Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Juwel Rio 125 -ös akváriumban...

Juwel Rio 125 -ös akváriumban fénycsere lehetséges?

Figyelt kérdés

Szeretném kicserélni a világítást az akváriumomban mivel szettesen elég gyenge és azt szeretném kérdezni hogy milyen módszerek lennének rá? Utánna néztem a neten és a Juweles világítások mind-mind más méretűek ezért nemtudom hogy ez hogy lenne kivitelezhető? Jelenleg 2x14 Wattos LED-ek vannak benne Kelvin: 9000/6500 Lumen:3220


Köszönöm!


2018. aug. 30. 15:35
 1/10 Skid05 ***** válasza:

Mennyit mentek eddig a ledes csövek? Azokat is ki akarod cserélni vagy csak kiegészíteni? Látom három partícióból áll a tető, a középsőn ahol a két led cső van oldalt középre egy vagy két led szalag elférne sínnel+plexi burkolattal együtt. Tápegység, dimmer meg x hosszúságú vezeték kéne mellé, meg aki tud forrasztani.

A 80 centis szélesség miatt a fénycső macerásabb, vagy veszel 742 mm-es egyedi méretű csövet brutál áron, vagy megalkuszol és 590 mm-essel is beéred és 10 centi sötétebb lesz két oldalt az akiban. Mindegyikhez megfelelő méretű előtét és két IP67-es páramentes foglalat is kell.

2018. aug. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ elsőnek üzenném hogy nekem sajnos 590mm es csövek vannak eredetileg szóval eléggé gáz az egész egyébként lehet t5 ös 28 wattos csövet venni: [link]

de ez csak 1600 lumen szintén szóval lumen terén nem lennék előbbre vagy az nem számít? Illetve gondolom a foglalatok másak benne mint a LED esben.

És ilyen LED szalagot nemlehet venni ami dirket csak akváriumba való készek? Szóval táppal mindennel együtt plug'n playes módszer hogy felragasztom és kész? Gondolom ilyesmi nem nagyon létezik

2018. aug. 30. 17:47
 3/10 A kérdező kommentje:
Meg léteznek ilyenek: [link] de ennek se látom értelmét a maga 24 wattjával illetve 2900 lumenjével, mostani erősebb benne...
2018. aug. 30. 17:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben ne cserében gondolkozz, hanem a mostani fényforrás kiegészítésében!
2018. aug. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen készreszerelt akár led, akár fénycső harmatgyenge.

Direkt nagy teljesítményű led kell, ahogy mondtam, ipari táppal, gondoskodva a hűtéséről. Ilyet nem igazán árulnak készre szerelve.

2018. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Skid05 ***** válasza:

A 28w t5 a juwel egyedi mérete, más nem gyártja. Mások a foglalatok is természetesen, de ha ez nem tántorítana el a fényárama rosszabb mint az 24wattos 4edárú osramnak, és mi a biztosíték, hogy évente uúgy nem adja meg magát? éves csere jelenlegi áron: 2x4090 Ft


én nem tudok kész szalagról, a szalagokban pont az a pláne, hogy méretre vághatóak, nagyobb led cső van készen de a hatékonyságát, cserélhetőségét neked már nem kell bemutatni

olcsóbb megoldás még a led reflektor ahol viszont a függesztést kell megoldani, így a húzós alusínt meg a ragasztást spórolod

[link]

opció persze a teljes armatúra cseréje, ebben az esetben készen vehetsz alutetőt benne led szalaggal pontos méretre, huzalozva, forrasztva…csak az ára is annyi, 30-35e

esetleg egy 2x25wattos T8as armatúra…0.4 w/l lenne

[link]


„ennek se látom értelmét a maga 24 wattjával”

én semminek nem látom értelmét amin juwel billog van

Hozzátenném, hogyha tényleg 3220 lumened van, az már több növényfajnak elég kéne, hogy legyen.

2018. aug. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyonszépen közsönöm mindenkinek a segítséget, utolsó: ehhez mit szólnál: [link] ez 2x30w plusz hagynám a régit. Ez kb mennyi lumenes lehet? Mert nem látom a leírásban:/ Mondjuk ez sem valami jól hangzik:

"Aqua Zonic Max Bright megvilásítás 2x30W fénycsövet tartalmaz ingyen - erre a fénycsőre nem vonatkozik a jótállás, kizárólag a világítás kiprógálására alkalmas. Ajánlatos eredeti akváriumi fénycső megvásárlása."

2018. aug. 30. 20:33
 8/10 Skid05 ***** válasza:
Ez a 2x30-as 10 centit lóg túl (mármint csak a fénycső, ehhez jön még a foglalat, keret…) az üvegen, azon kívül, hogy 10 centi fény odavész, esztétikailag is hátrányos. Ezen túllépve, normális csövekkel {gondolom a cserére buzdításuk nem véletlen} a két cső olyan 4700 lm-et tudna, ebből nálad lejön ugye 10 centi, így maradna kb 4180 lm az aki fölött, ez 33 lm/l az eddigi 26-al szemben. Mondjuk az éves cseréjük olcsóbb lenne, mint a 25w-osnak, lévén ez egy kommersz méret.
2018. aug. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Fuh bocsi, azt hittem hogy a kerettel foglalattal együtt 90cm, nem hogy csak a fénycső az tényleg akkor elég szépen kilógna és a 25 wattos ahogy nézem csak 81 cm ig állítható nekem pedig 80cm az akvárium az úgy szerinted rendben lenne? Egyébként hogy lehet kiszámolni a T8 vagy T5 ös fénycőnek watt alapján a lument? De ha innen indulunk ki igaz picit más téma akkor inkább érdemes a Lument nézni és nem a wattot mivel a LED csövek sokkal több lument képesel leadni kevesebb wattal vagy tévedek? És mindenki W/litert számol
2018. aug. 30. 22:00
 10/10 Skid05 ***** válasza:

81 centi. a lábai csúsztathatók ennyire, a teljes fényerő az aki fölött hasznosul, mindössze kb 5 centi fölött nem lesz fény, valójában nyilván a cső szórása miatt oda is jut bőven, és ez lenne a lényeg


az túlzás, hogy kiszámolni, de az említett lumenhez pl ezt az osramot vettem alapul:

[link]


a fénycsövek kiszámíthatóak, x centihez y watt tartozik, a watt alapú összevetés adta és adja magát, de valójában a lm vs lm ma már pontosabb képet mutat


a fényáram a led térnyerésével jött képbe, mivel rengeteg eltérő fényhasznosítású (lm/w) ledet lehetett összevetni vagy éppen fénycsövet a leddel, lumen alapján van értelme, ahogy írtad is, cső vs led összevetésben a teljesítmény nem célravezető


pl 26 lm/l az közepes fényerő, de annak alsó határához közelít, legyen szó csőről vagy ledről

ami még nem mindegy az ezen fényerő összetétele, mondjuk egy 6500K-s hideg fehér led meg egy 6500K-s 865-ös cső közel sem uolyan fényösszetételű

2018. aug. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!