Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van olyan fajta rák amit...

Van olyan fajta rák amit tarthatok viszonylag kicsi akváriumban?

Figyelt kérdés
és ha 1-et nem lehet, akkor maximum 3-at tudnék tartani.
2010. jún. 22. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
kubai kék rák! az elég igénytelen, viszont szép kék színű:) de abból inkább egyet. nekem volt 2, és egyszercsak 1 lett belőle, megette a kisebbet a nagyobb rák..
2010. jún. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Bocsi, hogy belekérdezek, de ez a rák nem eszi meg a kis neonhalat, ha egy akváriumban vannak?
2010. jún. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mármint a kubai kék rák? nekem halak nem voltak az akváriumban, de szerintem nem eszi meg azt, ami gyors.. meg ez az akváriumban a víz fenekén van, bár csináltam nekik kis kiülőt, mert szeretik, de nagyrészben végig lent mászkáltak. talán a neonhal nagy is lenne nekik, szúnyoglárvát esznek, az, hogy lebontotta a társát, annak volt köszönhető, hogy barátom anyja vigyázott rájuk míg mi nyaraltunk, és a bölcs nő krumplit vágott a vizükbe... nem is kommentálom:) szóval éhes volt. de ha adsz nekik rendszeresen fagyasztott szúnyoglárvát, akkor nem vetemednek ilyesmire.
2010. jún. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
A rákok elkaphatják a beteg, vagy óvatlan halakat.Főleg az éjszakai órák és az etetés veszélyes.Én törpe tarisznyarákot tartottam és bizony néha mm-eken múlott, hogy nem csípte meg a halat amikor egy-egy falat kaját, meg akartak szerezni tőle.Vadászni, nem vadászott a halakra, csak védte az élelmét a halak viszont nem féltek tőle és néha még az ollói közül is ellopták az ennivalót.Pedig egy csípés az életük végét jelentette volna.A márvány,kék, vörös rákokról tudom, hogy vadásznak is, bár kevés sikerrel, de néha el-el kapnak, egy-egy óvatlanabb, vagy legyengült halat.Én ezt a kis rákot ajánlanám a kérdezőnek.Egy a lényeg, annyi bújó legyen, hogy mindegyik ráknak jusson legalább kettő.Egyedül is tartható, de bújó akkor is kell.A garnélák után, talán ez a legapróbb akváriumban tartható rákocska. [link]
2010. jún. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Egy kicsit nagyobb akváriumban ezek a gyönyörű rákok is tarthatóak.Ezekről is küldök egy videót, hogy választhass. [link]
2010. jún. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg a garnélák? [link]
2010. jún. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia!

nekem sepregető rákom volt és nem bántott a guppikat és a neonhalakat elvileg. Viszont a maradék kaját mindig összeszedte.

2010. jún. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Háát, nagyobb akvárium nem férne el a szobámban. Nincsenek halaim... :/

Nem halna meg a garnéla rák,ha egyedül csak ő lenne egy neki megfelelő méretű akváriumba? Nem lenne nagyon magányos?

2010. jún. 23. 18:14
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Ha megnézed a Red Serry garnélákat ezek nagyon apró alig 2cm állatkák, akár 10db is tartható egy 10literes akváriumban. Talán még szaporodnának is, ha jól tartod őket.4db bőven elég az induláshoz. A 3-4 cm garnélából is 3-4 db nyugodtan tartható 10 literben.Növénynek elég egy kupac jávai moha és szobahőmérsékleten jól tartható.Heti 30%-os vízcsere ( csak állott vizet használj és 10 literenként egy teáskanál konyhasót is keverj hozzá) Olvasd végig a linket amit küldtem, ott minden le van írva a tartásukról.De itt is kérdezhetsz, ha valamit nem értesz.Egyedül nem érzik jól magukat, akkor inkább a többi rákból válasz.Mekkora az akváriumod?
2010. jún. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!