Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti miben szállítotok halakat?

Ti miben szállítotok halakat?

Figyelt kérdés

Beléptem pár akvarista csoportba facebookon, szeretném mihamarabb elajándékozni az aranyhalamat, mert nagyon rosszul tartom, erre rá kellett jönnöm.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

Ezt a kérdést is én írtam ki. Ha esetleg találok olyat, aki elvállalná a halat, miben vigyem ki a megbeszélt helyre? Városon kívül lakom, tehát valószínűleg be kell vinni. Kocsiba vinném, de nincs szívem csak egy zacskóba bele rakni. Esetleg egy kisebb akvárium, ott meg átrakjuk vagy nem is tudom...:/

Láttam állatkereskedésbe ilyen hal szállító dobozt 2000Ft-ért. Az még olyan állatbarátabbnak is nézett ki, de ott átrakosgatni a halat meg nem akarom.



2018. jún. 28. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Kisméretű halat olyan átlátszó műanyag zacskóban (tasakban) lehet valamennyi vízzel szállítani, ami megfelelően le van hegesztve 3 oldalon, tehát nem folyik, nem ereszt és megfelelő mennyiségű vizet tartalmaz ahhoz, hogy a hal ne fulladjon meg. Tehát pl. 5-6 cm-es halhoz legalább 0,5-1 liter víz kell és akkor 20°C-on 1/2 órát kibír a hal. Jobb kereskedésben még oxigént is nyomnak a zacskóban levő víz fölé. A műanyag zacskó (tasak) minősége azért fontos, mert a műanyagokból a halakra nézve mérgező (toxikus) anyagok oldódhatnak ki. Én személy szerint a hagyományos 0,7-1 literes befőttes üveget tartom praktikusnak, ami csavaros fedéllel zárható. Nagyobb hal esetében valami speciális edény kell, sok víz és bizony az edény anyagából semmi nem oldódhat bele a vízbe.
2018. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sima diszperzites vödörben, a kicsiket 5 literes műanyag flakonban, amiben deszt víz vagy mosogatószer volt.


Szoktam bele rakni valami növényt, hogy hátha nyugodtabban megvannak és nem csiszolják magukat a falon..

2018. jún. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket! Akkor annyira nem is bonyolult ez, mint gondoltam. A befőttes üveges ötlet is elég szimpatikus, mert nem félnék, hogy kiborul vagy bármi más.
2018. jún. 28. 13:18
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Kézben szállítás esetén jó a vödör , vagy üveg de autóban nem szerencsés, minden fékezéskor, vagy döccenőnél odacsapódhat a hal a falához. A halasnál vásárolj zacskót háromnegyed részig töltsd meg vízzel és fújd tele levegővel (pl pumpa) és kösd meg. A zacskót tedd egy dobozba, állítva. Papírdoboz is lehet és valamilyen ruhával tekerd jól körbe, hogy stabilan álljon a zacskó középen, összegyűrt újságpapír is megteszi tölteléknek.
2018. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!