Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöldül az akvárium vize, mit...

Zöldül az akvárium vize, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, már régebben is tettem fel kérdéseket, mert ugye kezdő voltam az akvarisztikában...

Nos most sem változtam, mert kezd egyre zöldebb lenni a vizem, és nem tudom mit csináljak ellene.

Cseréltem a víz 1/3-át naponta, de nem nagyon volt jobb az állapota.

A vegyszer pedig inkább B tervkét is maradjon.

A kérdésem, hogy mi a leghatásosabb megoldás anélkül, hogy a halaimnak fájjon?



2018. aug. 13. 20:09
1 2
 1/12 Bamboocha466 ***** válasza:

Mekkora akvariumrol van szó? Milyen és mennyi lakója van? Éri az akváriumot napfény? Milyen lámpat használsz, milyen növények vannak bent, tápozol? Ha igen, mivel és mennyit?

Mik a víz paraméterek? (No2, no3, kh és gh).

Milyen szüröd van, milyen gyakran és hogyan tisztítod? Milyen gyakran és mivel etetsz?

2018. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha az előző válaszoló kérdéseire válaszoltál akkor tudunk segíteni.
2018. aug. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szia

Nos

80 literes akvarium, 8 lakója van, igen éri, de mivel kicsi szobám van nem biztos hogy eleget, napi 3/4-ed órát, lápa egyenlőre nincs anyagi okok miatt, csak egy ledszalaggal van ellátva, a víz tulajdonságait nem tudom megmérni, viszont klórtalanítva van. Egy üreges vízkalász van ami jelenleg még kicsi.

Tápok: egy csipetnyi FIX díszhal táp, egy darab biotop algatabletta, és a növénynek Neptun Liqui Carbo folyékony tápszer. Ezeket 2 naponta adom nekik.

Szűrőm: Aquael professional 60-100 literhez, még nem tisztítottam mert kb másfél hónapja üzemel.

2018. aug. 13. 21:01
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
8 ponty vagy 8 Galaxy rasbora lakja ? Nem mindegy. 🙂
2018. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4 dominóharcsa, egy késhal, két törpegurámi, és egy fiatal pleco
2018. aug. 13. 21:46
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Keshal 500 litertől tarható, pleco 600 felett inkább 1000. A szűrés is kevés lehet azért zöldül a víz. Vagy troll vagy , vagy pályázhatsz a világ legbénább akvaristája címre. Nem fognak sokáig élni ilyen feltételek mellett. Milyen érzés állatkínzónak lenni?
2018. aug. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Szűrőt neten nem találom, de az aquael belső szűrők a turbo változaton kívül nem sok mindenre jók, pleco akkorát kulazik mint egy csecsemő. A harcsa is 250 litertől tarható, h ha nem döglik meg a rossz víztől akkor pár hónap múlva megeszi a törpe gurámit ugyanígy a késhal is. Mennyit fordítottál olvasásra ( halakról, szűrésről, akvárium karbantartásáról...) a vásárlás előtt? Gyanítom semmit azért vagy egy tudatlan állatkínzó, szörnyű amit művelsz, hozzád jobban illik a hörcsög, tengeri malac, bár amilyen ostoba vagy azt is vízbe folytanád 😆
2018. aug. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Skid05 ***** válasza:
90%

Önkritikádat továbbgondolva: miért nem akarsz változni?

A halaidnak már így is fáj. Non-stop, de panaszkodni nem fognak. Merthogy a zöld vizet nálad bizonyosan ammónia okozza, ami folyamatosan mérgezi őket, végül legyengítve a kopoltyúkon keresztül majd átküldi őket az örök folyók vizeire. A leghatásosabb, egyben legkézenfekvőbb megoldás – amire ki tudja miért nem gondoltál – megválni tőlük, minél előbb annál jobb. Sőt olyannyira jó megoldás, hogy nincs is másik.

Őszintén kinek jó ez? Nekik nem. Neked nem. ???

2018. aug. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet a méreteknek megfelelő halakat tartani?
2018. aug. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bamboocha466 ***** válasza:

Az akvárium agyon van telepítve, és a szörnyü fényviszonyok sem segítenek.

Javaslatom:

Vidd vissza az összes halat oda, ahol vetted öket, és próbáld meg az árukat egy megfelelö lampara levasarolni. Ezen kívül szerezz be no2 és no3 tesztet (a kezdő és a közep-halado akvarisztaknak nagyon hasznos).

A növényekről nem írtál. Legyen bent legalább 4 különböző fajtaju- lehetőleg gyors növedö, töosztassal szaporithato- igénytelenebb növény.


Ha ez mind megvan, szerezz be az akvárium méretének megfelelő halakat (lehetőleg csak egy vagy két fajtát).

2018. aug. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!