Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Velemenyt szeretnek kerni?

Velemenyt szeretnek kerni?

Figyelt kérdés
egy 57 literes novenyes akvariumba megfelel 2 T8as led fenycso ?

2018. júl. 25. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Kevés az infó.

Legalább 2 fontos dolgot ki kéne deríteni.

Az egyik, valószínűleg könnyebb, hány lumen fényáramot tud.

A másikat nem tudom hogy fogod kideríteni, de szintén elég fontos... látni kéne a spektrum képét.

Ez a színhőmérsékletét határozza meg, de önmagában a színhőmérséklet még semmit nem jelent, mert egy adott értéket végtelen számú spektrum variációval el lehet érni.


Márpedig ha komolyabb növényes (vagy még ha nem is olyan komoly) igazán fontos az, hogy a leadott fény bőségesen tartalmaz e olyan hullámhosszúságú összetevőket, amiket a növényzet hasznosítani tud.

2018. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Skid05 ***** válasza:

Az 57es olyan 60 centi széles lehet, tippelek mert nem adtad meg. Erre egy 590 mm-es T8-as kompakt pontosan passzol, 1300 lument tud, 18 wattos, ez 72 lm/w fényhasznosítás.

Na most ennél jobbat nem találtam, hogy: 9w-os t8 led cső, ez 1080 lument tud, 120 lm/w, van hideg fehérben, árban majdnem duplája és ez pl beltéri foglalatos (ahogy ip20as párától védtelenen kívül mást nem láttam). Így habár sokkal jobb fényhasznosítású (kb 110 ft értékű energia megtakarítás havonta), de mégsem éri el a 60-as hosszon a kompakt fényáramát, ezért ha egy mód van rá utóbbit választanám.

Egyébként ha létezik páramentes foglalattal is, akkor a hideg(!) (a „meleg” és a „természetes” nem jó) fehérből kettő már közepes fényigényű növények számára is bőven megteszi egy 60as aki felett.

2018. júl. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az 590 mm-es csőnek az üveg része kb ennyi, + a vége + a foglalat + a lámpatest... bőven túlnyúlik az akváriumon.

Szerintem ha kicsit komolyabb növényes, és led, akkor az sajnos saját gyártmányú megoldás lehet, nagy teljesítményű ledekkel, saját szín összeállításban. 12 v-os ipari táppal, hűtéssel...

2018. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!