Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bettáknak nagy problémát...

BeNce1805 kérdése:

A bettáknak nagy problémát jelent a kisebb vízhőmérséklet változás?

Figyelt kérdés

Csak olyan melegítőm van ami akkor működik amikor be van dugva a konektorba (nem automata)

Sima szoba hőmérsékleten kb 23-24 fokos a vizük de amikor abban a szobában töltök időt ahol van az akvárium be szoktam dugni a vízmelegítőt és kb 26 fokra felmelegítem, de ez után a viz megint lehül 23-24 fokra!

Az lenne a kérdésem ,hogy ez a halakra mennyire rossz illetve ,hogy tudnátok e ajánlani olyan vízmelegítőt amit lehet szabályozni?

(2db Betta, 10L aksi, 3w fűtő, szűrő:hXilong Xl-F580)



2018. dec. 25. 22:17
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

A nőstény Bettát áttettem az 54 literesbe!

Guppik ,veliférák, mollyk, plattik, neonok mellé!

A 600 literest még járatom halak nélkül!

Hím Bettának szereztem egy 30l-est és egy automata fűtőt!

Így már jó?

2018. dec. 30. 01:04
 12/20 anonim ***** válasza:

"A nőstény Bettát áttettem az 54 literesbe!


Guppik ,veliférák, mollyk, plattik, neonok mellé!"


?????


Ezek mind az 54 literesbe? :D Ott legalább akkora állatkínzás áll fenn akkor mint a két betta a 10 literesbe. Te semminek se nézel utána? Szerintem ezeknek a bejáratás nélküli 600 literesben is jobb lenne, mint abban a pöcegödörben, amivé az 54est tehették.


Ne gondolkozz azon milyen halakat veszel majd a 600asba, ezeket pakold át oda és már jól is vagy. Azt nem merem megkérdezni kb hány szerencsétlen nyomorog abban a kicsi 54 literesben olyan halakból, amiknek a minimum 150-200 liter lenne...

2018. dec. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A hím bettának jó. Többinek? Kizárt
2018. dec. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Mindeggyik halból 2db van kivéve a neonbol van 4 db szeritem így nem sok!
2018. dec. 31. 01:15
 15/20 A kérdező kommentje:
Ja és az 1 nőstény Betta
2018. dec. 31. 01:17
 16/20 A kérdező kommentje:
13 hal 54 literesbe szerintem, főleg ,hogy sok kicsi hal van így elég bele és nem sok!
2018. dec. 31. 01:18
 17/20 anonim ***** válasza:

Ja. Csakhogy veliférának és mollinak min 120 literes akvárium kell,neonnak 80 cm-es úszótér és minimum 6 db.

Abban az akváriumban maradhatnak a guppik meg a plattik,persze mindegyiket kiegészítve a megfelelő darabszámra. Milyen neműek a jelenleg benne levő halak?

2018. dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mivel b*szol utánanézni bárminek is, tessék csak egy, a veliféra: [link]

HÚSZ CENTIRE NŐNEK A NŐSTÉNYEK! HÚSZ! És minimum 200 litert igényelnek. Mit nem fogsz fel? Attól mert te csecsemőnek öt kg voltál nem tarthatnálak életed végéig egy mózeskosárban te áh inkább nem mondom mi, de most már nem tudom magam visszafogni. Amellett kiemeli az oldal hogy nagyon különleges körülményeket igényel, így nem igen lehet mással együtt tartani. De te együtt tartod lágy vizet igénylő meg hűvösebb vizet igénylő halakkal, hát gratulálok a sikeres állatkínzáshoz.


Komolyan mondom most már hagyd abba ezt a hobbit, mert barbárság az egész amit művelsz.

2018. dec. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Ha a kisállat kereskedésbe nem világosítanak fel a veliférák tartásáról, és azt mondják, hogy nyugodtan mehet egybe az egész akkor mit csináljak?

Nyilván hittem nekik!

Miért nem lehet közölni normálisan a dolgokat???

Kicsit már nekem is elegem van ebből a stílusból!

2018. dec. 31. 17:33
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Az állatkereskedésben ugyanolyan eladók dolgoznak, mint akik mondjuk a húsboltban, lehet előző héten még húsokat adott el, kb ennyit ért hozzá. Azt mondja tartható, hogy a hülye balekok megvegyék, megdöglesszék és vegyenek újakat, a profitra megy.


A TE felelősséged hogy előre utána nézz a tartani kívánt állatnak! Ha kutyát akarsz se úgy veszed hogy megveszed, hazaviszed, beteszed a mosókonyhába és bezárod, majd kinyitod a hűtőt hogy vajon mit ehet? Parizelt? Sajtot?

2018. dec. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!