Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A redmoor gyökér színezi a vizet?

A redmoor gyökér színezi a vizet?

Figyelt kérdés

Egy nagy doboznyit szereztem be, nem egy két kósza darabról van szó. Azt olvastam a “driftwood” színezi a vizet, azonban nem tudom ez az információ hiteles-e redmoor ág esetében is.


Két eshetőség van:

-Nem színezi: szuper, minden megy tovább

-Színezi: ez sem probléma igazából, viszont az enyhén sárgás víz nem tetszik, akkor már rásegítek én is és szerintem mehet egy totál blackwater, egyébként is érdekelt a dolog, és a tanninok meg a huminsav amúgy sem ártana a lazacaimnak...


Tehát tapasztalatokra lennék kíváncsi nagy mennyiségű, kezeletlen redmoor ággal kapcsolatban. :)



2018. dec. 23. 20:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Közben felmerült még egy kérdés, ha egy akvárium fekete víz alapon megy, vissza lehet azt konvertálni rendes akváriummá? Illetve van bármely hatással a blackwaternek a növények fejlődésére?
2018. dec. 23. 20:27
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel semmi konkrétumot nem írtál mennyiségekről , csak általánosságban lehet válaszolni, meg ez amúgy is olyan mint a puding, csak nem megenni kell hanem kipróbálni.

Általánosságban azt tudom elmondani, hogy a redmoor színezi legkevésbé a vizet.

2018. dec. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az igazi blackwater mindenre hatással van, növényekre is természetesen, hiszen nem csak a fény hat másképp, (nagy vízoszlopnál érdekesebb) hanem a pH is jelentősen alacsonyabb. Pont emiatt a szűrésre is hatással van, ha pl eddig határon volt az akvárium, egy savasabb környezetben nem biztos, hogy fennmarad.


Vissza lehet változtatni ugyanúgy, persze, de mindkét irányban lassúnak kell lenni a változásnak.

2018. dec. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Skid05 ***** válasza:
Mind a színezés, mind a savtartalom növekedése legkevésbé a redmoorra jellemző, ezért is használják hightech növényes vonalon. Ettől önmagában ne várj blackwatert, ahhoz vasfa, szavannafa, szőlőtőke kellene inkább. Viszont áztatni azt sokáig kell és jobb előzetesen, mert nem fog lent maradni. A növények, a szűrés és a halak számára érdemi vízkémiai változást nem fog okozni, legalábbis normál vízcserék ezt bőven kompenzálják. De egyébként a legtöbb lazacfélének tényleg tetszene egy lágy vizes feketés biotóp jelleg.
2018. dec. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egy hetven literes akváriumba vettem 1,5 kg red moor fát, ami méretre elég nagy darabokat jelent. Egyébként a vízem lágy, de enyhén lúgos ( Budapesti csapvíz van félig) ezért gondoltam hogy esetleg eltolhatnám kissé neutrálisabb irányba a blackwaterrel, az extra színezést pedig rooibos teával oldanám meg, hiszem az nem változtat nagyban a vízkémián. De ha elenyésző a fa színezése, akkor inkább hagyom...
2018. dec. 24. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!