Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes itt tanácsokat osztoga...

Érdemes itt tanácsokat osztogatni?

Figyelt kérdés
Tudok olyan emberről, aki több mint 30 éve akvarizál, néha ad tanácsot, sztem nem is rosszakat. Most visszaolvadtam kb fél évet, ezek a tanácsok 36-82%- ban hasznosak. 100% alig. Pedig leírja a tutit. Hogy van ez a pontozás, nem ismerem.
2018. febr. 10. 12:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Akvarisztika témában szerintem egyáltalán nem "érdemes" tanácsokat osztogatni ha valaki arra hajt hogy a százalékai felfelé menjenek.

Tudod, hetente jön legalább 10 csak olyan akvarisztikai kérdés, hogy az illető 30 liter alatt tart gyakran sok halat, aranyhalat stb és kérdezi, hogy miért döglenek, miért betegek. Amikor megmondjuk a frankót hogy talán utána kellett volna előre olvasni az akvarisztikának meg a halaknak úgy általában akkor még fel van háborodva, hogy "de a boltban azt mondták, de a havernál 10 literben vannak húszan és jól vannak" stb, és megy a lepontozás. Így hiába ad valaki korrekt, helyes választ ami 100%-ban hasznos, nem tetszik ez a válasz a kérdezőnek (meg a többi válaszolónak akik szintén így tartanak mondjuk halat) és lepontozzák.


Ezen az oldalon a hasznos és nem hasznos gombok össze vannak keverve a tetszik és nem tetszik gombokkal.

2018. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán nem érdemes itt tanácsokat adni, ha a százalékokat nézed. Se akvarisztikai témában, se máshol. Ha a kérdezőnek nem tetszik a mit írsz, hiába van igazad, le fog pontozni, mert dislike-gombként használja a piros kezet. Ugyanez van akkor is, ha ellenkező véleményen vagy valakivel. Sosem a tanács hasznosságát értékelik itt az emberek, hanem hogy teszik-e nekik, vagy sem.


Egyedül azt nem értem, hogy rengeteg ilyen kérdés van manapság a fórumon, ezeket az adminok nem látják, vagy csak nem vesznek róla tudomást? Ki kellene venni a kezeket az egész fórumról a fenébe, mert egyáltalán nem úgy funkcionálnak, mint ahogy kellene nekik.

2018. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, ketté kell választani a dolgokat. 1/ ha a válaszoló úgy érzi, hogy a tanácsa hasznos lehet, akkor érdemes, függetlenül attól, hogy mások elfogadják-e vagy sem. 2/ ha csak azt akarja, hogy mások (hozzá nem értők vagy más véleményen levők) egyértelműen pozitívnak és hasznosnak tartsák és magasra pontozzák, akkor nem.

Az itt kérdezősködők többnyire gyerekek, akik életükben egyetlen akvarisztikai szakkönyvet el nem olvastak, de még az interneten sem tájékozódtak kellőképpen. Csak éppen egymásnak adják azokat az információkat, amelyeket a halbiológiában nem jártas szaküzleti (idevágó szakképzettség nélküli) eladóktól hallottak meg a haveroktól.

A pontozás meg zavarosan van. Ugyanis bárki olvasó (aki itt az oldalon regisztrálva van) minősítheti hasznosnak, haszontalannak vagy semlegesnek a választ, függetlenül attól, hogy ő maga ért-e hozzá. Az meg egyáltalán nem derül ki, hogy a választ a kérdező vagy pedig a látogatók minősítették.

2018. febr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Csak a kérdező pontozhat? Vagy tök idegen, nem is érti mi a kérdés, lepontozhat? Nem csak itt, más rovatoknál is látom. Pl: megkérdezi, féltékeny vagyok? Aztán leír valamit amiből látszik hogy az. Ő is tudja, de megkérdezi. Aztán vki odírja, igen, az vagy. Hasznosság 34%. Ezt nem értem. Vagy én vagyok a hülye?
2018. febr. 10. 13:15
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Bárki pontozhat, nemcsak a kérdező.


A pontozók jelentős része unatkozó hülyegyerek, aki azon elégül ki, hogy végignyomja a pirosat mindenkinek, a válaszokat el sem olvasva talán...


Amúgy semmi értelme ennek a pontozásnak, nem mindegy, hány % van odaírva? Miért kellene adni névtelen ki tudja kik véleményére? Ha úgy gondolod, hasznos, amit mondani tudsz, akkor mondd el, és ne érdekeljen, hogy ki mit nyom rá.


Szerintem ki kell szakadni ebből a hányan lájkolnak, hány követőm van, mit szól hozzá a szomszéd néni körből. Nagyon remélem, hogy ez olyan kb. 12-13 éves kor felett értelmes embernek már nem sokat számít...

2018. febr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Eredetileg az volt a funkciója a hasznos/nem hasznos gombnak, hogy a kérdezőnek az is egy visszajelzés legyen hogy másik is hasznosnak tartanak egy bizonyos választ ami a kérdésére jött.


Például megkérdezi, hogy lehet-e 30 liter alatt halat tartani. Jön egy válasz hogy nem, nem lehet és belinkeli a jogszabályi hátteret is ami tiltja gerinces állat tartását 30 liter alatt. A normális akvaristák (és emberek) erre nyomnak egy hasznos gombot, ami felnyomja a válasz százalékát, a kérdező a százalékból is látja hogy mások is egyet értenek a válasszal és jó az. Ennek így kéne működnie. Ehelyett jönnek emberek akik tartanak 20 halat 30 liter alatt, azok persze rányomják erre a válaszra a nem hasznos gombot ami leviszi a százalékát, kétséget keltve akár a kérdezőben hogy ha ez így van miért nem hasznos teljesen a válasz? Ez a rossz dolog.

De fordítva is igaz, ugyanerre a kérdésre jön egy gyökér válasz hogy "persze hogy lehet halat tartani 30 liter alatt, én három aranyhalat is tartok úgy". Normál akvarista és ember persze hogy rányomja hogy nem hasznos a válasz, hiszen hülyeséget ír és erre buzdít másokat is. A 0%-os hasznossági százalék mutatja a kérdezőnek hogy ez a válasz tényleg hülyeség. Ezzel szemben jön még két ilyen gyökér és felpontozza, elbizonytalanítva megint a kérdezőt hogy most akkor miért pontozza valaki felfelé hasznosra ha egyszer nem lehet?


Tehát ha eredeti rendeltetés szerint működnének a dolgok nem lenne baj, de ez csak tetszik nem tetszik gombbá silányult már.

2018. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Akkor itt nagy a káosz. Azt volt az elképzelésem, ha jó tanácsot adok, mert rosszat az ember nem akar adni(én legalább is), akkor ha magas a százalék az úgy megnyugtatja az embert. De e szerint carni kell rá? Akinek meg írnak, az meg eldönti megfogadja e vagy sem.
2018. febr. 10. 13:40
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Szó szerint igazad van a "carni kell rá" kifejezéssel :):):)
2018. febr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

Igen. Érdemes. Ha tudnám, személyesen köszönném meg a 36-82%-os szakiknak a sok tanácsot, amit osztogattak, mióta a nyakamba sóztak az ismerőseim egy akváriumot. Persze vannak szakkönyvek, azóta olvastam is néhányat, de ha valami konkrétum hirtelen felmerült, itt kaptam a legjobb tanácsokat.

Ami a százalékokat illeti, ezzel itt nem kell törődni. Ez nem a face vagy az insta.

2018. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

Nekem pláne az utóbbi időben megy /ment el tőle a kedvem.


Teljesen spontán, önzetlenül válaszolgattam itt, szinte soha nem a kérdező miatt, azt leszarom, hogy ki, csak a halak (általában állatok) miatt.


Nem is várok érte semmit. Köszönömöt se. Nem érdekel.

De hogy még lepontozzanak?

Nem a pontozás érdekel, aki ismeri már a stílusomat, pontosan tudja, lefosom, hogy most ott 76-os szám van, vagy 67-es.

Ami ezt eredményezi, az az igazságtalan, és az zavar!

A nagyképűség, a kicsinyesség, a rosszindulat.


Ez, nekem ugyanolyan hobbi volt, mint maga az akvarisztika. Hozzá tartozó kikapcsolódás.

A hobbimba viszont nem fér bele a nagyképűség, az kicsinyesség, meg a rosszindulat.

Éppen eléggé körbevesz ez az életemben, és pont -többek közt- ezektől zárkózik (zárkózna) el az ember, a hobbijával való foglalkozás közben!


Azzal, hogy naponta szembesülök ezekkel az "élményekkel" , én a házamba, a szabadidőmbe, az örömet okozó hobbimba eresztem be ezeket a negatív érzéseket.

Ebből viszont kezd elegem lenni.

2018. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!