Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hullik a vízinövények alsó...

Skid05 kérdése:

Hullik a vízinövények alsó levele, elég rossz látvány. Sok eltérő növényen is. Mitől lehet? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Egy eladó ajánlotta a növényeket annak idején, állította csapvízben is tarthatóak. Használtam szereztem a világítást, szűrést egy 100 literesből, ez egy 50 literes, szerintem bőven elég.

Tápokat is töltök be naponta. Agyag a talaj.

Lehet, hogy a csapvízzel van gond?

Ionvízzel próbáljam a kémhatást csökkenteni?

Vagy CO nélkül értelmetlen?



2018. aug. 7. 23:50
 1/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Pontosan milyen növényeket tartasz, hány fokos a víz, mik a víz paraméterek (kh,gh esetleg ph). Pontosan milyen a világítás, és mivel, mennyit tápozol?

Esetleg elalgasodnak a levelek, mielőtt lehullanának? Lakik más is az akváriumban a növényeken kívül? (Ami esetleg megragcsálja)


Mióta vannak nálad a növények? Hoznak új hajtásokat? Sokszor megviseli öket az átköltözés, és néhány régi levelet lehullajtanak....

2018. aug. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha több egészséges új levelet hoz mint amit ledob akkor van remény arra, hogy megszokja a helyét. Kellenének a kolléga által kért adatok.
2018. aug. 8. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A felettem levok ugy latom ertettek amit irtal, mert en nem nagyon :) Szoval azt akarod mondani, hogy a szurod egy 100L-esbol jott hozzad? Neked meg egy 50Literesed van?

Bocsi de mi garantalta hogy az a szuro ami abbol a 100literesbol jott nem volt alul meretezve? Vagy felul? Meg a vilagitas hasznaltan lett szerezve. Es mi az? Egy ejjeli lapma? Vagy egy autonak a reflektorja?

Minden nap tapozol? Mivel? es minek? Milyen novenyekrol van szo?


Tenyleg nem szeretnek veled kotozkodni, de ez kb olyan kerdes mintha elromlana az autod es hagynal egy idegen szerelonek egy sms uzenetet, hogy elromlott az autom, mi a baja? Miert nem indul? Talan a benzinnel van a gond? Toltsek bele dieselt? :)))

2018. aug. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A csöveken az alábbi áll: SYLVANIA LUXLINE PLUS FHO T5 24W 865, ebből van kettő. A víz szobahőmérsékletű, 28-29 fokos.

A keménységet frissen neptun teszttel megmértem ez jött ki: kh 12 gh 19

A ph-t a teszt nem méri.

A levelek nem algásodnak el, csak sárgulnak, barnulnak, hullanak így csupasszá válnak a szárak, vannak új levelek is.

Rágcsálók nem laknak benn, csak garnélák (meg csigák).

hát kb 1 éves az egész, újnak nem mondanám

amit ajánlottak és adtam az utóbbi időben: EasyLife Nitro, Aqualine Planter, Aqualine Macro

ja és a növények magyar nevei: vízicsillag, tóalma, bakopa, fogaskely, iszapvirág, vízikehely, kis csillag, kardfű (ez néz ki legrosszabbul)

Köszi a válaszokat.

2018. aug. 8. 10:17
 5/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Ha a leveleket megfogod, olyan mintha vizkő rakódott volna le rájuk.

Ez a probléma mostanában jelentkezett, vagy egy éve folyamatosan fennáll?



Mennyi ideig adagoltál egy fajta tápot, mielőtt újba kezdtél volna? Érdemes egy módszert legalább 2 hétig alkalmazni, és csak ezután változtatni.


Amikor elültetted őket, kiszedted a gyökerüket a vatteszerű anyagból?


Én személyesen a növényeid közül csak vizicsillagot tartok, amely teljesen igénytelen. Tartottam már kemény vizben, de ott is megállíthatatlanul növekedett. Ebből kikövetkeztetve nem feltétlenül a viz keménységével van a baj.


Esetleg tedd fel a kérdésedet képekkel az akvakertész.hu-ra.


(Nem túlzsúfolt az 50litered ennyi növénnyel?)

2018. aug. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezeket a löttyöket adom pár hónapja, ezalatt fennállt, korábban sem voltak szépek az alsó levelek.

A gyökerek szabadon vannak.

Csak pár szál van mindenből.

Találtam egy ilyet, ebből indultam ki a kemény vízzel, de ezek szerint a vízicsillag ezt rögtön meg is cáfolta :D

[link]

2018. aug. 9. 00:00
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Carbo minimum kellene és gyökértáp is. Ekkora fény mellett ki kellene futniuk az akváriumból szerintem az a gond, hogy nincs elég CO2 és talán vasból is kevés van. Csodálkozom, hogy nincs alga.:D
2018. aug. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!