Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet baja a halaimnak ha a...

Lehet baja a halaimnak ha a víz idő közben valamiért kemény lett?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy másfél hónapja kifogyott a keménységtesztem, viszont ma voltam venni és elég aggasztó eredmény született... Panzi NK-teszt. Sosem sikerülnek normálisra a cseppek, emiatt szinte biztos vagyok abban, hogy pontatlan az eredményem de...


Elvileg 11 körülinek kellene lennie a vizemnek, hiszen 50-50% ioncserélt vizet használok budapesti csapvízzel vegyítve, viszont egyszer 20-at mértem, egyszer meg 16-ot, de a lényeg hogy mindkettő eredmény kétségbeejtő hiszen olyan halfajt tartok amelyik 1-10nk val van bejegyezve a diszhal infon...


Milyen gondom lehet ebből?


2018. dec. 22. 20:22
 1/4 Skid05 ***** válasza:

Ha következetesen 11-es vízzel cserélsz akkor 16 nk még úgy se nagyon lesz a medencében rövid időn belül ha a párolgást kemény csapvízzel pótolod, sanszosabb, hogy valami oldódik és keményít odabent, mészköves/márvány talaj, vagy olyan dekorkő ami szintén mészkövet tartalmaz és lágyított vízben oldódik.

Ha ez nem áll fönn, akkor a cseppek amivel mértél nem egészek voltak, azaz volt, hogy két csepp adott ki egyet. Az első cseppet nem érdemes a mintába nyomni, az szinte soha nem egész, a többit meg 45 fokban tartva folyamatosan nyomva a cseppentő tégely oldalát, hogy ne szívjon be levegőt. Kétségbeejtőnek nem mondanám…

2018. dec. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A párolgási veszteséget csak ioncserélttel pótold.
2018. dec. 23. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Ha 50-50% használod a csapvizet( érdemes irányértéket nézni a vízmű oldalán) és a O-ás ioncseréltet, kizárt, hogy kemény a vized. Szerintem ha legközelebb mérsz a csapvizet is vizsgáld meg ne csak az akváriumét, ebből kiderülhet, hogy jó e a teszted ill, hogy kb mennyit csal. Persze egy ilyen eredményre nem lehet hagyatkozni de az 50-50% vízkeverési arányra és a heti részleges vízcserékre akár teszt nélkül is. Az elpárolgott vizet mindig O-ás vízzel pótold ha kell. Gond ebből csak akkor lehet ha az akváriumban van valami amitől ennyire keményedik a víz, vagy ha nem mindig ugyanolyan arányban kevered. A halak elég jól alkalmazkodnak a lassú változásokhoz de az ingadozó gyors változások akár meg is ölheti őket, még akkor is ha történetesen a változás pozitív irányba történik.
2018. dec. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igazából azért estem kétségbe mert hetente járkálok ioncserélt vízért a boltba, szóval tényleg mindent megteszek, nagyon lelombozó lenne ha tényleg bekeményedett volna a vizem. Egyébként igaz amit az első írt, sokszor ment egymás után két csepp, meg volt hogy olyan gyorsan ment hogy nem igazán láttam. Lehet be kellene szereznem egy olcsóbb TDS merőt...
2018. dec. 23. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!