Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barna alga lepi az üveget. Ötlet?

Skid05 kérdése:

Barna alga lepi az üveget. Ötlet?

Figyelt kérdés

régi üveg, 54l, 1x 24w 6500K x10h, új a cső, de előtte is algásodott

2x24w-ot 30%-kal maszkolva meg a fonal alga indult meg, így kivettem a másik csövet

a szűrő erősen fodroz

nagy növénytömeg, micro-macro megy

garnélák jópáran, pusztulást nem tapasztaltam



2018. szept. 11. 21:39
 1/5 Bamboocha466 ***** válasza:

Mióta üzemel az akvárium?

Milyen gyakran, és hogyan cserélsz vizet?

Hogyan tisztítod a szűrőt?

Éri esetleg az akvároumot természetes fény is?


Milyen vízparamétereid vannak? (főleg no3, és no2 a fontos).


Nálam annak ildején a rosszul adagolt macro miatt indult meg a fonál-alga növekedés, de helyes beállítás után 2 hónap alatt eltűnt.

2018. szept. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1 év

15%/10nap

amióta megy nem volt

nem éri

nem tudom mérni ezeket

mióta 1 cső megy nincs fonal

2018. szept. 11. 23:10
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Jól értem, 1-éve nem volt tisztítva a szűrő? Legalább még egy 15%-os vízcserét iktass be, 10-naponta 15% vízcsere kevés. Kíváncsi lennék a szűrő típusára és a szűrőanyagra is. A 2x24W ( napi 8-9 óra) mellé már co2-is kellene és 3-4 naponta 15-20% vízcsere, plusz a micro-macro. Nem csodálkozom, hogy beindította az algát, ekkora fénynél már a fényigényesebb talajtakarók is szépen nőnének. Szerintem elég az 1 cső, óvatosabb etetés és tápozás, valamint a szűrés ill szűrőanyag javítása és gyakoribb részleges vízcserék. Segíthetnek még az úszó és lebegő növények is.
2018. szept. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1 cső megy erre érvényes a 15%/10nap is, a kettőt próbaképpen tettem be, mint említettem 30%-át lemaszkolva, így volt kb 40 lumenem literenként, carbót is kapott, de szinte azonnal beindult a fonalalga ilyen feltételek mellett is, tehát kivettem a másik csövet.

Az lemaradt, hogy a jelenlegi szűrő 4,5 hónapja megy, tetra ex800+ gyári töltet.

Bőven van benn a tüskéshínár, a békatutaj nem fejlődik.

Negyed tablettát kapnak naponta, sera wels chips, meddig csökkentsem?

Tehát a gyakoribb csere elviszi a barna algát is? Ettől lenne?

2018. szept. 12. 17:22
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Én csak felsoroltam mire érdemes figyelni, konkrét dologként a részleges vízcserék mértékét javasoltam növelni. Igen sokat segít ha a heti 30% vízcsere megvan, az már a te dolgod, hogy hány részletben csinálod. Nálam a tüskéshínár majdnem minden algát kiszorít ezért ajánlgatom mindenkinek.:D A szűrő jó, mondjuk a műanyag labdák helyére érdemes lenne Siporaxot vagy valami hasonló szűrőanyagot tenni mer azon csak átfolyik a víz alig van felülete. Még egy szivacs is hasznosabb lenne szerintem ide, ezekből a labdákból kellene egy hordónyi ahhoz, hogy hatékonyan szűrjön nagy áramlás mellett.
2018. szept. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!