Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok/mi a véleményete...

Mit gondoltok/mi a véleményetek erről? (több lent)

Figyelt kérdés

17 éves vagyok mindig szerettem a lovakat és folyamatosan lovagolok is.Anyum egyszer azt el dönthetem mit szeretnék a 18. születésnapomra kocsit vagy lovat, termeszetesen a lovat valasztottam.

Adódott egy olyan lehetőség hogy meg vehetjük azt a livat amelyiken már több éve lovagolok.Úgy néz ki hogy meg is fogjuk venni, de nem tudom hogy penzileg fenn bírnánk-e tartani.

a tartással nem lenne gond mert maradna ott ahol most van.Mindennap kimennék suli után és tudom hogy bírnám mert így is van hogy hetekig kimegyek mindennap.

Mindig mondom hogy mennyi pénzbe kerülne meg hogy nem hiszem hogy fenn tudnánk tartani mert nem vagyunk olyan helyzetbe, de anyu nagyon ragaszkodik hozzá.

Persze én is mert imádom azt a lovat, de nem akarom hogy ebből később még több gondunk legyen.


2014. nov. 2. 21:41
 1/7 A kérdező kommentje:
A ló 300ezer a havi bértartás 40ezer.Ebbe benne van a teljes ellátás.
2014. nov. 2. 21:45
 2/7 anonim ***** válasza:
Az pest környèkèn jó, máshol sok ha nincs pènzed. 25èrt már jó ridegtqrtásokat lehet találni. Amúgy számolj hozzá +10-et egyèb költsègre.
2014. nov. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mért nem mondod meg egyenesen a szüleidnek (meg itt nekünk se kell vetítened) hogy inkább kocsival akarsz vagánykodni, mint saját lóval melózni? Mert ha eddig akár naponta kimehettél, nyilván ezután is, de nincs kötelezettséged.
2014. nov. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Változott az ára, de csak nekünk a ló (mindennel együtt, kivéve nyereg) 180ezer a bértartás is a felére csökkent 20ezer


nem kell nekem kocsi, még jogosítványom sincs és nagyon szeretem ezt a lovat.ha nem vesszük meg akkor eladják másnak és más helyre is kerül tehát nem valószínű hogy látnám, de igy hogy csökkent az ár nekünk is könnyebb :)

2014. nov. 3. 13:16
 5/7 anonim ***** válasza:

És csakúgy puszira csökkenti egy 20-asl a bértartást? Mert ezt nem hiszem, különben kitörne a népharag és joggal kérdezné más bértartó, hogy neki miért 40-et kell fizetnie és neked miért 20-at. Ilyenkor az szokott a háttérben lenni, hogy a lovat mások is lovagolhatják, avagy iskolalóvá avanzsál.


Szóval, ha meg is veszitek a lovat, akkor kérjetek a lovardától bértartási szerződést, hogy mennyi az annyi, és mit kapsz ezért a pénzért.

Amúgy meg nem teljes az ellátás, mert a kovácsot te fizeted, max a kiszállási díj olcsóbb, mert a lovikban úgy időzítik, hogy egyszerre körmöltetnek/patkoltatnak 5-10 lovat. 4 lábra a vas 12-16 ezer Ft, ha elsőre kérsz akkor is 8-10 ezer. Ezzel számoltál?


Kötelező állatorvosi költségekkel számoltál? Oltani, féreghajtani rendszeresen kell. Na meg mi van, ha baj van? Egy nagyobb seb, vagy sántaság, ne adj isten kólika... csak úgy repülnek a 10 ezresek kezelésre.


Szóval jól gondoljátok meg, hogy belefér-e később is költségvetésbe.

2014. nov. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom mivel jár egy ló tartás, a 300ezret azert csökkentették mert szeretnének venni egy csikót amihez már csak 180ezer kell.És igen azért lenne 20 40 helyett mert eddig is rajta lovagoltattak és ezután is így lenne.

A lovat még vágóhídról vették, láttam hogy nézett ki akkor és tudom hogy mire kell figyelni nála.

2014. nov. 3. 18:03
 7/7 anonim ***** válasza:
ha a lovat akarod, akkor azt vegyétek meg.
2014. nov. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!