Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kell még O2 Diffúzor a akváriu...

Kell még O2 Diffúzor a akváriumomba szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok 4 hetet járattam az akváriumom mielőtt megvettem az első halakat bele, azaz: páncélosharcsa 2 db guppi 5 nőstény 3 hím, neonhal 2 db és 2db Ancistrus dolichopterus, akartam több guppit illetve neonhalból is többet csak sajnos nem volt. És van egy Juwel 125 literes akváriumom amibe a pumpát kicseréltem 1000l/h ra. És szerintetek érdemes lenne mellé még venni egy Oxyplust a juwel márkától? [link] erre gondolok.. Illetve még ha tudnátok ezeknek a halaknak milyen kaját illetve mennyit és mikor infókat írni azzal sokat segítenétek!


Előre is köszi!


2018. aug. 27. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:

O2 diffúzor! :D Víz folyékonyítót nem árulnak? XD


Az etetésről annyit, hogy 2-3 napig semmit ne adj neki, utána nagyon minimálisan elkezdheted etetni őket.


Nem igazán így szokás beköltöztetni a halakat. Több turnusban kell, hogy felvegye a szűrő a terhelést. Most annyit tudsz csinálni, hogy a terhelést a kajával szabályzod.

Még jó, hogy nem volt több hal. Minimum 2 hetet várjál a többivel!

2018. aug. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt nemtudtam, fórumon olvastam hogy ezeket a halakat ajánlják sőt nagyobb mennyiségben ilyen méretű akváriumhoz bár az igaz hogy költöztetést nem írta. Hát igazából árulnak ezek mindent egy ember fizetése kevés lenne ha fullos akváriumot szeretnék ebből a márkából :D Igazából csak azért jutott eszembe a kérdés hogy nem e kéne több oxigét a vízbe juttatni vagy elég az a szűrő ami van az akváriumban eredetileg?
2018. aug. 27. 17:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Több hal, jól van, rajhalból több kell, csak nem egyszerre. Egyszerre teleszarják neked a friss aksit, lemérgezed az egész állomány.


Még a bejáratásnál is fontosabb a fokozatosság.

A 2 ancit 2 hét után pl be lehetett volna tenni ilyen méretbe. Ők már termelnek annyi ammóniát, hogy elkezdenek szaporodni rajta a nitrifikáló baktériumok.

1-2 hét múlva jöhet alulra a többi, egy csapat cory. Nem 2, hanem 5-6. Aztán 1-1 hét csúsztatással a neonok, meg a guppik.


Mindegy most már, de egyelőre ne egészítsd ki a csapatokat, hagyd rendeződni a sorokat.


O2-ből nem kell több, nem is igazán tud több beoldódni. Ha pipálnának a halak, akkor az az ammóniamérgezés miatt van, mert az kivégzi a kopoltyújukat. Nem az o2 hiány miatt, hanem mert nem tudnak o2-t felvenni. De remélhetőleg nem lesz ilyen.


Bejáratás alatt dobtál kaját a vízbe? Ha volt ami rohadt a vízben, azon el tudtak szaporodni némileg a bacik, akkor kisebb a veszély. Ha nem rohadt benne semmi, akkor ha probléma lenne, csinálj részleges vízcserét.

És ahogy mondtam, egyelőre 1-2 napig ne etess, utána óvatosan.


Amúgy meg fagyasztott planktonikusakat adjál nekik, meg főtt zöldségpüréket. Heti 1-2 alkalommal mehet valami jobb nevű táp is. A jobb név nem a panzi! :) Hanem mondjuk sera, speciális ilyen halaknak való tápjai.

De az alap kaájjuk természetes legyen, ne táp.

2018. aug. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi hát igazából a guppik eléggé fent vannak mindig a víz tetején picit megis vannak bolondulva többi az eléggé normálisan viselkedik, esetleg ha elfutnék még az üzletbe venni ilyen tesztert és leírnám az eredményt tudnál segíteni hogy rendben e van a víz? Egyébként 1. hét után tettem 3 növényt bele azokból jött rengeteg csiga de kaját sajnos nemdobtam :/
2018. aug. 27. 17:45
 5/6 A kérdező kommentje:
De egydbkent baktriumkulturat tettem bele az elso par napban most jut eszembe
2018. aug. 27. 17:53
 6/6 anonim ***** válasza:
A csiga is ér valamit, biztos ettek algát, tehát valami kezdetleges terhelés volt. Szerintem nem lesz baj.
2018. aug. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!