Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ismertek ilyen halat?

Ismertek ilyen halat?

Figyelt kérdés

Olyan halacskát keresek, akit egyedül tudok tartani 54 literes akváriumban és nem harcoshal.

Köszönöm a tippet



2018. nov. 28. 18:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem tarts hím törpe gurámit. Annak épp megfelel.
2018. nov. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Arany gurámi :)
2018. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Éppenséggel egy pár törpe gurámit tarthatnál benne, szerintem. Mondtad hogy rajhalat nem szeretnél, ezt elfogadom. Viszont nagyobbacska halak közül a törpegurámi jutott eszembe, aki igazán szép és színes, de úgy gondolom, őt jobb lenne párban tartani. Nem tudom hogy a párban tartást is ellenzed-e mert csisszesen, de ha csak ketten vannak, szerintem elég nekik az 54 liter.
2018. nov. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

A gurámikat egyáltalán nem ismerem, de ahogy nézem, nem tér el a tartása a harcoshalétól. Szimpatikus halacska, csak aggasztó az a 60 literes minimum akvárium méret. (A harcit is 30-tól ajánlott de én ráhagytam egy kicsit és így került 54 literbe.) A párban tartással az a baj, hogy utódok lesznek belőle, és nem tudok mit kezdeni velük (sorsukra hagyni őket nem tudnám). Igaziból hogy ha két hím, vagy nőstény megfér egymással akkor nincs problémám vele. Így is lehet?

2018. nov. 28. 20:46
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem muszáj színesnek lennie. Ürügyet keresek, mert nem szeretnék lemondani az akváriumról. Biztos lesz még harcos halam, de nem most, ez még korai nekem.
2018. nov. 28. 20:50
 16/18 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm mesélte hogy a gurámija elég agresszív . Egyedül is szokták tartani őket éppen ezért . Nem vagyok halszakértő sőt alig értek hozzájuk , de hallottam ilyet. Nekünk akartak ajándékozni , aztán nem lett belőle semmi.


Nézz utána mindenképpen ebből mennyi igaz e , mert ha két hím gurámit tartasz ez elég nagy hátrány.

2018. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél szaporulatot akkor vagy egy hímet tarts, vagy két nőstényt. Két hímet ekkora helyen semmiképp, mert rivalizálnának.
2018. nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Bamboocha466 ***** válasza:

Ha csak alibi kell, amíg újra szeretnél bettat, akkor érdemes lenne olyat választanod, ami később megfér a bettaval/ nem zavar téged, hogyha a Betta megeszi, vagy amely nem el sokáig.


Alibi előleny, későbbi elfogyasztási lehetőséggel:

-neocaridina garnelak


Ami megfér később az új bettaval:

-Amano garnela (behemotabb bettak esetén ők az előző kategóriába kerülnek)

- óriás sepregeto garnela - elég erzekenyek, speciális por-eledelet figyadztanak

- törpe szivoharcsa (mini oto) - ebből mondjuk több darab kell, de nagyon hasznosak, és nálam remekül megvannak a bettaval

- jaguár csikhal (min. 5-6db)

- valamilyen szebb csiga, amely nem szaporodik sima akvariumban


Ami nem el olyan sokáig:

-bekes harcoshal (3ev)

-Cambarellus patzcuarensis- torperak

- ausztrál sivatagi geb

- törpe karmoabekak


Próbáltam azokat összegyűjteni, amiket nálunk általában kapni is lehet. Diszhal.info-n beállíthatod, hogy max. Mekkora akvariumba keresnel halat, és akkor képek+ leírások alapján választhatsz neked tetszot.

2018. nov. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!