Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélás akváriumba kell...

Garnélás akváriumba kell kékítő vagy valamilyen szer?

Figyelt kérdés
Csigákat is tartanék még mellettük.

2018. júl. 11. 19:15
 1/10 Skid05 ***** válasza:
100%
A kékítő alatt metilénkék fertőtlenítőt érthetsz, ezt semmilyen akváriumba nem öntözgetünk megelőzési jelleggel, csak igen jól megalapozott indokkal. Garnélák esetén ez hatványozottan igaz, a legtöbb fajuk fokozottan érzékeny a mesterséges kemikáliákra. A legtöbb hallal ellentétben rájuk közvetlenül is hat, akárcsak a lebontó baktériumtörzsekre.
2018. júl. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben, koszi😃
2018. júl. 11. 21:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem tudod mi az a "kékítő" ami metilinkék általában, akkor még ne állj neki az akvarisztikának, mert kudarc lesz. Soha nem öntözgetünk semmilyen szert csak úgy akváriumba. Ez egy gyógyszer, te se szedsz egészségesen antibiotikumot.


Mielőtt elindítod az akváriumot vedd a fáradtságot és legalább ezen az oldalon olvass el mindent a "kezdőknek" és "akváriumról" fülek alatt, mert ezek alapján nem hiszem hogy tudod hogy 3 hét üresjárat van, heti vízcsere, mi a minimális és ideális akváriumméret, mi a biológiai körforgás.


Ha ezeket tud, utána állj neki.

2018. júl. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindenhez alázat kell, ami ezek szerint nincs meg benned, a stílusod alapján. Attól hogy volt akváriumod nem biztos hogy mindent jól csinálsz, és ezt nem bántásból mondtam. De aki bármilyen kékítőt akar belerakni annak van még mit tanulnia.
2018. júl. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem akartam belerakni, ezert tettem fel a kerdest. A szuleim eddig mindig tettek bele, nem tudtam hogy nem szabad. Az allatkereskedesben megkerdeztem az eladot, es azt mondta nyugodtan bele lehet rakni. Most akkor mit kezdjek vele, ha ezt mondta? Informalodtam, utanakerdeztem, viszont ugy latom rossz valaszt kaptam...
2018. júl. 12. 14:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha jó a szűrés, hetente cserélsz vizet, nem telepíted túl, egyedül kaját kell szórni a vízbe, esetleg vízelökészítő, van egy gyanúm,h a kérdező arra gondol, sera aquatan, az mehet minden vízcserénél, metilénkék csak betegség esetén.
2018. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nézd meg pontosan a kék folyadék nevét.
2018. júl. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem aquatanra gondol mert az jó indulattal is halványkék és nem kékítőnek szokták becézni, nem lesz kék színe a víznek, a metilinkékre viszont mindig ezt mondják és az pár napra bekékíti a vizet.


De egyébként a neten beírod hogy kékítő vagy metilinkék akkor is kiad mindent, erről beszéltem hogy nem az eladóktól kell informálódni, mert azok eladni tudnak, nem értenek az akvarisztikához. Ezért kell szakirodalomból utánaolvasni mindennek saját kútfőből, hogy ésszel működjön a dolog és ne az legyen a vége hogy 20 literben tart az ember három aranyhalat négy vitorlást meg két bóciát.

2018. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
Az is lehet, h nem arra gondolt, de ahogy látom túlzottan nem izgatja. 🙂
2018. júl. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolso: miert, hogyan latod okoska? Egyaltalan minek jottel ide?

A hasznos valaszokat pedig koszonom.

2018. júl. 13. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!