Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

[link]


A Circulator 1100as szivatyúval próbáltuk az akvárium vizét leszívni. Tudom, az akváriumon belüli vízkeverésre van, de ha egy csövet dugok a kimeneteli pontba már a leeresztésre is jó.


Egy 12 méteres slagot erősítettem hozzá és elkezdte pumpálni a vizet, majd abba hagyta.


A csöben nincs dugulás, azt ellenőriztem. A szivattyút meg szétszereltem és ott sincs semmi ami akadályozná, de azt a kevés anyagot amit találtam benne kitisztítottam.


Utána kipróbáltam és a szivattyú önmagában működött, a slaggal együtt már nem.


Elvileg ennek elég erősnek kell lennie, hogy a slagba pumpálja a vizet. Az akvárium kereskedésben is azt mondták, amikor elmondtam, hogy erre használnál. Ott ajánlották.



2018. aug. 2. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
A leszívási próbálkozások részleteire vonatkozóan nincsenek információk, ezért nem megválaszolható. Viszont ha a slagnak nevezett cső egyik végét az akvárium fenekéhez letolod, leülsz a földre, a "slag" másik végét megszívod, akkor a víz beáramlik a slagba és kedvező esetben végigfolyik a csőben, a cső akváriumon kívüli végét meg egy vödörbe teszed és így gravitációs úton leszívhatod az összes vizet a szivattyúval való bajlódás nélkül.
2018. aug. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Skid05 ***** válasza:

Egy 12 méteres slagnak már akkora a keresztmetszete, hogy pusztán a már említett gravitációs elv alapján is percek alatt leszív száz litereket. Mekkora az aki, hogy ez ekkora macera?

Hol van a slag másik vége? Milyen magasan/mélyen az akihoz képest?

2018. aug. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincs véletlenül egy 3-4 méteres slagod?

Slag nélkül teljes erőből nyomja a vizet?

2018. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt nem próbáltad, hogy amikor leáll, akkor lehúzod róla a slagot, hogy úgy beindul e? Hogy áll le? Lassan, gyorsan?
2018. aug. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A slagban végig bír folyni a víz, vagy már előtte leáll?
2018. aug. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Ha amúgy működik a szivattyú akkor túl magasra akarod emeltetni a vizet vagy esetleg a levegőztető nincs elzárva bár attól még tolnia kéne hiszen ahogy írták magától is lefolyna ha elindítod. A szivattyúnak a víz alatt kellene lenni. Nálam is csak egy sima slag vezeti ki az udvari esőgyűjtőbe az akváriumvizet annyi ,hogy ezt nem kell szívogatni, ill csak egyszer kellett az elején és egy csappal elzárható.
2018. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Persze a víz alatt van a szivattyű és ahogy írtam kb 10 percig normálisan tolta át a slagon a vizet. Nincs nagy szintkülömbség. Pl.: Az akvárium falának nagysága, az az kb 60cm majd a földön megy tovább a WChet ahol szintén van kb 60cm emelkedés, de mindezt tudtam ez előtt pár percen át produkálni.


A csövet meg nem akarom megszívni egészségügyi okokból. Teknősöket tartunk benne, szóval gondolom nem kell említenem a szalmonella mérgezés lehetőségét és még kitudja mi van a székletükben...

2018. aug. 2. 16:04
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Ha feltöltenéd vízzel az akváriumot szerintem újra elindulna, úgy gondolom ahogy apadt a víz szintje túl sok lett neki a 60cm, nem tuja átemelni.
2018. aug. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nekem nem áll össze.

Nincs emelés! Vagy van?


Hát ha egyszer megindult, és a vége lejjebb van, akkor a szűrőnek alig kell dolgoznia, mert a gravitációtól önmagától is lefolyna. Nem számít, hogy az akváriumon belül fel kell tolni a vizet az oldalfal magasságáig, mert utána "zuhan " a víz, aminek olyan szívóereje van, hogy ha lassan is, de pumpa nélkül is lefolyik.

Egy wc max 40 cm magas, szóval mindenképpen lejjebb van a a vége, gyaníthatóan még az akvárium aljánál is!

2018. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Ha fel van töltve az akvárium akkor azt a pár centit át emeli, ha ilyenkor lehúznád róla slagot akkor a cső már önmagától leszívná az összes vizet. A motor leszűkíti annyira keresztmetszetet, hogy a slagból gyorsabban folyik ki a víz mint ahogy a motor járatain áttudna folyni álló motor mellett. Addig nincs baj amíg üzemel a motor mert az tolja rendesen a vizet ha viszont már nem képes átemelni és megáll a vastag slagból kifogy a víz. Azt tudod tenni, hogy amíg még szív lehúzod a slagot róla így megszívás nélkül leengedheted a vizet, vagy egyszerre ereszted le vizet és közben töltöd is tisztával, hogy ne csökkenjen le annyira vízszint, hogy képtelen legyen átemelni. Tudom, hogy mindkét megoldás gagyi de ezzel a motorral többre nem jutsz, ide egy olyan szivattyú kellene aminek jelentős emelőmagassága is van (kb 1 méter emelőmagasság). Vidd vissza és cseréltesd nagyobb teljesítményűre.
2018. aug. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!