: Ne engedd ide a kutyád és te se gyere a kutya közelébe, mert megharaphat. Miért? Mert járok vele öv-re. MI VAAAN?

Figyelt kérdés
Hülye a gazdi? Idegbeteg a kutya? Ennyire elb...ta a kiképző a kutyát? Melyik a valószínűbb?
2014. dec. 30. 22:09
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Természetesen szájkosár nem volt a kutyán.
2014. dec. 30. 22:10
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy öv-s kutya előbb engedelmességet és fegyelmet tanul,pont azért hohy kezelni lehessen.
2014. dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Az állatorvosi rendelő nem a barátkozásra lett kitalálva. Ilyen egyszerű. Kevés a hely, ideges a kutya mert nem szereti az orvost, beteg, fájdalma van, stb. Az meg ő egyéni problémája, hogy h*lye vagy sem. De amúgy akárhol vagy, illik megkérdezni, hogy odamehetsz-e más kutyájához, és odaengedheted-e a sajátod. Nincs min felháborodni, ha nemet mond, akkor sem.
2014. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hülye, naná, hogy megkérdeztem, hogy lehet-e.

4 kutya és egy macska volt rajta kívül a váróban, mindegyik tök nyugodt volt, a kutyák szaglászták egymást nagy farokcsóválások közepette. Szóval nem volt feszült a légkör. De nyilván érthető, ha egy kutya ideges.

Az indokon akadtam ki: ne simogasd, mert öv-re járok vele. Mikor pont az a lényeg, hogy akkor fegyelmezett(ebb) a kutya...

2014. dec. 30. 22:21
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, van még kis hazánkban olyan iskola, ahol az öv egyenlő a vadítással. Ez a csóka tuti ilyenbe jár. Ráadásul halovány dunsztja sincs, mit jelent valóban az öv képzés. A példa szerint annak az iskola vezetőjének sem, ahova jár.
2014. dec. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyeneknek sokszor csak a szája nagy (a farka meg vélhetően kicsi). Csak azért, mert a sulin fog karra a kutya, nem fog embereket harapdálni.

Volt egy pasas anno az utcánkban, egy marha nagy komondora volt, folyton keménykedett vele; jó szorosra fogta a nyakörvét, ha elment valaki mellett, látványosan "fogta vissza" a tök békésen sétáló kutyáját, meg ráengedte anyósomékra, mert zavarta, hogy a háza előtt sétálnak, de a kutya amúgy tök békés volt, ivaros kan létére kiment, megszaglászta a másik ivaros kant, csóvált kettőt, pisilt, és visszament a kertbe. Elég röhejes volt, de ő ragaszkodott ehhez a kamukeménységhez, isten tudja miért. Vannak ilyenek.

2014. dec. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
51%
Hát azért szerintem igenis van egy kis különbség az őrvő-védős és az egyszerű családi kutya között. Aki ilyen csinál, az bizony fogadja el, hogy más típusú kutyája lesz. Nem lehet az állattól elvárni, hogy legyen tökéletes őrző-védő a foglalkozáson, otthon meg mindenhol máshol emberimádó terpiás kutya. Az ilyeneknek más a mentalitása és kész. Persze ettől még nem kéne, hogy őrjöngő fenevad legyen, de akkor is óvatosabban kell hozzájuk állni.
2014. dec. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A gazdi egy akkora kiscsaj, hogy tán a két 25 kg-os súlyzóval van 50 kiló, a kutya meg szép nagy, 3 éves bullterrier.

Sztem vissza sem tudná tartani...

Viszont volt kellemes élmény is: csivava tulaj: odamehet a kutyám a tiedhez? És nekem egy 60 kilós cane corsóm van. Ez is ritka. Jólesett.

2014. dec. 30. 22:39
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Na ácsi. Tessék tudni elkülöníteni a sportcélú ŐV oktatást az éles védőkutya képzéstől. Ég és föld a kettő, a kutya nem hülye, pontosan jól tudja, hogy a kart vagy az embert harapja. Csak azért, mert ráfog a karra játékból, nem lehet kijelenteni, hogy embereket is akarna rágni.

Az más kérdés, hogy a régi típusú sulikba járók között sok olyan van, akinek idegbeteg a kutyája a nem megfelelő tartástól és neveléstől, és ők boldog-boldogtalant elküldenek ŐV-zni, szóval tény, hogy az ilyen kutyák között arányaiban több lehet a veszélyes, csak éppen ennek amúgy semmi köze az ŐV képzéshez.

2014. dec. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Egy régi ismerősöm is képzett ki kutyákat. Az összes kutya imádta, körbenyalták folyton. Aztán amikor jött az öv és elővette a karokat, ruhát hozzá, akkor meg az összesnek vérben forgott a szeme, de úgy csóváltak, majd felszálltak. Amikor vége volt a sulinak, ugyanúgy hízelegtek a csávónak.

Szerintem ez az igazi öv.

2014. dec. 30. 22:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!