Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvarisztika aranyszabályok?

Akvarisztika aranyszabályok?

Figyelt kérdés
Az aranyszabályok alatt olyan egyértelmű dolgokat értek, mint pl. hogy a halakat milyen vízbe kell tenni. Teljesen kezdő vagyok a témában. Olvasom a fórumokat, akváriummal kapcsolatos oldalakat, de sokszor a szakkifejezések és a szleng miatt nem is fogom fel, hogy mit olvasok. Szeretnénk olyan válaszokat kapni, amit egy hozzá nem értő is megérthet, ami nektek, akvaristáknak egyértelmű, de másnak nem az. Az akvárium már megvan, üzemel. De rengeteg kérdés merül fel nap mint nap bennem, hogy jól csinálom-e. Köszönöm a türelmet és a segítséget.

2018. júl. 20. 07:05
 1/9 anonim ***** válasza:

"Az akvárium már megvan, üzemel."


Mármint halakkal együtt? Mert az első aranyszabály pl az, hogy nem árt előtte kérdezni. Nem olyan egyszerű dolog, mint 1 állatot tartani, mert ez egy teljes egészet alkotó rendszer, így elég sok a hiba lehetőség. Ha ilyen kezdőként máris megvan az akvárium, technikával és halakkal együtt, kb 95% esélyt adok neki, hogy valami máris rossz, és nehezen lehet visszacsinálni.


Nem negatív akarok lenni, ez egyszerűen egy sajnálatos tény.

Minden esetre egy könyvnyi anyagot senki nem fog neked ide leírni, mert ha képben akarsz lenni, az sajnos nem tudható le néhány szabállyal.

Ajánlok egy oldalt:

[link]

Bemelegítésnek a kezdőknek és az akvárium fejezetet olvasd végig. Minden cikkét.

2018. júl. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az akváriumot egyébként kaptuk. 100 literes, 3d háttérrel. Kapuk hozzá a szűrőt és a melegítőt is. Mindkettő üzemel, bár rettentő vízköves. A melegítő 27 fokra van beállítva. A szűrő márkája, paraméterei passz, semmi nem látszik rajta. Szivacsos már cseréltem benne, az kb. 20 cm, a tetejében szén van. Elég nagy sodrást csinál, az aljzat hoz közeli növények is mozognak. A világítás 2db 25 centis 5W-os LED fénysor, fehér fényű, de van rajta nem átlátszó burkolat. A kettő együtt ritkán megy, elég sok természetes fényt is kap, de direkt napfényt nem. Napi max. 8 órát megy. 2 élő növény van benne, ezeknek utána néztem. Az aljzat apró kavics, semmi táptalaj vagy ilyesmi, egy rétegben van. A növények a kosárkával együtt el lettek benne ásva, és kész. Tulajdonképpen eddig mindent csak úgy vettünk bele, hogy "jól néz ki". Van pár műnövény is, a dekoráció ebben kimerül. Üvegtető van rajta a szűrő oldalán 2, a másikon 1 centis réssel. A szűrő egyébként bubiztat is, ezáltal annyi rengeteg apró bubi van a vízben, hogy opálosnak látszik. Mondjuk szerintem egyébként is egyre opálosabb. És a tetején a bubik pár napja megmaradnak, össze állnak, mint a békanyál. Első vízcserét egyébként most hétvégére tervezzük. Ekkor már 2 hetes lesz az aki, halak egy hete lesznek benne. Van: 8 guppi, 2 dánió, 1 platti, 4 molli, 2 díszcsík, 1 algaevő harcsa és 1 hosszú, karcsú aranyszínű takarító halacska, aminek nem tudom a nevét.
2018. júl. 20. 10:28
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, egy hétig ment az aki, mielőtt halakat vettünk volna. Olvasom én a fórumokat, de azt az infót, amire nekem lenne szükségem, nehéz kiszűrni, mert vagy általánosságban beszélnek, vagy konkrétan az ő saját akváriumukról, ami lehet, hogy merőben más, mint a miénk.
2018. júl. 20. 10:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Na igen... lenne mit rendbe tenni. Olvasd az akvagurut szorgalmasan.


Addig is ezerrel állj rá a vízcserékre! Minden nap cserélj 10-15 % vizet, állott vízzel. Tehát minden nap kiengeded, állni hagyod egy napot, aztán leszívsz az aksiból, és beleöntöd az állott vizet. Ezt legalább 2 hétig csinálni kéne, mert egy totál nyers aksiba raktál halakat, és ennek igen könnyen mérgezés lehet a vége!


Utána csökkentheted heti 2 ×20-ra, utána 1×30-ra.


És legalább 1 hétig fél adag kaját adj!

2018. júl. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És nem utolsó sorban a diszhal.info-n is keresd ki a halaidat, és nézd meg az igényeiket (rajhal-e, hőmérséklet, keménység, DE FŐLEG hány liter a minimum...) mert nagyon rosszul válogattál.
2018. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most már értem, hogy mire írta az akvaguru, hogy az eladó célja az eladás. Ezek szerint minket jól át is búráztak. Elmondtuk hogy milyen halakat szeretnénk mekkora az akvárium mégis azt mondta hogy vihetjük a botiát. Igaz a mondás, hogy saját kárán tanul az ember, többé nem is megyek felkészületlenül halat venni. Csak szegény halak szívták meg a legjobban. Lehet valamit kezdeni ezek után a Botiákkal?
2018. júl. 21. 13:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ez az, én meg erre mondtam, rögtön az első válaszomban, hogy biztos vannak félrecsúszott dolgok, amit baromi nehéz rendbe tenni. Ez pont ilyen. És akkor még a technikáról nem is beszéltünk. A botia attól függ milyen, melyik faj, ha hosszú távon nem lehet jól tartani, akkor próbáld meg minél hamarabb elajándékozni, (eladni nem fogod tudni) pl fb akvarista csoportokban.


Márpedig kb lehetetlen hogy ezzel a felállással rendben legyen az "alja", mert a botiákból minimum kisebb raj kell, az meg már olyan sok 100 literre, hogy összetűzések lehetnek a többi aljzatlakóval mert azok meg territoriálisak lesznek idővel.

2018. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy se árt, ha elkezded gyakorolni ez az elajándékozás dolgot, és hosszabb távra berendezkedsz erre a projektre. :D 3 elevenszülő fajt összerakni... olyan halgyár for rövidesen beindulni, hogy csak kapkodni fogod a fejed! :)
2018. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. júl. 21. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!