Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshalam, vagyis...

Sziámi harcoshalam, vagyis Bettám lett 2 napja, viszont azt vettem észre hogy első nap még minden rendben volt, egészen estig amikor is az egyik nőstény elkezdte a másikat hajtani. Többi lent véleményt kaphatok?

Figyelt kérdés
Sziámi harcoshalam, vagyis Bettám lett 2 napja, viszont azt vettem észre hogy első nap még minden rendben volt, egészen estig amikor is az egyik nőstény elkezdte a másikat hajtani. Szerintem megcsíphette az úszóját, mert szinte azóta mindig csak a sarokban fekszik. Persze ha a másik megy felé akkor elúszik előle, vagyis inkább elmenekül. Mit tegyek? Pedig amikor választottam őket, akkor is egy akváriumban voltak tartva, úgyhogy nem is tudom most mi a baj. A víz stb biztos hogy jó, mert másiknak semmi baja sincsen, boldogan úszkál minden fele. Szobatársamnak is most lett két Bettája, egy nőstény és egy hím ott nincs semmi gond, esetleg valamelyiket rakjam át oda? Ha igen melyiket?

2018. jan. 11. 20:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%

Hány literben vannak? Mikor indítottad az akváriumot, kivártad a 2-3 hét bejáratási időt? Hány fokos a víz, fedett az akvárium? Milyen neműek vannak, nekem nem egyértelmű az egész.

Egyébként nem véletlenül mondják hogy bettát egyedül tartunk, vagy nagyon nagy akváriumban csak fajtársával.

2018. jan. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
33%
Állatkínzás. Szakkönyvet nem szoktatok olvasni ?
2018. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Boltban mikor most vettem, úgy vettem ahogy ajánlották. Ők csak értenek hozzá gondoltam, ha már árusítják.

2 db nőstényről van szó.

Lefedve nincsen, de víz minden stimmel.

2018. jan. 11. 20:43
 4/22 A kérdező kommentje:

Minden vagyok csak nem állatkínzó!! Hasznos válaszokra lenne szükségem, nem pedig ilyesfajta megnyilvánulásokra, kedves második kommentelő.


Első kommentelő! Mit értesz 2-3 hetes idő alatt? 2 napja vettem őket.

2018. jan. 11. 20:45
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

A boltban nem értenek hozzá, ők eladók. De biztos kutyát is úgy veszel hogy megveszed a kínai kopasz kutyát és nem nézel utána hogy mondjuk lakásban lehet csak tartani, ugye? A bolt eladni akar, te pedig gondolom akvarisztikával foglalkozni, a te kötelességed a tartani kívánt állatfaj igényeinek utána nézésének. A halaid megfáznak, mert légkörből is vesznek levegőt ami fedettség nélkül hideg.


Nem írtad még meg hány liter, még mindig várok rá.


2-3 hétig be kell járatni az akváriumot, ugye ha utána néztél volna ezt is tudnád, ugyanis így most egy méregkamrába raktad be őket (amellett hogy gondolom túl kicsi is nekik az akvárium). Ennyi idő kéne a vízzel feltöltött, berendezett, beültetett, szűrővel keringetett akváriumnak üresen hogy beálljon a biológiai egyensúly, amiben a bontóbaktériumok később a halak végtermékét lebontják így nem a saját bocsánat sz*rjukban úszkálnak mint most nálad.

[link] kezdőknek és az akváriumról fülek alatt állj neki szépen olvasgatni ha már eddig nem tetted meg, és ne legyél felháborodva mert a válaszolók felháborodása jogos, ugyanis mindenféle hozzáértés nélkül élőlényeket vettél magadhoz aminek nem biztosítod az alapigényeiket se.

2018. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Ha utánanéztél volna vásárlás előtt, akkor tudnád hogy 2-3 hétig üresen kell járatni az akváriumot a halak érkezése előtt. A bolti eladók, ha értenek is hozzá, nekik csak az az érdekük hogy eladják a halakat, az nem, hogy jó körülmények között legyenek, így nyilván nem fog rád szólni hogy felkészületlen vagy és hülyeséget fogsz csinálni.
2018. jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ez a fajta bejáratás megvolt, mert már a berendezett akváriumot amit megvettem előbb lefoglaltam, és amíg az enyémek meg nem érkeztek addig volt benn másik hal. Víz csere persze történt.

Az akvárium pedig 25-30 literes, ekkorának elegendőnek kellene lennie.

A víz hőmérséklete is jó, tehát ilyen probléma nem igen lehetséges.

Egyiknek semmi baja, azon kívül hogy agresszív a másik hallal szemben.Meg amelyiket piszkálja az is tud úszni, csak ha a másik megközelíti elúszik onnan, vagy inkább csak víz alján van. Nem arról van szó, hogy ne tudna úszni vagy ilyesmi

2018. jan. 11. 20:57
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

25-30 literesnek nem "jónak kell lennie" kategória, 30 liter alatt törvény tiltja a haltartást és te állatkínzást követsz el. EGY darab hím bettának szűrővel fűtővel és fedéllel elég nagggggyon szűkösen a 30 liter, de az se akvarisztika inkább "haltartás". Kettő halnak meg egyenesen kicsi, de biztos te vagy a szakirodalmak atyja és évtizedes tapasztalatok alapján tudod hogy ennek elégnek kell lennie.

Az pedig amit te mondasz nem bejáratásnak minősül úgyhogy semmit sem ér, a halak ugyanúgy a saját pöcegödrükben vannak dupla annyian mint kellene.

"nincs semmi bajuk az agresszión kívül" megint hülyeség, azért (is) agresszívak mert kicsi helyen vannak rossz körülmények között ketten, egyiküknek se igazán lenne elég. Az pedig hogy támadja folyamatosan részben fajta adottság, ennek megint TE kellett volna utána nézzél, hogy nem lehet őket így együtt tartani.


Ne keress mindenre kifogást és magyarázatot, ismerd el (akár magadban) a hibát és kezdj el tanulni, a halakkal meg akkor tennél a legjobbat ha vagy visszavinnéd őket vagy sürgősen egy dupla ekkora akváriumot kezdenél bejáratni.

2018. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
20-25 liter 1 halnak is szűkös, nemhogy kettőnek.
2018. jan. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

még mindig nőstény halakról van szó!! :D

Akkor 30as..nem tudom pontosan mekkora, betippeltem. Bíztam az eladó szakértelmében, ha már halas boltban van... de ezek szerint hibásan, ezt belátom.

Csak mert ez a probléma még nem kell lekezelő stílusban írni. Teljesen normálisan feltett kérdésre.

Holnap akkor vagy veszek még egy ekkora akváriumot aztán külön lesznek, vagy egy nagyobbat és akkor egybe.

Ha nagyobbat akkor mekkorát ajánl a jó nép ?

2018. jan. 11. 21:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!