Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről a tesztről?

Mit gondoltok erről a tesztről?

Figyelt kérdés
[link]
2018. aug. 3. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Régi jbl teszt, parasztvakítással megbolondítva.


Klór, fölösleges.

CO2 99,99 %-ban fölösleges.

Gh kh pH ... hát ha rendszeresen lágyítgatsz, savasítgatsz, akkor lehet megéri beszerezni valami pontosabb tesztet, arra meg hogy alapból tisztában legyél vele, mennyi az annyi, elég egy neptunos teszt is. Bár ez a neptunosnál kicsit pontosabb, így csomagban árulva jóval drágább.

Ahhoz meg fölösleges a drága teszt, hogy tudd az értékeket, ha változtatni nem akarsz rajta.


Nitritek, nitrátok: Na itt válik érdekessé! Ez mondjuk hasznos. Csak azt nem értem, hogy ha már nitrogén vegyületek, akkor a sok fölösleges hülyeség helyett, mi a lóf-ért nem tettek bele egy ammónia tesztet, ami a nitrogén vegyületek legelső állomása lenne!


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


13,14,15-ös válasz.


Nem rossz teszt, régóta gyártja a jbl, de nem is tökéletes. Telefonos hókuszpókusz helyett egy ammónia teszt hasznosabb lenne.

2018. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Skid05 ***** válasza:

A termék több sebből vérzik. Egyrészt, a tesztcsíkok megbízhatóságával gond van, a csepptesztek jobban teljesítenek, a többség ezeket használja. (Bár ismert olyan delikvens is aki laboros kontrollmérés után hajigálta ki a csepptesztjeit.) Tény, a csíkok már többeket félrevittek, konkrétan ez is.

A másik a tesztcsomag összetétele fentebb már részletezve.

Egy akiban a nitrifikáció kulcskérdés, kezdőknek sokat segíthet(ne) ha a 3 vegyületet be tudnák mérni, más kérdés, hogy jó esetben ebből kettőnek (no2, nh3) egyszerre kell mérhetetlennek lenni, ha meg vmelyik nem az, akkor a hatást valszeg észre fogja venni, sőt kis utángondolással/olvasással az oka és a megoldása is meg lesz, igen rövid időn belül.

A nitrátteszt kezdőknek és növényeseknek is igen hasznos, annak szintjéből több más vegyület értékére következtetni lehet. Értéke igen széles skálán mozoghat, konkretizálni nem hülyeség, de inkább a jbl csepptesztjével.

összegezve: haszontalan

2018. aug. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első! Igen, ezt én is furcsállom, hogy miért nem alap az ammónia teszt.

2018. aug. 3. 20:36
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ha ezt a tesztet megveszem és kiegészítem egy 6in1 színskálás teszttel, az úgy már jó lehet? Vagy vegyek inkább a nitrát/nitrit tesztelésére is csepptesztet?

Amúgy CO2-t cseppteszttel, a ph-t sima lakmusszal tudom nézni.

2018. aug. 3. 21:53
 5/10 Skid05 ***** válasza:
Egy átlag társas akvárium fenntartásához szükségtelen a nitrit/co2/pH méregetése, az első mérhetetlen (kéne, hogy legyen), a másik kettő meg annyi amennyit a vízkémia determinál és kész. Mihez kell a teszt? Probléma van a vízzel/élővilággal?
2018. aug. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyet kell értsek az előttem szólókkal tapasztalatból. Teljesen kezdőként megvettem ezt a tesztet, szenvedtem vele, mert összevissza jelzett, úgyhogy beszereztem először egy ammónia csepegtetőset, meg egy keménység csepegtetőset (a keménységgel nálam gond volt), és szép lassan elhagytam a JBL indikátort, maradtak csak ezek a csepisek, most nem annyira kezdőként azt mondom, hogy elég is. Ráadásul az én telóm percenként mást fotózott, néha homlokegyenest mást adott ki ez a teszt ugyanarra a vízre. Nagyon menő, de szerintem nem éri meg.
2018. aug. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tulajdonképpen kíváncsiságból tesztelném a vizet, hogy mindent jól csinálok-e. Kezdő vagyok, kb. 1 hónapja megy halakkal az aki. Eleinte elpusztult néhány hal, de jó ideje nincs pusztulás, a víz tiszta, a növények látszólag jól érzik magukat. De azért mégis kíváncsi vagyok.
2018. aug. 4. 18:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha volt elhullás, megéri tesztelni, mert rossz vízminőség mellett is életben maradhatnak a halak, igaz, az élettartamuknak csak töredékét érik meg, és azt se túl boldogan.

A víz "tisztaságáról" csak tesztekkel tudsz megbizonyosodni, a róka is megmondta a kishercegbe, ami igazán fontos, az a szemnek láthatatlan. Monnyuk lehet nem az ammóniára gondolt...

2018. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akvakertészen is előjött témában ez a teszt, illetve, hogy össze-vissza mért. Még két egymást követő mérés sem volt egyforma.

[link]

2018. aug. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld kéz!
2018. aug. 4. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!