Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek erre szakosodott...

Skid05 kérdése:

Szerintetek erre szakosodott bútorgyártóval vagy egy sima asztalossal éri meg akvárium bútort csináltatni?

Figyelt kérdés
100 liter alá kéne. Távol vagyok a fővárostól és az említett cégek leginkább ott működnek, így a szállítás elég húzós lenne. De ha a megbízhatóság ezen múlik, akkor vállalható. Jelenleg egy mindössze 4 lábú asztalon áll, középen nincs alátámasztása, nem is esztétikus. Mivel nem fél tonnáról van szó, könnyen lehet, hogy egy itteni asztalos is le tudna gyártani egy elvárható minőséget, remélhetőleg olcsóbban. Milyenek a tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Költségek, stabilitás, megbízhatóság terén.
2018. jún. 22. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, száz liter alá gond nélkül. Nem is nehéz, mert a lényeg hogy egy tömörfa komód szerű szekrény lehetőleg egy, de jobb ha két helyen középen is alátámasztva vastag fedőlappal legyen alatta. Ezt akármelyik asztalos megcsinálja. Nekem a 200 literes alá is egy átalakított komód szekrény lett rakva, megerősítve és megtoldva a bútoros bolt asztalosai által.
2018. jún. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nincs akváriumom,és nem vagyok a témában jártas,de szerintem 100 liter alá bármelyik asztalos gond nélkül összerak neked egyet. Nem kell felutazgatnod ezért Pestre,és biztos,hogy olcsóbban jössz ki,mintha kifejezetten akvárium bútort vennél.
2018. jún. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem azon múlik, hanem hogy mennyire ért a szakmájához.

Egy normális asztalosnak ez nem kihívás, lazán összedobja.


Egy jó tanács, nem egyszerűen 100+ kg-ot kell megbírnia, hanem 100+ kg-ot mondjuk 20 évig! Ez elég fontos, mert a fa, bútorlap, vetemedik.


Ha bútorlap, akkor az oldallapokat 2 db szabvány 18 mm-es bútorlap összeragasztásával gyártatnám le, illetve középre kell egy függőleges merevítés, ami érjen le a talajig. (vagy annak lábakban történő folytatása, tehát 3 pár állíthatós láb kéne, 2 szélre, + 1 középre a merevítés alá)

le

2018. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja, a derékszögeket meg ne csak összeragassza, hanem vasalatokkal csavarozza össze.

Amúgy a fentebb leírt konstrukciót meg se közelítik az erre specializálódott gyártók...

Mondjuk ez ahogy leírtam simán elbírja a dupláját is.

2018. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen a tapasztalataim alapján probléma a hozzáértéssel meg a hozzáállással is van, ezért a dilemma még ilyen viszonylag kis tömeg esetén is. Nem egy kóklerrel vetett össze a balsors az utóbbi pár évben, legyen szó bármely szakipari munkáról, megcsinálni többé-kevésbé megcsinálták, de hogy nem gond nélkül az biztos. Burkoló-kőműves, asztalos, lakatos, bádogos, nyílászárók, antenna…sorolhatom.

Dupla függőleges merevítést szeretnék, két oldalt ajtós középen egy nyitott résszel. Ha minden igaz így többet is elbírna, mint 150kg.

#4: írod, hogy meg se közelítik, pedig laikusként is így képzeli az ember a konstrukciót. Miben állnak a minőségbeli hiányosságok?

Egy pesti ajánlatom van majd összevetem egy helyi maestroéval. Köszönet a tanácsokért.

2018. jún. 22. 13:44
 6/11 anonim ***** válasza:

A gyári akváriumbútorok sima 18 mm-es bútorlapból vannak összeragasztva.

Egy asztalostól meg olyat kérsz, amilyet akarsz, pl az említett összeragasztott , összesen így 36 mm-es oldalfalút, vagy a sarkokat még megerősítheti acél idomokkal. Csak mondani kell neki, szájbarágósan.

Lábakból szintezőset kell betenni.


Egyébkét több okból sem szerencsés az, ahogy elképzeled.


- A függőleges merevítés akkor ér igazán valamit, ha nem csak egy alsó bútorlapra támaszkodik, hanem levezeted a tömeget a talajra, tehát a belső függőleges fal folytatásába is kellenek lában.


(Bútorlappal (élére állítva) azért nem jó folytatni, mert ha szintezni kell, csak fél mm-t kelljen emelni, máris a levegőben fog lógni.)


Mivel a 2 szélére alapból kell láb, így ha 2 függőleges merevítés lesz, az ! 2 pár láb, az már igen erős túlzás!


A másik:

Gondold végig, egy 100 literes akvárium 80 cm hosszú.

Ideális esetben a bútor akkora, mint az akvárium. Nem kisebb, nem nagyobb.


Ha leveszed a 2 oldalából a 2×3,6 cm-t, plusz 2× 1,8-at, a függőleges idomokra, az összesen 6×1,8 = 10,8


80-10,8=69,2


És a te módszereddel, 3 részre lenne osztva. 2 ajtós, meg középen 1 nyitott.

Ha egyenlőre lennének elosztva a részek, akkor 69,2/3 = 23 cm!


23 centi lenne nettóban az ajtós rész szélessége!

Ez semmi, oda semmit nem tudsz pakolni!


Még ha a bútor 2 széle csak sima szimpla bútorlap, akkor is 4×1,8=7,2 80-7,2= 72,8 /3 =24,2 cm! Még az is használhatatlanul szűk!


110-120 cm alatt, biztos, hogy csak 2 felé osztanám!


Ha az erősség miatt aggódsz, akkor az összes (2 oldalsó, és 1 középső) függőleges falat dupla bútorlapból csináltasd!

Mármint 2-t összeragasztva.

2018. jún. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Még ha mind3mat duplán csináltatod is, az is még csak 6×1,8 cm, viszont a nettó szélességet ez így csak 2 felé osztja, az meg 34.6 cm.

Egyből pakolhatóbb!

Pl befér egy külső szűrő! A te verziódba esélytelen.


És ugyanannyi anyag tartja így is függőlegesen, ugyanolyan jól elosztva.


És csak 1 pár + láb kell alá, pontosan az elválasztó fal alá felcsavarozva.

2018. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem írtam, de természetesen nem úgy gondoltam, hogy a középső 80-2*3.6 centi lóg a levegőben, a középső merevítések alá lábakat terveztem, bár azt nem igazán értem, hogy a +2 láb miért jelentene túlzást, esztétikumban?

Tudnék bele pakolni, egészen pontosan a külső szűrőt az egyik rekeszbe, pár centi híján elfoglalja. Még az sem kizárt, hogy 10 centivel nagyobb lesz mint az üveg, erre a méretre nehezen találok világítást, hosszabb távon talán praktikusabb a 90-es.

Köszönöm a részletes kifejtést, megfontolom a méreteket.

2018. jún. 22. 20:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem esztétikumban túlzás 8 láb, hanem terhelhetőségben (masszívabb szintezőlábból 8 db egy tonnát is elbír)

meg 8 lábat egymáshoz szintezni is tökölősebb.


Mérd még azért le, mi hogy férne el, tervezd meg alaposan, csinálj egy műszaki rajzot...

Én túl vagyok már ezen néhányszor, szóval ebből kiindulva nem tudok mást mondani, mint akit már mondtam, sokkal szélesebb bútordarabot osztanék csak 3 felé. 150 cm-eset.


Na mindegy, képzeld ez magad előtt, gondold át, csinálj méretarányos rajzot, abból is sok minden kiderülhet.

Én pl világításból se tudnám, milyet használjak 90 cm-eshez.

100 cm-eshez tudnék többfélét is, 90-eshez meg kb semmit, vagy valami bonyolultabb alternatívát.


Ja, egyébként egy ügyes asztalos tetőt is tud neked csinálni.

Rétegelt lemezből, az kevésbé vetemedik. Vastag lazúrral kezelve. Vagy valami nagyon tuti páccal.


Felhajthatóra, hogy bele tudj nyúlni az aksiba, anélkül, hogy az egész tetőt levennéd, etetőnyílással, akár beépített ventilátoros hűtéssel.

Hátul szerelőnyílásokkal, a csövezés miatt.

2018. jún. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
450 liter alatt van olyan bútor, amit sima asztalos készített. Tervezd meg, hogy milyen legyen. A leglényegesebb a megfelelő alátámasztás és szintezhetőség. Minden függőleges alátámasztás folytatólagosan kapcsolódjon állítható lábakhoz. A te esetedben bőven elég 3db függőleges fal. Kettő szélen és egy középen, plusz mindenképpen legyen hátfala, ami nem indokolt bútorlapból, igaz nálam abból van, no de csak 450 liter plusz aljzat, üveg, kövek..stb
2018. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!