Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a legalacsonyabb hőfok...

Mi a legalacsonyabb hőfok ahol meg a vitorláshalak/diszkoszhalak kényelmesen elvannak?

Figyelt kérdés
Van egy 200l es aksim (100x40x50) minden tartozék megvan csak télen nem szeretném egy ház árát csak a fűtésükre kifizetni :)

2018. júl. 26. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vitorlást 25 fok körül tudsz tartani.

Diszkoszt egyáltalán nem tudsz, ennek sok oka van. Ha gondolod, elkezdhetem sorolni, de igazából időpocsékolás.

2018. júl. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Legyen már benned annyi hogy utána olvasol legalább egy oldalon hogy miért nem fogsz tudni diszkoszt tartani...
2018. júl. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Hacsak nem házon kívül tartod télen, akkor normálisan fűtött lakásban nagyon kevés elektromos energia kell a fűtésre. 22°C-os környezetben 25-50 W-os, csak időszakosan működő fűtés költsége elhanyagolható.
2018. júl. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Úgy ahogy írták a kollégák csak a vitinek megfelelő az akváriumod mérete és ha csak nem fűtetlen helyiségben lenne az akvárium akkor a fűtés elhanyagolható költségekkel jár. Gyakorlatilag egy 25 fokra állított automata fűtő nyáron alig kapcsol be és télen is csak 2-3 fokot kell emelnie egy kb 21-22fokra fűtött szoba hőmérsékletén túl. Ne azzal számolj, hogy pl 2000W-os a fűtő, mert nem folyamatosan működik, csak hőfokon tart, az-az ki be kapcsolgat a beállitott értéken.
2018. júl. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez az akvárium kicsi diszkosznak, egy 150*50*50 a minimum 6 db halnak, a hőmérséklet pedig 29 fok a minimum. Alatta nem esznek. Vitorlás mehet bele, scalarenek elég 26.
2018. júl. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Elhanyagolható 500 liter vizet 22 fokról 29 re felfűteni? 😆😆😆😆

Akkor fizesd már ki nekem 65% os. 😆

2018. júl. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egy 25-50 w os ráadásul ha folyamatosan megy akkor se tudja felfűteni. Hét vicce. 😆😆
2018. júl. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
Na és persze én is hülyeséget írtam, természetesen 200W-ra gondoltam.:D
2018. júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hozzátenném, hogy diskoszok esetén nemcsak a fűtés miatt kell aggódnod hanem a vízszámla miatt is, mivel őket lágyvízben kell tartani, szóval vagy veszed kannaszám az RO vizet vagy veszel egy ilyen vízlágyítót is ami egyrészt nem olcsó, másrészt pezerló is, mivel legjobb esetben is, a felhsznált víz felét kiengedi a csatornába.

Villanyszámla meg az akváriumüzemeltetés velejárója, ezt el kell fogadni. Nekem egy 243 literes van, aminek ilyen költsége havonta 4-5 ezer forint és akkor még nem is fűtöm. megteszi azt a 4db 54 wattos fénycső. Télen, 23 fokra beállított termosztát mellett is 25-26 fokos a víz, pedig függesztett a lámpa.

2018. júl. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szépen a tippeket/tanácsokat. Elso sorban vitorlásokkal terveztem a diszkoszok amolyan “utopisztikus” álom még. Ha a 25 fok elegendo akkor lehet hogy arra esik a választás. A víz lágyitása meg nem jelentene problémát mert lágy termálvizes régioban élek. Visszatérve az aksira 200l ben 6-8db vitorlás tarthato maximum néhány neonhallal vagy az a 6-8 vitorláshalnak nem nagyon kell társoság?
2018. júl. 29. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!