Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek visszaveszik?

Szerintetek visszaveszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Írtam már egy kérdést hogy hogy érezhetné jól magát a bettám. Sajnos az egészet teljesen elszúrtam, nem szeretném hogy miattam, gondatlanságból pusztuljon el a hal. A kereskedésben rábeszéltek sok sz*rra, azóta egész nap bújtam az akvarisztikás oldalakat, meg ezt is és szörnyen érzem magam....Szeretnék venni a bettámnak egy 35-40 literes akváriumot szűrővel mindennel. De félek hogy a mostaniban amiben van bele fog pusztulni. Vajon visszaveszik a halat hogy ne pusztuljon el itt? Esetleg az akváriumot meg a szűrőt nem lehet beszámíttatni? Ha nem az sem akkora baj, a lényeg hogy a hal miatt aggódom nagyon. Szeretném rendesen és tisztességesen űzni ezt a hobbit. Esetleg valaki nem fogadná magához addig ameddig el nem készül az akvárium? Itt a link az előző kérdésemhez, hogy tudjátok miről van szó. Ráadásul buborékos a víz, gondolom a klór miatt, nem fészket rak az biztos...Köszi előre is a válaszokat, segítsetek légyszíves :(


2018. jún. 12. 22:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


Itt a kérdés, bocsi hogy nem írtam le még egyszer ebben minden benne van szerintem. Még annyi hogy az új akksiba élő növényt vagy műt javasoltok?

2018. jún. 12. 22:46
 2/16 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök hogy beláttad a hibáidat és utána néztél a dolgoknak. Ha visszaveszik vidd vissza, ha nem akkor viszont a következőt tedd: most engedj ki több vödörbe 40-50 liter vizet, hogy holnapra álljon. Holnapig nem tudsz jobbat tenni, hagyd a mostani akváriumban. Holnap bemész a boltba, megkérdezed hogy visszaveszik-e, illetve hogy beváltják-e a felszereléseket. Ha nem, akkor veszel helyben egy 40 literes akvát, aljzatot, hozzá való szivacsos szűrőt és fűtőt, fedőt, növényeket. Hazajössz, átmosod az aljzatot, beüzemeled és beülteted, az egy napja álló vízzel töltöd fel. Ha ez megvan ebbe belemehet a hal mert ez klórmentes, élhető víz ami jelen pillanatban teljesen egészséges a halnak. A gond akkor kezdődik amikor már elkezd enni és üríteni pár nap múlva. Napi 10-20% vízcserét kell csinálni még a héten állott vízzel, jövő héttől 2-3 naponta ugyanennyit. 3 hét múlva beállhatsz, hogy heti egyszer cserélsz 30%-ot. Ez a legtöbb amit tenni tudsz érte, remélhetőleg így életben marad és túléli maradandó károsodás nélkül.
2018. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mindenképp elő növényt, kell a biológiai körforgás miatt. Ebbe is ásd jól bele magad, meg a baktériumokba.
2018. jún. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ. Elég érzékeny vagyok, kicsit sírhatnékom van hogy ilyen gondatlan vagyok. Szörnyű érzés. Esetleg még azt meg tudod mondani hogy 35 literes is elég lesz e? Az pont van itt lent a kereskedésben. És hogy körülbelül mennyibe fog kerülni az egész?
2018. jún. 12. 22:58
 5/16 anonim ***** válasza:
Elég az is, de az a minimum. Azért mondtam kicsit nagyobbat, mert minél nagyobb a víztömeg, annál kevesebb mindent ronthatsz el. Árat nagyon nem tudok mondani, nem ismerem a kereskedésed árát. Figyelj rá, hogy a szűrő ne csináljon áramlást és hogy elég nagy legyen az akváriumhoz.
2018. jún. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

[link]


Nagyon rosszul néz ki ugye? Tudom hogy teljes mértékben az én hibám hogy nem néztem eléggé utána előzőleg, de rohadjon meg az eladó, aki így átbassza az embert...nem a pénz miatt, hiszen az jó esetben mindig jön, de az állat miatt :(

2018. jún. 12. 23:06
 7/16 anonim ***** válasza:
Hú, hát ez a hab nagyon rosszat sejtet sajnos, holnap minél előbb intézkedj.
2018. jún. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Legelőbb sajnos csak délután megy. Jogsim még nincsen, párom meg dolgozik legelőbb 3 fele tudunk menni? Szerinted kibírja? Ez a második napja itt...
2018. jún. 12. 23:12
 9/16 A kérdező kommentje:

[link]


Erről az akváriumról mit gondoltok? 5000 forintért ajándék, csak nem tudom milyen minőségű lehet.

2018. jún. 12. 23:20
 10/16 Skid05 ***** válasza:

Ez a hab valami vegyszert sejtet így elsőre. A sámán az üzletben nem javasolt véletlenül vízelőkészítőt? Merthogy azt szoktak, az ugyanis az átlag vevő ámításának egyik fontos lépcsője. Most nagyon jól jönne.

Közeli fotók nélkül nehéz biztosat mondani, de nem tűnik agyonhasználtnak, fedett mivolta miatt előnyös, a fény trágya, szűrés, fűtő a leírás szerint nincs. Ezt kalkuláld hozzá.

2018. jún. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!