Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Féregszerű állatkák...

SOS! Féregszerű állatkák másznak, ugrálnak inkább az aksi üvegén. Hatékony pusztítás?

Figyelt kérdés

2014. jún. 11. 06:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos létezik más megoldás is, hallottam már kutyáknál használatos féregtelenítőről is.


Ki kell venni a szűrőt, halakat, növényzetet egy nagyobb edénybe átpakolni, a szűrőt járatni, az akva vizét egy nagyon apró szitán átszűrni.


A maradék vizet a férgeknek élhetetlenné kell tenni olyan szerrel aminek nincs vagy csekély a kockázata, só, ecet, forró víz, utána 100% vízcsere 2 alkalommal egymás után.


Ha megvan, vissza a szűrő, növények, akvárium víz, halak.


Nálam egyszer volt ilyen garnélásba, kicseréltem a porlasztós szivacs szűrőt motoros belső szűrőre és eltűntek.


A só, ecet, annyi legyen amitől látod, hogy elpusztulnak.

2014. jún. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze a forró víznél nem kell ecet vagy só.


A manőver után jó lehet egy baktérium kultúra, a halaknak, garnéláknak kevesebb kaja 1 hétig, heti 2x30% vízcsere eleinte mivel a kezelés kiirtja a talajban lévő bacikat valószínű.

2014. jún. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Húha, tehát nem egyszerű művelet a féregtelenítés..ezek a férgek káros hatással vannak a garnélákra? Nem lehet őket valahogy kordában tartani? Amúgy nincsenek halaim, a szűrét pedig egy Eheim Libery végzi.
2014. jún. 14. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam is csak garnélák voltak az akvában, kialakult az üveg és a talaj között egy áramlásmentes rész ahol megjelentek, de ahogy jöttek olyan gyorsan el is tűntek, máshova etettem, gyakoribb vízcsere, figyeltem, hogy ne legyen mulm.


Nem hinném, hogy kárt okoznának a garnélákban, irtás csak vegyszeres uton lehet, gyakorlatilag méreggel, vagy esetleg mechanikus út, példa egy lejárt bank kártyával lentről fölfelé végighúzod az üveget.


Esetleg van a fenbendazol féregtelenítő : [link]


Itt a fórum: [link]


Planária van de lehet nálad is használ.


Jó lehet még a cestal plus de ott ki kell szerintem szedni a garnélákat csapdával.


Gondoltam, hogy nincsenek halak, bármelyik mindenevőnek csemege lenne, akár egy fejlettebb páncélos harcsa lerendezné a férgeket, csak ugye a kicsi garnik:(


Ha esetleg van otthon halad szedd ki a garnikat és tegyél be egyet koplaló nap után.


Garnéla csapda: http://www.youtube.com/watch?v=Xb_k2Wg9ayI#t=186

2014. jún. 15. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megpróbálom a halas módszert, a nagyobbik aksiban van izzófejû pontylazacom, talán õk segítenek. Az aksit meg gyakrabban fogom takarítani, habár eddig is kétszer cseréltem a vizet hetente.
2014. jún. 15. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!