Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Novenyen kis allatkak? Eszik...

Novenyen kis allatkak? Eszik a novenyt?

Figyelt kérdés

Sziasztok egy hete vettem eletem elso akvariumat es mai nap folyaman arra lettem figyelmes hogy a novenyeken ilyen kis allatkak eszik a novenyt. Meg halak nincsenek, a 2 hetet varom hogy a bakteriumok elszaporodjanak tettem is bele olyan folyadekot ami bakteriumokat tartalmaz vagy mi, illetve novenyeknek tapanyagot. Le is sikerult fotozni az apro allatokat remelem latni:

[link]

[link]


2018. aug. 8. 23:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
2018. aug. 8. 23:02
 2/13 Bamboocha466 ***** válasza:
100%
Hólyagcsigák, nem szokták megrágni az egészséges leveleket. A nővényen lehettek, kiírtani nem egyszerű őket. Én a helyedben kiszedegetném őket.
2018. aug. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt csak eleg sok van belole:/ vagy fognak nagyobbra noni? Ugy egyszerubb lenne kiszedni. Illetve valami gondot okoznak? Marmint van negativ hatasuk az akvariumban?
2018. aug. 8. 23:25
 4/13 Bamboocha466 ***** válasza:
100%

Nem nőnek túl nagyra, és nem okoznak nagy gondot, csak végtelenül szaporák.

Ha túl sokan vannak terhelik az akváriumot, és nem túl esztétikusok.


Főzött ubokát köss madzagra. Éjszaka rámásznak, és reggel kihúzhatod őket.


Vagy jó barátaid lehetnek az ún. helena csigaevő-csigák.

2018. aug. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Skid05 ***** válasza:
A csigák helyett én jobban aggódnék a talaj miatt, ezek akkora szemcsék, hogy a bomló anyagok pazarul meg tudnak ülni köztük, ez x idő után az egész akvárium élővilágát bajba sodorhatja. Sőt, a csigák egy darabig még segíthetnek ezt kompenzálni, ugyanis a kisebb szemcserésekbe beférve elfogyasztják a maradékot, így az nem a vizet terheli. Ha tapasztalat híján vagy a 4 hetet is erősen ajánlott kivárnod.
2018. aug. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Salx Narval ***** válasza:
Mivel még csak 2 hete üzemel én is azt mondom, hogy szedd ki a talajt és cseréld le 1-4mm szemcsenagyságúra. Nem kell kopra kipucolni ha marad pár nagyobb kavics itt-ott az nem gond, öntsd rá az új talajt 4-6cm vastagságban. A növényekről vágd le a sérült leveleket tőből és szedegesd le a csigákat és a petéket is ha találsz. Az új talajba a növény gyökeréhez tolj pár db tőzegtablettát vagy táprudat is. Legalább még 2 hetet várj a halakkal.
2018. aug. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Salx Narval ***** válasza:
Az is megoldás lehet, hogy így hagyod ahogy van csak feltöltöd durva folyami homokkal, vagy osztályozott kvarccal a kavicsok közti réseket. Természetesen gyökértáp ebben az esetben is kell és a növényt is ápold le.
2018. aug. 9. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Eloszor is koszonom mindenkinek a segitseget es a folyami homok szamomra jobb megoldas lenne mint a teljes kiontes csak annyi kerdesem lenne hogy mennyit raknak belole? 125 literes az akvariumom. Koszonom szepen
2018. aug. 9. 08:54
 9/13 A kérdező kommentje:
Es hogy fellehet e onteni ugy hogy kiontsem az osszes vizet belole? Mivel gondolom bakteriumok mar szaporodnak es nemlenne jo otlet teljesen uj kloros vizet onteni a szuroben lakozo bakteriumoknak. Koszonom!
2018. aug. 9. 08:57
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
A boltban vett homokot is többször át kell mosni mert ugyan mosott homokként árulják de akad abban kosz még rendesen. Nem kell kiszedni semmit max egy-két liter vizet, mondjuk vedd le a negyedét de ne önts ki mert ebből visszapótolhatsz ha kell. A kövekre pakolt dekorációt azért vedd ki mert útban lehet. Az alaposan átmosott vizes homokot egy kancsóba teszed és a kancsó homokot beleteszed óvatosan az akváriumba, továbbra is óvatosan eldöntöd és szépen elkezded kiönteni a kavicsokra. Amikor minden rést eltömített akkor fogsz egy botot, vagy a kezeddel elkezded kicsit átmozgatni, hogy a mélyebb hézagokat is kitöltse, ha kell önts még rá homokot. Ha előzőleg precízen átmosod a homokot és kellő óvatossággal végzed a feltöltést még csak zavaros sem lesz a víz. Az nem baj ha látszanak a nagyobb kavicsok nem kell teljesen lefedni csak rések ne legyenek ahová a kosz beülhet. Ne feledkezz meg a gyökértápról sem ha végeztél.
2018. aug. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!