Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hová tegyem a külső szűrőt?

Hová tegyem a külső szűrőt?

Figyelt kérdés
Most készülök indítani egy akvát, pár év szünet után. Az előzőben belső szűrő ment, de most külsőt szeretnék. Egy bajom van, mellé nem tudom tenni, alá pedig csak úgy, hogy a motor és a kifolyó cső (esőztető) között kb.50 cm lesz. Ez gond lenne?
2018. okt. 25. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a csövek rendben elérnek, akkor semmi baj.
2018. okt. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Skid05 ***** válasza:

Nem ritka a gyártói ajánlás a vízszint-motor távolságra, akár online letölthető formában mondjuk ha használt szűrő lenne, de nem régi gyártmány/még futó széria.

Általánosságban minél erősebb a motor annál nagyobb a minimális táv, mindamellett nyilván egy-két centin nem múlik, de azért ha túl közel van a nyomó vége, benne van, hogy ezt a fajok kiválasztásánál is bele kell kalkulálni, mert nem tudod (kezdetben) eléggé fojtani. Mondjuk egy 400 l/h nál egy 40es táv kéne, egy 600asnál (az olyan 10 watt a maiaknál) már inkább 50. Mennyire bika a szűrő?

2018. okt. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából még nem választottam ki, minden szempontból megfelelőt szeretnék venni, amibe beletartozik ez a kérdés is. Egyébként 112 literes az aki, sok növényt szeretnék, 10-12 guppi +1 anci a terv eddig.
2018. okt. 25. 20:46
 4/8 A kérdező kommentje:
Ajánlásokat szívesen fogadok. Köszönöm!
2018. okt. 25. 20:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként mindenképpen alá kell tenni? Ha mégis meg tudnám oldani, hogy mellé teszem, akkor úgy is jó lehet?
2018. okt. 25. 20:58
 6/8 Skid05 ***** válasza:
Már hogyne lenne jó. Az 50 centi alapján én mondanék egy ex600+ tetrát vagy egy hydor 150et, ha mellé tudod tenni növelve a távot akkor ex800+ vagy hydor 250, atman cf800.
2018. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mellette is jó, ha a rotor a vízszint alá esik, bár akkor is lehet vele szívás. Nálam az 54 literesen egy Eheim Classic 2213-as megy, de az egyszerű O gyűrűs megoldású fejtömítése miatt folyton falslevegőt szív be.
2018. okt. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eheim experienc 350. Nekem is az van kifogástal, jól megy, könnyű tisztítani. Szóval szerintem a LEGJOBB.
2018. okt. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!