Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig szokás feltölteni az...

Meddig szokás feltölteni az akváriumot, hány cm legyel szabadon hagyva a tetőig?

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Minél kevesebb hely van szabadon, annál szebb az akvárium, én ezt tapasztaltam.
2010. jún. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha van rá olyan tető, ami rátakar és nem látszik a vízszint.
2010. jún. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5 cm azért legalább legyen, mert így a halak elegendő oxigénhez juthatnak, ha feljönnek a felszínre.
2010. jún. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát, ha van tető, akkor úgy kéne, hogy ne látszódjon, meddig ér a víz. ha nincs (nekem nincs), akkor igaza van az előttem szólónak, 5 centi teljesen megfelelő. de ezt úgyis látod a szemeddel. (úgy képzeld el, mikor egy poharat feltöltesz: nem töltöd meg teljesen, hagysz egy kis részt. az akváriumnál is látni fogod. amúgy nem kell vonalzóval méregetni, neked tetsszen, és ne lötykölődjön ki. ennyi):)
2010. jún. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Több tényezőtől függ.

Egyrészt, hogy mekkora az akvárium.

Másrészt, hogy miyen és mekkora halak vannak benne.

Harmadrészt, hogy le van-e fedve.

Ha nincs lefedve és van egy két agresszívabb hal, aki a másikat egy-egy kicsit megkergeti (esetleg a zsúfoltság miatt, vagy a kaja miatt), akkor néhány centinél több kell, mert ha nagyon tele van esetleg kiugorhat a megkergetett halacska és másnap a megszáradt múmiáját találod az akvárium mellett.

Ha le van fedve, néhány centi (5-6) elegendő...

2010. jún. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!