Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fereg lehet az akvarium...

Milyen fereg lehet az akvariumomban?

Figyelt kérdés

Van egy 30 literes garnelas akvariumom(rc, babaulti, 1db almacsiga)

Ma lattam, hogy ilyen apro fergek masznak az uvegen. Olvastam hogy novenyekkel lehet behurcolni, szerintem a gombmoha volt a ludas... Szerintetek milyen fajta fereg? Mintha 2 felet latnek.. Az egyik a fonal feregre hasonlit, a masik a planariara. Jol tippelek?


Kepek:


[link]



[link]



Szuro: tetra easycristal


Artalmasak ezek a fergek a csigakra, garnelakra? Kinek milyen szer valt be ellenuk?

Köszi mindenkinek aki segit.



2018. szept. 1. 22:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja es masfel honapja uzemel az akvarium.
2018. szept. 1. 22:09
 2/5 anonim ***** válasza:
2018. szept. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amúgy tök ugyanezt töredékéért is meg lehet kapni, csak fel kell íratni állatorvossal.

[link]

Mondjuk ezt lovakhoz is szokták használni, szóval a legkisebb kiszerelés is elég lenne Magyarország összes akváriumához, de van rajta adagolás, használták már mások is ezt féreghajtónak akváriumba.

Ugyanaz a hatóanyag, mint a serának.


Egyébként igen, ezek a férgek ártalmasak garnélákra.

2018. szept. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Takarítsd fel alaposan a talajt a garnélák kajáját egy kis tányérkára tedd és készíts planáriacsapdát egy kis palackból, szívószálakból ( haldarabka, vagy egyéb húscsalival). Gyógyszerezni ráérsz akkor is ha a csapdával és a tányérkával nem jutsz eredményre. A szűrőt nézd át mert ott is szeretnek megbújni.
2018. szept. 3. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Okes, koszonom a valaszokat. Veszek egy gyogyszert azert aztan ha a leszivas ellenere is ott lesznek akkor bevetem azt..
2018. szept. 4. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!