Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok segíteni abban hogy...

Tudnátok segíteni abban hogy jól érezze magát a Bettam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma vettem a danio diszhal diszkontbol egy koronás bettat:) 10l akvarium szűrővel, buvohelyel kavicsokkal. Most olvastam sajnos utána hogy minimum 20 30literesben érezné igazán jól magát. Első kérdésem az hogy elég ha később amikor kicsit megno akkor veszek neki nagyobbat? A másik hogy panelban lakom és télen nyáron meleg van. Az akvariumom beszereltem, Vacsi(a hal) meg nincs benne. Úgy olvastam hogy kell egy kis idő mielőtt betehetem a kész akváriumba. Mikor tegyem bele? A vizet ugye 24 es 28fok között kell tartani. Ma az akváriumba tett víznek figyeltem a hőmérsékletet, és nem változott semmit. Vegyek vizfutot is attól még? Az képes szabalyozni h ne legyen se hidegebb, se melegebb a víz? Ha majf kap egy nagyobb akvariumot (tetovel persze, az most is van neki) akkor tegyek beke igazi növényt vagy jo a mű is? Ha igazit akkor milyet? Szeretném ha minél jobban érezné magát :) Illetve ha mondjuk 1 2 hónapon belül beruhazok egy 40 50 közötti akvariumra, addig ő ebben a kisebben is jól meglesz? Nem szeretnék felelőtlen és allatkinzo lenni nagyon szeretem az állatokat, csak akvarisztikabol zöldfülű vagyok...:) A kereskedesben meg azt mondták elelnek ők 2 5 literben is, de rossz volt ranezni hogy a hal csak úgy áll ott és nincs semmi mozgastere. A válaszokat előre is nagyon köszönöm :))
2018. jún. 11. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Áh basszus végig se tudtam olvasni annyira felidegesítettem magam rajta... Utánaolvastál (igaz már későn) hogy kell tartani. Akkor tartsd úgy. Vegyél egy minimum harminc, de inkább ötven literes akváriumot, szivacsszűrőt, melegítőt és fedett legyen az akvárium. Ebbe azonnal rakd bele, kellett volna 2-3 HETET várni hogy beálljon az akvárium, de mivel már megvan a szerencsétlen hal ezért jobb neki ha belerakod és nem egy zacskóban tárolod addig (nem is tudom hogy jutott eszedbe hogy nem rakod be akváriumba).

De olyan szinten semmit nem vágsz a témáról hogy nincs kedvem könyvek szakirodalmát a szádba rakni, menj és tanulj magadtól: [link] itt elolvasod az összes cikket a kezdőknek és az akváriumról fülek alatt, és a bettánál meg ránézel mi kell neki. Így majd világosabb minden és rájössz mekkora állatkínzást követsz jelenleg el.

2018. jún. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de a hangnemet nem igazán értem. Mint mondtam ez teljesen új nekem, és úgy néz ki az eladók sem tudják mit kell csinálni és a neten is hol ezt, hol azt mondják 😐 Tényleg rosszul érzem magam mert nem akarom bántani az állatot és amint tudok osszehozok neki egy kellemes környezetet, de inkább itt legyen mint egy poharban...
2018. jún. 11. 23:16
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

eladok eladni akarjak


1. dolog


betta 26-8 fokon van el jol (sokan ugy tartjak ényem a 26-ot szereti, de nem az aki meghal ha 31fokos nyaron, de kitudja ), de vizhutot ense veszek



2.

nagyobb aksi minnel elobb :D, minnel nagyoibb annal jobb, nagy aksit am is konnyebb fentartani(tuletetsz akk kisebb a baj 100liter felett csak kulso szuro, belsok ott mar semmit nem ernek, vagy nem lesz olyan a viz mintha a levegoben lebegnenek a halak, enyem olyan tiszta és ez a szuron mulik)+tobb halacska :D

3.

bettat 7-8nk vizkemenysegen tarsd, lehet kapni kemenysegmerot, és sajna bettának muszaj, ioncsereltel tudod szabalyozni ami meg 1liter=50ft talan

de pontosan szamitsd ki

nalunk 30+nk a viz (epic kemeny) és nekem is 7nk-a viz

4.

ph=7 kb de ha nm szurod minden retekkel akk nem mozog


és soha nem szabad semilyen szernek belemennie


csak állot vizzel csereld a vizet


akvarium=szuro+tartaly,

és bettanak 50 liter az 1 halra eleg sajna

80tol lehet tarsitani de sokan nem szeretik (en bettam birja 1 dolog)

és bettanak ha nem is elokajat, fagyasztotatt nem nagyon eszik-nem mozog,

de akk direkt bettaanak valo tapot vegyel es anyit amenyit megeszik 2perc alatt figyeld meg


és napi 1x betta konyen hizik nem mozog sokat..


és jah sztem ennyi ha valamit kihagytam bocsi


és bocsi nem te vagy a hibas az elado, neki ne mond el :D


tetot akar celofant most tegyel re, megfazik és beteg lesz es az sokszor halál a halaknal, ha betegek, vagy elete vegeig lesz maradando karosodasa+utodoknak


ui:h a viz felszine habos akk a betta feszket epitet vagyis nyugi, de ez 50liter alatt ritka

élőnövény minnel tobbet szerezz be, mu noveny az vagy kezdoknek, vagy olyan halakhoz amik legelik


mik megkapod nezd at ikraktol (zsele darabok mindenhol)

és szedd le, és csinalj teljes tomenysegu só oldatot, és tegyed bele az oszes novenyt fel percre-sciga ikra olo elvileg


csiga nem jo elejen jok voltak de hidd el h nem kell az oda+megeszik a novenyeket

novenyeknel nezd meg h mit veszel mert co2-ot nem fogom leirni addig amig nem kuldesz egy jo képet az aksirol

és novenyek nagyreszet co2-ni kell h szep legyen(szen dioxid)

buvohely folos, bettaim csak novenyeket hasznaljak

szurot a leggyengebbre alitsd, utalja a sodrást

nagy farokkal nem is csoda..

igen futot erdemes venni ahany liter anyi wattos futo kell 80literhez 100w, 70literhez meg elemgy a 50, (igazabol jobb 25w-os fentartott egy 70litereset 25 fokon nalam, de ez nem hiszem h hoszutavom is meglesz

)

fényt muszaj hozza szerez, +csinalj

tetot ha nem szetbe veszed akk csinalj és egy kis elektronika és csinalj vilagitast(segitek ha kell)

am szetet nem ajanlom hasznalt aksik 7k ert vannak(100liter vagy tobb)+bele szuro az attol fugg de kb 8k-40k az atlag

és bele futo 5k

feny ha te csinalod +teto most h azt mibol az rajtad áll, ne fém és ne papir...

na szval fény 6k neoncsovel+teto de abban nem tudok segiteni h mibol venni draga szat meg ha ezeket oszeadod kijon h 25k bol van egy 120literesed??+diszites+ novenyek +halak


(ui : uveg sokszor "ereszt" rosz a ragasztas, de olyat ne vegyel nem kezdoknek valo a ragasztas, szetkell szedni egeszet az a baj, és uatan mind az 5 lapot ragasztani utalom)

bocs este van és aztse tom h mit irtam csak jott,


sok sikert :D

2018. jún. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó lementem a hozzaszolasod screenshotban mert ezt még fel kell dolgoznom 😀 Amint tudom ezt mind megoldom, csak remélem hogy addig nem lesz baja szegénynek 😯 Köszi szépen, ment a zöld kéz :)))
2018. jún. 12. 00:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért az utolsónál se vegyél mindent készpénznek, a betta eszik fagyasztottat, nem kell a hét minden napján etetni, kell egy koplalónap legalább, és annyit adj neki amit egyedül kb fél perc alatt megeszik, vagy kevesebbet. Mint mondtam, akvagurun vagy diszhal.info-n olvasd el a betta tartását, ott pontosabb instrukciókat kapsz.


A hangnemért meg bocsi, de kizárólag te vagy a hibás a hal rossz helyzetéért, ugyanis felelősségteljes ember előtte utána néz a vásárolni kívánt állat igényeinek mielőtt megveszi. Ez olyan mintha zsiráfot vennék a másfél méteres belmagasságú szobámba és otthon néznék hogy hát őőőő de az eladó azt mondta!

2018. jún. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Skid05 ***** válasza:
100%

Mindenképpen élő növényt javaslok, azt sem lesz egyszerű életben tartani 10 literben. Ha az már megy onnan lehet továbblépni a faunára, hólyagcsigákra 10 literben, később akár halakkal 50 (inkább 100) literben. Ingyen is hozzájuthatsz néhány szálhoz, mégpedig úgy, hogy el vagy visszacseréled, mondjuk egy bettára. Mert a leírtak alapján most éppen felesleged van. Ahhoz, hogy ne legyél halkínzó (és ezek ne csak szimplán szavak legyenek), ez a legkézenfekvőbb megoldás. Minél előbb történik meg annál üdvözítőbb, bizonyosan mindenki nyerni fog a lépéssel (de elsősorban az állat). Az akvagurut neked találták ki, illetve itt van még két hely ami jól jöhet a tudattágításhoz/halhirdetéshez:

[link]

[link]

2018. jún. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Mármint én nem tudok benne segíteni, hogy jól érezze magát.

Ha a megvétele előtt másfél hónappal kérdeztél volna, akkor tudtam volna.


Jelenleg pedig nem az a kérdés, mit lehet majd javítani a jövőben, mivel a jövő igencsak kérdéses.

A helyes kérdés, mit lehet kezdeni a vízzel, hogy ne pusztuljon el 1 héten belül.

Ha érdekel a válasz, írd ki ezt a kérdést!

Csak hogy legalább ennyit melózz az ügyön, meg hogy tudatosuljon benned, hogy minden "törekvésed" (ami nem tudom miben nyilvánul meg) ellenére, mégis csak összehoztad, hogy felelőtlen, és állatkínzó legyél.

2018. jún. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!